מגזין הומלס / זירת המומחים

מתי באמת כדאי לפנות לעורך דין לענייני משפחה?

מתי באמת כדאי לפנות לעורך דין לענייני משפחה?

עריכת צוואות, מימוש צוואה וחלוקת רכוש, תכנון מס בירושה, גירושין ומה שקשור אליהם ועוד. התחומים בהם כדאי לכם להתייעץ עם עו״ד לענייני משפחה.

02/04/2020

המשפחה מהווה את הגרעין ההומוגני, הקרוב והמלוכד ביותר עבור כל אחד מחבריה. כאשר החיים במסגרת המשפחתית מתנהלים על מי מנוחות, אז איכות החיים הינה גבוהה. אבל קיימים מקרים בהם נוצרות בעיות ומתגלעים חיכוכים שעל הרקע שלהם מתקיימים מתחים סביב נושאים מהותיים. במקרים והמתחים מתפרצים ומסתבכים, מומלץ לקבל עזרה מאישיות סמכותית, כזו שגם מכירה את החוקים בנושא.

המדינה חוקקה חוקים נרחבים המסדירים נושאים שונים בתוך המשפחה. במקרים קיצוניים מגיעים נושאים שנויים במחלוקת אל בית המשפט לענייני משפחה והוא מקבל החלטות על פי הראיות שבפניו ועל פי הדין והחוק. עורך דין לענייני משפחה הוא הגורם אשר פונים אליו על מנת שייעץ וילווה את התהליך.

בשבועות האחרונים, עקב ״משבר הקורונה", ניתן בוודאות לומר שכל המשפחה מצויה במשבר. מתגלות מריבות בין בני זוג, כמעט בכל עניין.  צפים ועולים משקעים מהעבר והשהייה בתוך סיר הלחץ המשפחתי רק מוסיפה: מערכת החינוך נסגרה והילדים סגורים בבית, מאות אלפים פוטרו, יצאו לחל"ת, משפחות שלמות דואגות לעניין הכנסותיהם העתידיות, כאשר בפועל ההוצאות גדלו, ועוד כהנא וכהנא בעיות ומתיחויות.

בתקופה קשה זו, אל תקבלו החלטות פזיזות ונמהרות. פעלו מתוך שיקול דעת, ואם בכל זאת נחושה דעתכם, פנו ליעוץ מתאים אצל עורך דין לענייני משפחה, אשר ייעץ לכם כיצד לעבור את התקופה הנ"ל בשלום.

עריכת צוואות

אחד התחומים היותר פופולאריים שבטיפולו של עורך דין לענייני משפחה, הוא עריכת צוואות וירושות ומימושן. הרצון לכתוב צוואה נובע מהצורך לשלוט על חלוקת הרכוש העתידית. שני בני הזוג רוצים לקבוע היום כיצד לחלק את רכושם בקרב יורשיהם. במקרים רבים, הם מחליטים על צוואה הדדית שמשמעותה היא התחייבות הדדית בין שני בני הזוג. לרוב ניתן להכין צוואה שכזו בשני מסמכים זהים ומקבילים. בשני המקרים ייכתבו הוראות זהות שיחולו על כל אחד מהם לאופן חלוקת הרכוש לאחר פטירת, חלילה, כל אחד מהם או שניהם יחד. במרבית המקרים, נכתב שבמקרה של פטירת אחד מהם יירש השני את כל עזבונו, ולאחר פטירתו, ירשו הילדים את העיזבון המשותף.  צוואה שכזו, יש לה כללים ברורים, כגון: לא ניתן לבטלה אלא בהתקיים מספר תנאים הקבועים בחוק, ולפיכך יש חשיבות להיוועצות עם עו"ד מהתחום.

 מימוש הצוואה וחלוקת רכוש  - תכנון מס בירושה

במקרה של גירושין, לצוואה יש משנה חשיבות בשל חלוקת הרכוש כבר בעת הזאת, וגם כאן מומלץ להיעזר בעורך דין לענייני משפחה. כאשר יש מספר דירות, למשל, הרי שכל היורשים הופכים לבעלים משותפים של כל אחת ואחת מהדירות, ובמצב שכזה יש מיסוי גבוה כשאחד מהיורשים מעביר למשנהו, בעלות על אחת מהדירות. זהו ״אירוע מס״: זה שמעביר צריך לשלם מס שבח וזה שמקבל צריך לשלם מס רכישה.  לכן ההעדפה היא, כמובן, להגיע למצב בו כל אחד יחזיק בנכס בבעלות מלאה ויש לתכנן את הצוואה וההורשה בהתאם.

סכסוכים בעת מימוש

כאשר מחליטים על מכירת הנכסים אזי ניתן לפרסם את הדירות והנכסים האחרים בלוח יד שנייה המתמחה בתחום הנ"ל. זוהי הדרך היעילה והמהירה לחשיפתם לציבור הרחב. המטרה היא סיום התהליך במהירות והדבר חשוב בעיקר, כאשר יש מתחים רבים בין היורשים. הרצון והצורך הוא לחזור לחיים שגרתיים ומערכת יחסים תקינה. במקרים בהם אין חלוקת רכוש שווה, אזי יכול צד אחד לטעון כי הצוואה איננה חוקית בגלל שנכתבה בנסיבות בהן הכותב לא היה כשיר בריאותית ונפשית או נתון ללחצים של אחד האחים, וכאן מתחילות בעיות העלולות להגיע לבתי משפט. גם בנקודת זמן כזאת רצוי וחשוב לפנות לעורך דין לענייני משפחה לייעוץ.

שירותים מגוונים

עורך הדין לענייני משפחה, מטפל בשורה של בעיות נוספות: גירושין כולל מה שקשור אליהם כמו: הסכמי גירושין ושלום בית, חלוקת רכוש, מזונות, משמורת ילדים ועוד. נושאים אחרים הינם: אלימות במשפחה, הסכמי ממון, ידועים בציבור, נישואין אזרחיים, גניבת זרע, הגירה, צוואות וירושות ועוד. מטבע הדברים, מרבית המקרים הבעייתיים נוצרים כאשר אין הסכמה בין שני בני הזוג ועורך הדין נדרש לתת ייעוץ ופתרונות. לעיתים, הוא מייעץ לשניהם גם יחד, אבל במקרים רבים, כל צד לוקח עורך דין מטעמו המטפל בו אישית. אם להוסיף לכך את העובדה שעורך הדין פועל בתחום שבין שניהם ובתחום שבינם ובין בית המשפט, הרי שניתן להבין שעבודתו מורכבת מאוד ויש לה ניואנסים שונים שיש לקחתם בחשבון.עו״ד תרצה נוה
ליעוץ נוסף תוכלו לפנות לעו"ד תרצה נוה – מומחית לענייני משפחה.

 

כתבות נוספות


5 טיפים שיעזרו לכם לגייס משכנתא
הלוואה לרכישת דירה, או בקיצור משכנתא, היא סכום כסף גדול שניתן לאדם שנמצא זכאי לכך על ידי הבנק במטרה שישתמש בו לרכישת דירה ויבצע החזר מסודר של הסכום, בתוספת ריבית כמובן, מדי חודש בחודשו לאורך מספר שנים.נהיגה עם רישיון נהיגה פג תוקף
פתאום שמתם לב כי התוקף של רישיון הנהיגה שלכם פג, אך אתם חייבים להגיע לעבודה או לעשות כמה סידורים? מרבית האנשים יתפתו ופשוט יעלו על ההגה, הרי מה הסיכוי שדווקא היום יעצור אתכם שוטר? אז ממש רגע לפני שאתם כבר עוברים על החוק ומניעים את הרכב, מוטב שתקראו את המאמר הבא.כל מה שרציתם לדעת על התחדשות עירונית (תמ״א)
פרויקטים של התחדשות עירונית צברו תאוצה ניכרת בשנים האחרונות בעיקר בשל המחסור ההולך וגדל בקרקעות לבנייה חדשה בישראל, ובמטרה להחיות את פני הערים, לחזק ולשפר את בטיחות המבנה הקיים ולהרחיב את השכונות באמצעות תשתיות חדשות ובניינים נוספים. על תהליכי התחדשות עירונית (תמ״א ופינוי-בינוי) ולמה מפקח בניה עשוי ...כיצד בוחרים פוליסת ביטוח?
לבטח את המשפחה ואת הנכסים בפוליסה פרטית - חשוב מאוד. אבל איך יודעים היכן, מי מציע את התנאים הטובים ביותר ומי יהיה שם בעת הצורך? אספנו מספר עצות לסיוע בבחירת פוליסת ביטוח.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle