מגזין הומלס / זירת המומחים

מה חשוב לדעת לפני שבוחרים עורך דין דיני עבודה?

מה חשוב לדעת לפני שבוחרים עורך דין דיני עבודה?

עובדים רבים נחשפים שלא ברצונם ולא מטובתם לפגיעות בזכויותיהם על ידי המעסיק. לעומת זאת, יש מעסיקים אשר נפגעו מעובדיהם במהלך העבודה או שנתבעו על נושאים שלדעתם הם לא היו אשמים בהם. בכל המקרים הללו נוצרים מתחים וחיכוכים שונים. כאשר הם תכופים ורבים יותר ולא נפתרים בהידברות ישירה בין שני הצדדים, הם הופכים לתביעות בבתי משפט.

משה וקרט ושות’ דיני עבודה 06/04/2020

 

 במקרים כאלו, כדאי להיעזר בשירותי עורך דין דיני עבודה. נשאלת השאלה: מה חשוב לדעת לפני שבוחרים עורך דין דיני עבודה? בעקרון, ההמלצה הטובה ביותר היא לבחור באחד בעל ניסיון וידע בתחום אשר יידע לייצג את הלקוח בצורה הטובה ביותר.

 בחירה לפי אופי התביעה

ממשלות ישאל לדורותיהן קבעו חוקים ותקנות המסדירות את מערכות היחסים שבין העובדים למעסיקים, ואלו נוגעים בכל התחומים המשיקים למערכות יחסים אלו. יש חוקי שכר והתנאים הסוציאליים הנלווים אליו, יש חוקים הנוגעים לבטיחות בעבודה ועוד. מרבית התביעות הן של מועסקים כנגד מעסיקיהם, ביניהם מעסיקים זעירים, ונידונות בבתי משפט לעבודה הפרוסים ברחבי  הארץ. הבחירה בעורך הדין אמורה להתחשב בסוג התביעה מול המעסיק. טוב לבחור באחד אשר טיפל בעבר באותו סוג תיק מאחר והעובדה הזאת תספק לו יתרון אדיר ומשמעותי בעת הדיונים.

ייעוץ ראשוני ומוקדם

תביעות בענייני שכר  הינן כאשר לא מקבלים את השכר והתנאים הסוציאליים המגיעים להם לטענתם. על המעסיק לשלם להם שכר שלא יקטן משכר המינימום, וכן תשלומי נסיעות, חופש, הבראה,  פיצויים, פנסיה וכדומה. כל אלו מוגדרים בחוק בפרוטרוט וכאשר העובד מבחין כי לא קיבל את מלוא זכויותיו הוא יכול לתבוע אותם. טוב יעשה הנפגע אם ישכור שירותיו או יתייעץ עימו מיד כאשר הבעיה מתגלית. ייעוץ נכון יכול למנוע טעויות שיפגעו בסיכויי  הצלחת התביעה העתידיים. לחילופין, ייעוץ משפטי טוב לקבל כבר בעת ראיונות העבודה ויכול לסייע רבות לעובד המתחיל.

עלות מול תועלת

מומלץ לבחור בעורך דין אשר יודע לייעץ על פי שיקולים של עלות מול תועלת. הוא יקבל לידו את התיק וילמד מהלקוח על נסיבות המקרה. במידה ויתברר כי אין עילה לתביעה, ימליץ ללקוח לסגת מכוונתו בהגשתה. הדבר יחסוך כסף, זמן מיותר ועגמת נפש. מצב אחר הוא כאשר הסכום לתביעה נמוך ואז כדאי לנסות לסגור את הבעיה במשא ומתן ישיר. לחילופין,  כאשר יתברר מעיון בתלושי שכר כי אכן נגרם עוול. הוא ינסה ראשית לתבוע את הכספים בפנייה אישית למעסיק. במידה ולא ייענה, אזי הוא יפעל בכל המרץ להגשת תביעה כדי לקבל סעד מבית הדין לעבודה. צריך לזכור, כי עורך הדין יודע כי עובד יכול לתבוע את כל הנזקים שנים רבות אחורה. יש מצבים בהם הלקוח לא היה מודע לעוול שנעשה לו, או אחרים בהם  ניסה לדבר בעבר עם המעסיק ולא נענה וכדומה.

ניסיון מוכח

צריך לוודא, שהוא בעל ניסיון מוכח. עורך דין דיני עבודה מכיר לעומק את דרכי פעילותו של בית הדין, מכיר פסיקות קודמות ויכול להביא תקדימים משפטיים. מכיר היטב את כל חוקי העסקה ויכול לנצל את כל אלו לתועלתו. בית דין לעבודה יושבים לצד השופט גם נציגי ציבור, שבמקרים רבים, הינם כלכלנים מומחים, ועובדה זאת מוסיפה עומק לדיונים. עורך דין בעל ניסיון יכול לנצל את הסיטואציה הזאת לתועלתו. הוא חייב לנסח את תביעתו היטב ובבהירות ולהתבסס על מסמכים מאומתים. במקרים בהם הוא מבקש החזרים כספיים, הוא חייב לחשב אותם בצורה מדויקת. מומלץ לשכור שירותי עורך דין דיני עבודה בעל מוניטין.

 משה וקרט ושות’ דיני עבודה, משרד משה וקרט ושות’ דיני עבודה
משרד משה וקרט ושות’ מתמחה אך ורק בתחום דיני עבודה. לפני כשבע עשרה שנים נוסד המשרד על ידי עורך דין משה וקרט, אשר יש לו ניסיון של למעלה 21 שנים בתחום דיני עבודה בייצוג קשת רחבה של אנשים וגופים, החל מחברות גדולות ומובילות במשק ומנהלים בכירים ביותר וכלה בעובדים מן השורה.

 

כתבות נוספות


סיוע מטעם המדינה בנושא משכנתא
על מחיר למשתכן, מי זכאי לסיוע הזה ואילו סוגי סיוע נוספים תוכלו לקבל מהמדינה בכל הקשור ללקיחת משכנתא?3 פרמטרים מרכזיים לטיפול במערכת החשמל הביתית
ואיך לבחור את איש המקצוע המתאים עבור המשימה?קידום אתרי נדל”ן ו-3 הערוצים שהכי שווה לפרסם בהם
תחום הנדל”ן תחרותי, אכזרי ודורש לא מעט מחשבה. אספנו בשבילכם טיפים חשובים מעולם קידום האתרים (SEO) שיעזרו לכם להעלות את אתר הנדל״ן שברשותכם במעלה תוצאות החיפוש של גוגל.חלוקת רכוש לפי צוואה - 4 דברים שחשוב לדעת
מה עושים כאשר אין הסכמה בנושא חלוקת רכוש? מתי ואיך אפשר לערער ועוד מושגים שכדאי להכיר בנושא צוואות וחלוקת רכוש.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle