מגזין הומלס / זירת המומחים

image: Pixabay

image: Pixabay

ריהוט משרדי כגורם לשיפור תפוקת עובדים

ריהוט משרדי משלב בין נוחות ופונקציונאליות, לבין עיצוב המשתלב בקו העיצובי של המשרד כולו. אילו עוד מטרות הוא משרת? על כך במאמר שלפניכם

17/02/2020

מערכת היחסים בין העובדים למעסיקים מושפעת מאלמנטים רבים. ביניהם, חוקים ותקנות הנקבעות על ידי הממשלה ומשרד העבודה. כאלו הם חוקי שכר, תנאים סוציאליים, בטיחות, הקניית תנאי עבודה נאותים בסיסיים וכדומה. אלמנטים אחרים חשובים, הם פרי רצונותיו של המעסיק. אלו קשורים יותר לנוחות העובדים, להנאתם, לרווחתם, להקניית ידע מקצועי עבורם, לשיפור התקשורת בין המחלקות ועוד. כל אלו תורמים לתפוקתם ולתחושת ההזדהות של העובדים עם מקום העבודה, המנהלים והמעסיק. אלמנט חשוב נוסף הוא העיצוב הפנימי הנאה של המשרד התורם לחוויית עבודה נעימה ויעילה, ובכלל זה, בחירת הריהוט המשרדי.

ריהוט פונקציונאלי ונאה

ריהוט משרדי אמור להיות בראש וראשונה פונקציונאלי. כלומר: נוח לשימוש, יעיל וכזה המשרת היטב את מטרות העובדים. בנוסף, מומלץ שיהיה נאה לעין, ומשתלב היטב בקו העיצוב הכללי של המשרד. עסקים נבדלים ביניהם בסוג השירות שהם מספקים וכדומה, אבל לכולם יש משרדים בהם ממוקמות מחלקות שונות. יש צורך להתאים את הריהוט המשרדי לכל מחלקה ומשרד. משרד עורכי דין שונה, למשל, ממשרד של הפקות, ובטח, ממשרד הממוקם בתוך אולם ייצור. המשותף לכל המשרדים הינו שבכולם יש צורך בשולחנות ובכיסאות, בשידות, בריהוט המותאם לסביבת עבודה עם מחשבים, בארונות, מדפים ועוד. במשרדים יוקרתיים ניתן למצוא גם כורסאות מפוארות, ברים למשקאות וריהוט ייחודי נוסף.

ריהוט מותאם לצרכים

ריהוט משרדי איכותי אמור לשרת את המנכ"לים, המנהלים הזוטרים יותר, הפקידים, אנשי המכירות, אנשי משאבי האנוש ועוד. לכל משרד יש להתאים את הריהוט המתאים לצרכי העובדים. משרדים מקבלי קהל משרתים, כמובן, גם את האורחים והמבקרים. בלובי קבלת קהל, ריהוט משרדי כולל דלפק נאה שמאחוריו ישבו פקידי הקבלה, ובנוסף, כורסאות וכיסאות המתנה, לצד שולחנות נמוכים המיועדים להנחת כוסות שתייה, חפצים אישיים וכדומה. בחירה נבונה תיצור אווירה נעימה ונוחה למקבלי השירות ולמשרתים אותם ותגרום לזרימת שירות ללא מתח מיותר. תמונות נאות על הקירות תוספנה רבות לאווירה הטובה אף הן.

מחלקות שונות

בלב המשרד יש חללים המיועדים להנהלה ולמחלקות אחרות. בחברות בהן רוצים להדגיש הפרדה מעמדית, תהיה הלשכה מאופיינת בריהוט יוקרתי יותר. ואילו המחלקות האחרות בריהוט פשוט יותר. במטבחונים, בחדרי אוכל, ובפינות קפה יהיו דלפקים, כסאות גבוהים, שולחנות וכיסאות המותאמים לניקוי מהיר, ויחד עם זאת, נוחים ומזמינים לישיבה. יש חשיבות לכך ששעות ההפסקה והמנוחה יספקו מרגוע לעובדים. הבחירה בריהוט המתאים, נעשית איפה, בהתאם לצרכי העובדים, לקו העיצוב של המשרד, לגודלו וצורתו, לטעם האישי, ליכולות הכספיות וכדומה. בכל מקרה, הריהוט הוא בעל נפח ונוכחות ויש צורך להתאימו לחלל הקיים על מנת שישתלב היטב ובצורה הומוגנית.

שולחנות וכיסאות

מרבית הרהיטים עשויים מעץ טבעי או מעובד. אך קיימים כאלו בהם משולבים חומרים נוספים כגון: מתכת, זכוכית ועוד. ניתן למצוא שולחנות בעיצובים שונים: עם פלטות מלבניות או אליפטיות, עם רגליים ישרות או אלכסוניות. בחדרי ישיבות לרוב תמצאו שולחן ארוך הצמוד לשולחן המנהלים היוצר את האות T. כאן יכול המנהל לנהל היטב את הישיבות, לראות את כל הנוכחים ולשלוט במה שנעשה. הכיסאות יהיו ארגונומיים ונוחים לישיבה ממושכת. ריהוט קיים בצבעים שונים כאשר המקובלים ביותר הינם: חום, אפור, שחור ולבן. כמובן, נוהגים להתאים את הגוונים לכלל עיצוב המשרד. מנהלים רבים משתפים את עובדיהם הבכירים בהחלטות לגבי הריהוט ויוצאים נשכרים מכך. הם יכולים להיעזר גם ביועצים המתמחים בנושא. ניתן לרכוש ריהוט מוכן אבל, בהחלט, ניתן לבצע הזמנה מיוחדת אצל ספקים בעלי מוניטין אשר יתכננו וייצרו את הרהיטים על פי צרכי המקום. OREN ריהוט משרדי

 

כתבות נוספות


חלוקת רכוש לפי צוואה - 4 דברים שחשוב לדעת
מה עושים כאשר אין הסכמה בנושא חלוקת רכוש? מתי ואיך אפשר לערער ועוד מושגים שכדאי להכיר בנושא צוואות וחלוקת רכוש.ניקוי ספות מקצועי וזול - האמנם?
איך אפשר לבחור חברה לניקוי ספות? האם להתחשב רק במחיר, האם להאמין להמלצות - כבר החלטתם לנקות את הספות, מזל טוב, עשו זאת נכון.איך לבחור יועץ עסקי?
שימוש בייעוץ עסקי מקצועי עשוי להוות זריקת מרץ של ממש להצלחת העסק בשלבים שונים בהקמתו ובתפעולו. איך לבחור אחד נכון שייקח אתכם קדימה?בלאגן בעסק? עוד לא מאוחר לסדר
מה אנחנו מפספסים במערך הפיננסי של העסק? איך אפשר ליעל את ההתנהלות השוטפת? מהי החשיבות של תוכנית עסקית ומה כבר יכול לחדש לכם יועץ עסקי לגבי העסק שלכם?


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle