מגזין הומלס / Lifestyle

תהליך המחזור של קפסולות קפה

תהליך המחזור של קפסולות קפה

מודעות ואחריות סביבתית מהוות אבן דרך בתהליך היצור של מוצרים רבים במגוון תעשיות, וכך גם בתעשיית הקפה. מסיבה זו, בעת הכנת קפסולות הקפה, דואגים יצרני הקפה לעשות שימוש במוצרים שניתן למחזר, ואף לאפשר נגישות מלאה למחזור עבור כל לקוחות החברה.

Nespresso 31/12/2019

כיום, כמעט בכל חנות של קפסולות קפה קיימת עמדה לאיסוף קפסולות משומשות למטרות מחזור, וכמו כן קיימת האפשרות למסור את הקפסולות המשומשות לשליח בעת קבלת משלוח הקפה. לפניכם כל מה שצריך לדעת על תהליך המחזור של קפסולות קפה.

רקע כללי: למה למחזר?

תהליך המחזור הוא תהליך שבו מפורקת פסולת על מנת להחזיר אותה למצב גולמי, אשר ישמש לצרכים ולמוצרים חדשים. למחזור נודעת חשיבות אקולוגית, בשל העובדה שהוא מצמצם את כמויות הפסולת והזיהום הנגרם כתוצאה ממנה, וכמו כן מאפשר חסכון בחומרי גלם שטרם נעשה בהם שימוש.

ממה מיוצרות קפסולות הקפה?

קפסולות הקפה מיוצרות ברובן מאלומניום, שכן מדובר בחומר אשר שומר באופן המיטבי על הטעם, הטריות והאיכות של תערובת הקפה. לא פחות חשוב מכך, אלומיניום הוא חומר שניתן למחזר אינספור פעמים – עניין ההופך את השימוש בו לאקולוגי בהשוואה לשימוש בחומרים אחרים.

תהליך המחזור של קפסולות קפה

בדומה לתהליכי מחזור רבים אחרים, גם לתהליך המחזור של קפסולות קפה מספר שלבים:

  • הפרדת משקעי הקפה מהקפסולה – משקעי הקפה שנותרו על הקפסולה מופרדים ממנה, על מנת לבודד את האלומיניום.
  • דחיסת האלומיניום – האלומיניום עובר תהליך של דחיסה, על מנת שיהיה קל להתיך ולעבד אותו בהמשך.
  • התכת ועיבוד האלומיניום – זהו התהליך האחרון, אשר לאחריו, ניתן יהיה להשתמש באלומיניום המעובד עבור מגוון של צרכים ומוצרים שונים. תאמינו או לא, אבל התריס אותו אתם מגיפים בחלון ביתכם, או האופניים עליהם אתם רוכבים בדרך לעבודה או לבית הספר, עשויים ממחזור האלומיניום בקפסולות קפה.

משקעי הקפה, אגב, יכולים לשמש כדשן מזין ועשיר עבור צמחים מסוימים, כאשר משלבים אותם עם חומר אורגני.

איסוף קפסולות משומשות

על מנת להקל עליכם בתהליך החזרת הקפסולות המשומשות, פיתחו היצרנים שקית מתכלה, אטומה, בעלת פס ריצ'רץ' רב פעמי, אשר תאפשר לכם לאחסן את הקפסולות המשומשות בביתכם, ממש בסמוך למכונת הקפה שלכם. השקית יכולה להכיל עשרות קפסולות אלומיניום משומשות. האיסוף עצמו יכול להתבצע באמצעות השליח המגיע לביתכם בעת קבלת הזמנת הקפה שלכם, או לחילופין, בחנויות עצמן.Nespresso

 

כתבות נוספות


אילו פירות חייבים לשטוף לפני שאוכלים?
הישראלים הם אחד מהעמים הצורכים את הכמות הגדולה ביותר של פירות לנפש. מדובר בהרגל בריא, אך הוא עדיין דורש הקפדה על שטיפת הפירות בשביל שמירה על הבריאות. הנה כמה דברים שכדאי לדעת על שטיפת פירות, גם כאלה שלא נוהגים תמיד לשטוף.מה עדיף, הפלגות נופש או טיול מאורגן?
שמיים פתוחים וחבילות נופש זולות, הופכים את היציאה לחו״ל לאטרקטיבית מאוד. מה לגבי שייט, קרוז מפואר? האם הוא עדיף על טיול מאורגן?חולמים על מעשנת בשר?
חובבי הבשר אוהבים לאכול אותו בדרכים שונות - מבושל, צלוי או מעושן. בכל אחת משיטות ההכנה מקבל הבשר טעם וארומה אחרים, והקרניבורים לרוב אוהבים לנסות את כולם. עישון בשר הוא אחת הדרכים המיוחדות להכין בשרסימנים של החזרה לשגרה
באופן מאוד סימבולי, ככל שהשמש יוצאת והימים מתבהרים, כך גם העננה החשוכה של משבר הקורונה הולכת ומתפזרת. ימי המשבר המורכבים הולכים ומפנים את מקומם לחזרה הדרגתית ובטוחה אל השגרה. לאחר ההגבלות הרבות שהוטלו על עסקים, מוסדות לימודיים ואזרחים מן השורה בכלל, החיים שבים אל מסלולם צעד אחר צעד, על אף כל החששות....


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle