מגזין הומלס / Lifestyle

image: pixabay

image: pixabay

טיפים להשכרת רכב לטיול עם ילדים

כשמטיילים בחו״ל, ברור לנו למה צריך להשכיר רכב. אבל מה הסיבה להשכרת רכב בארץ כשיוצאים לטיול עם כל המשפחה במידה וכבר יש לכם רכב? כמה נקודות למחשבה

שלמה Sixt 31/12/2019

אחד הדברים שהארץ שלנו בורכה בהם הוא כמות משמעותית של חופשות, במיוחד במערכת החינוך, בגנים ובבתי הספר. החופשות הללו מהוות זמן מצוין לפעילויות משפחתיות מגבשות, למשל כמו טיולים בארץ. יש ערך מוסף ל-לקחת ילדים לטיול ברחבי הארץ: מלבד הגיבוש המשפחתי וזמן מנוחה מלחצי היומיום, טיול בארץ עם הילדים זו גם הזדמנות מצוינת ללמד ולחבר את הילדים אל הארץ: להכיר מקומות חדשים, להכיר את החי והצומח של ישראל, לספוג את הנופים והריחות שלא נתקלים בהם בדרכים אחרות.

למה להשכיר רכב לטיול עם ילדים?

כאשר מטיילים בחו"ל, הסיבה להשכרת הרכב היא ברורה: הרכב הפרטי נותר בארץ והתנהלות עם רכב וילדים קלה הרבה יותר מאשר לנסות את סבלנות הילדים וההורים תוך התניידות בתחבורה ציבורית. כמו כן, קיימת גמישות רבה בתכנון המסלול; אין סיבה ללכת מרחקים עד ומהתחנה, אין זמן מבוזבז בציפייה לרכבת או לאוטובוס שיבואו ואם צריך לעצור להתרעננות? הכל בידם שלכם ובתחום ההחלטה שלכם.

גם כאשר מדובר בטיולים בארץ, לעתים קרובות כדאי דווקא להשכיר רכב מחברת השכרה ולא להסתמך על הרכב הפרטי שלכם. אם חושבים על השיקולים לרכישת רכב פרטי עירוני, בוודאי לוקחים בחשבון חיסכון בצריכת דלק, מידות מינימליות שיתאימו לצרכים (למשל רכבים עירוניים קטנים למתגוררים באזורים עם בעיות חנייה), מחיר קנייה נמוך וכדומה. אך כל הדברים הללו, גם אם הם עובדים נהדר ברוב הזמן, כאשר יוצאים לטיול עם ילדים – לא בהכרח משחקים תפקיד, ולעיתים אף יכולים להוות מכשול.  

בטחון בדרכים בין עירוניות

גם אם הרכב הפרטי העירוני שלכם עושה ביצועים נהדרים בעיר ובפקקים, ייתכן שכאשר הוא יהיה עמוס ויתמודד בדרכים בין עירוניות, כבישים פחות רחבים או עליות – הוא יתקשה. טיול עם ילדים אומר רכב עמוס לעייפה – מלבד בגדים ו/או ציוד מחנאות, בוודאי גם תרצו לקחת אתכם צעצועים, עגלות ילדים, מנשאים, ציוד החתלה, ציוד האכלה וכמובן גם חטיפים. האם ברכב הפרטי שלכם יש די מקום לכל אלו? האם תאלצו להניח דברים במקומות שיסתירו חלקית את הדרך ויגרעו מהביטחון בנהיגה?

אחד הטיפים להשכרת רכב לטיול עם ילדים, אולי החשוב ביותר, הוא לשמור על בטיחות כל בני המשפחה. דאגו להשכרת רכב גדול מספיק, על מנת שיכיל בנוחות גם את הציוד הנדרש וגם את כל בני המשפחה. אם הילדים לא יהיו צפופים מדי במושב האחורי גם כמות המריבות תקטן, ואיתן גם הסחות הדעת לנהגים. כאשר לא יהיה תיק על החלון האחורי שמסתיר את הדרך – שדה הראייה של הנהג יהיה פנוי והנסיעה תהיה בטוחה יותר.

מלבד כל אלו, חברות ההשכרה דואגות להשתמש ברכבים חדשים בציי הרכבים שלהן. חלה התקדמות רבה בתחום בטיחות הדרכים בשנים האחרונות, וקיים הבדל משמעותי בין לנסוע עם הרכב הפרטי בן השבע, לדוגמה, לבין השכרת רכב בן שנתיים מחברת ההשכרה. ברכב הפרטי לא יהיו מערכות בטיחות מתקדמות אשר עשויות למנוע תאונה, אך הן כפי הנראה תהיינה קיימות ברכב החדש יותר מחברת ההשכרה.

תאונות דרכים בדרכים בין עירוניות מסוכנות במיוחד ובטיולים כמות הזמן שמבלים בדרכים כאלו היא רבה. שימו לב שהרכב שאתם שוכרים דואג לכך שלא רק תצאו לטיול עם הילדים בשלום אלא גם תשובו בשלום ממנו.

עוד כמה טיפים אחרונים להשכרת רכב לטיול עם ילדים

  • יש חברות השכרה שמציעות השכרת רכב עם כסאות בטיחות או בוסטרים, אם יש צורך – דאגו להזמין כאלו מראש.
  • ישנם רכבים עם אפשרות לשים טאבלט מאחור ולאפשר בכך צפייה בסרטונים לילדים. חשבו מה אתם רוצים – מצד אחד ילדים צופים יכול להעניק לכם שקט תעשייתי אך מהצד השני מדובר בתוסף שאינו ממש בטיחותי אם הוא אינו מעוגן היטב – במקרה של תאונה חפצים עפים בתוך הרכב עשויים לגרום לנזק רב. הדבר נוגע לא רק לטאבלט אלא גם לכל צעצוע אחד שאינו מעוגן שתיקחו אתכם.
  • בדקו שהרכב שאתם שוכרים הוא בעל תא מטען גדול מספיק להכנסת עגלות ילדים וכי הכנסתם לתא המטען נוחה.שלמה Sixt
המובילה בישראל בשירותי השכרת רכב

 

כתבות נוספות


צימרים בישראל לכל סוג של חופשה
צימר כפרי שקט לזוג, או מתחם צימרים למשפחות? צימרים בסיסיים למטיילים או צימרים מפוארים מפנקים? כיום בארץ ניתן למצוא את כל סוגי הצימרים, בכל מקום, בהתאמה לכל תקציב.מתנות לראש השנה לעובדים מאושרים ולקוחות נאמנים
ישנם חברות רבות במשק הישראלי שנותנות מתנות לראש השנה לעובדים. דבר מקובל מאוד בעולם העסקי, ולא בכדי, ראש השנה הוא החג הפותח את השנה העברית. נתינת מתנה מסמלת ברכה והצלחה לשנה החדשה.קינוחים קלסיים לראש־השנה
החופש הגדול כבר כאן, ימי הקיץ החמים, הים, הבריכה ושלל האטרקציות של הקיץ. עם תחילתו של החופש הגדול אנו יודעים שבעוד זמן כה קצר יגיעו גם חגי תשרי ועימם ראש־השנה. פתאום המחשבות שלכם נודדות לעבר החג הנפלא הזה. המאכלים השונים, רשימת האורחים, האם אתם מארחים או מתארחים השנה?מה צריך לדעת כשמזמינים יאכטה להשכרה?
לא חייבים לקנות יאכטה, אפשר להשכיר אחת וליהנות מבילוי יוצא דופן. מעבר לפאן ולסטייל, התעכבנו על כמה דברים שכדאי לברר לפני שמפליגים.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle