מגזין הומלס / נדל"ן

image: 123rf

image: 123rf

מאריזה ועד הובלה - טיפים למעבר דירה יעיל

מעבר דירה הוא אתגר לא קטן. סידורים, אריזות, הובלה ועוד שלל משימות תובעניות. הבשורות הטובות הן, שאפשר לעשות את זה באופן הרבה יותר יעיל ורגוע. הנה מה שצריך לדעת כדי לעבור דירה באופן שפוי, מהיר ובעיקר יעיל.

ask5 27/01/2020
נדל"ן | השכרה, מכירה

אחת העובדות המעניינות במעבר דירה היא שכמעט כולם עושים את זה (במקרים רבים אפילו לעתים תכופות) אך מרבית האנשים אינם יודעים איך לעבור דירה באופן הנכון; תכנון זמן לקוי, אריזה לא מסודרת והזמנת חברת הובלות באופן שגוי, הן רק חלק מהטעויות הרבות במעברי דירות בישראל.

אך העניין לא חייב להיות מסובך ובאמצעות יישום של מספר טיפים, ניתן להפוך אותו לפשוט למדי. כל מה שצריך הוא מספיק זמן והיערכות על פי כללים מובנים.

מעבר דירה – תכנון בארבעה שלבים:

  1. הזמנת חברת הובלה.
  2. אריזה.
  3. פריקה.
  4. עדכון כתובת מגורים.

חשוב לציין שלא מדובר בסדר קבוע ובדרך כלל יהיה עליכם לשלב בין מספר משימות. לדוגמה, למצוא חברת הובלה ורק אז להתחיל ולארוז. יחד עם זאת, כדי להבטיח מעבר מוצלח ורגוע ככל שניתן, יש להתייחס לכל שלב בכובד ראש ולהקציב לו את הזמן הנדרש.

מתי צריך להתחיל להתכונן למעבר?

הסוד למעבר דירה מוצלח ורגוע הוא להתחיל אותו בשלב הנכון – מצד אחד לא מוקדם מדי שהרי אינכם רוצים לחפש חפצים בסיסיים בארגזים כבר חודשיים לפני המעבר אך מצד שני אריזת דירה למעבר בשלב מאוחר, עשויה להכניס ללחץ מיותר, להתפשרות על מובילים בינוניים ולאריזה לקויה.

אז מה הוא הזמן הנכון? תלוי בגודל הדירה ובמספר הנפשות שבה. אם אתם זוג צעיר עם מעט חפצים, אפשר יהיה להתחיל חודש לפני תאריך היעד בעוד שאם אתם משפחה של חמישה נפשות שעוברות מבית פרטי, מומלץ להתכונן כבר חודשיים לפני המעבר.

מה בא לפני מה?

ישנן פעולות שמהוות את הבסיס לפעולות אחרות. לדוגמה, הזמנת חברת הובלה צריכה להיעשות כחודש לפני המעבר ואם מדובר במעבר דירה בקיץ, אפילו חודשיים. הסיבה לכך היא שבתקופה זו יש ביקוש גבוה לחברות הובלה וכדי למצוא אחת מומלצת במחיר הוגן, חשוב להתחיל ולחפש בשלב מוקדם.

הסדר המומלץ במרבית המקרים יהיה הזמנה של חברת הובלה, ורק לאחר מכן רכישת ציוד לאריזה, והאריזה עצמה. כך תוכלו לארוז באופן יעיל ובראש שקט.

טיפים לאריזת דירה

אחת השאלות הנפוצות היא כיצד צריך לארוז את הדירה למעבר. מדובר בפעולה שאם היא נעשית באופן הנכון, יכולה להבטיח את שלום החפצים וחשוב לא פחות – לקצר את משך הפריקה בשעות ואפילו ימים!

שלב ראשון באריזה – הכינו קרטונים וחומרי אריזה

השלב ההתחלתי בכל אריזה הוא להכין את הקרטונים וכל מה שצריך בהישג יד. הדרך המומלצת לעשות את זה היא להזמין קרטונים וארגזים למעבר דירה אונליין כך שבמחיר של החל מכמה עשרות שקלים, תוכלו לקבל את חומרי האריזה אל ביתכם ולהתחיל לארוז כשכל מה שאתם צריכים נמצא בהישג יד ומבלי לבזבז זמן.

שלב שני באריזה – התחילו בחפצים שלא תזדקקו להם

כפי שהדגשנו בתחילה, חשוב להתחיל ולארוז בשלב מוקדם ככל שניתן. אך יחד עם זאת, אתם לא רוצים להתחיל ולחפש חפצים שיכול להיות שתזדקקו להם עד למעבר. לכן, כדי להתחיל באריזה מוקדם ככל שניתן אך יחד עם זאת להקטין את הפגיעה בשגרת החיים, יש לארוז תחילה את כל מה שלא תזדקקו לו לפחות עד למעבר. בגדים עונתיים, ספרים וכלי בישול מסויימים יכולים להיות דומה טובה לחפצים כאלה.

שלב שלישי – אריזה של כל חדר בנפרד

אחד הדברים הגרועים שאתם יכולים לעשות לעצמכם הוא לארוז מכל הבא ליד. זה אולי נראה לכם מהיר יותר אבל תאמינו לנו שזה הולך לסבך אתכם בהמשך באופן שאתם לא מתארים לעצמכם.

אריזת כל חדר בנפרד לעומת זאת, עשויה לקחת מעט יותר זמן אבל תאפשר לכם למצוא כל דבר בקלות וחשוב מכך – תאפשר לכם לסדר את הדירה החדשה בצורה מהירה באופן מפתיע.

חשבו על כך – אם תארזו כל חדר בנפרד, כל מה שתצטרכו לעשות ביום המעבר הוא לבקש מהמובילים להניח כל קרטון בחדר הרלוונטי, לפרוק אותו בזריזות ולחסוך הרבה מאוד זמן והסתבכויות מיותרות.

שלב רביעי – סימון הארגזים

כדי להשלים את התהליך, חשוב לסמן כל ארגז ולרשום על גביו את תכולתו ולאיזה חדר הוא שייך. בדרך הזאת המובילים ידעו היכן להניח כל ארגז וכמעט שלא תצטרכו לסחוב קרטונים ממקום למקום.

שלב חמישי – הכנת תיק אישי

הימים הראשונים שלאחר המעבר יכולים להיות מבולגנים ולמצוא פריט לבוש מסויים, יכול להסתכם בנבירה ממושכת בין הקרטונים והארגזים השונים. הכנת תיק אישי עם בגדים ופריטים הכרחיים לימים הראשונים יכולה לפתור את הבעיה הזאת ולאפשר לכם לצלוח את התקופה הראשונית באופן מוצלח.

סידורים קטנים עם משמעות גדולה

מעבר דירה אינו מסתכם רק באריזה או הובלה וישנן עוד פעולות שחשוב לבצע כמו עדכון כתובת המגורים וסגירת החשבונות בדירה שעזבתם.

  • סגירת חשבונות – כשעוזבים דירה חשוב להקפיד ולוודא שאין לכם חובות לרשויות, נותני השירותים השונים וחשוב עוד יותר להקפיד ולקבל על כך אישורים. אף אחד לא רוצה לקבל לאחר כמה חודשים ואפילו שנים, הודעת חוב מבעל דירה או מחברת חשמל. לכן הקפידו לסגור את כל החשבונות ולשמור את האישורים שמצביעים על כך.
  • עדכון כתובת מגורים – לאחר שסגרתם את החשבונות בדירה הישנה, יש לעדכן את כתובתכם החדשה. את מי צריך לעדכן? את משרד הפנים והרשות המקומית. את משרד הפנים ניתן לעדכן בחינם באתר האינטרנט הרשמי בעוד שכדי לעדכן את מרבית הרשויות המקומיות יש להגיע באופן פיזי. חשוב לעדכן גם בנקים, חברות אשראי וביטוח וכל מי שנותן לכם שירות. לבסוף, הירשמו אל שירות ״עקוב אחרי״ של דואר ישראל כדי לוודא שהדואר שנשלח אל הכתובת הישנה ממשיך להגיע אליכם.

מעבר דירה לא צריך להיות מורכב. הוא אומנם דורש מכם היערכות מיוחדת ופעולות מגוונות אך אם תשכילו לבצע אותן בזמן ובאופן הנכון, תוכלו לעבור במהירות וביעילות.ask5, משווים וחוסכים בהובלה
מערכת להשוואת הצעות מחיר עבור הובלות ושירותים נוספים.

 

כתבות נוספות


7 עקרונות מנצחים לעיצוב דירה קטנה
״מראות יוצרות תחושה של עומק״ זה הטיפ הראשון שמתנגן בראש כשחושבים על דירה קטנה. אבל מה עוד? באילו אמצעים אפשר להשתמש כדי ליצור תחושה של מרחב ונעימות בדירה קטנה? אספנו 7 עקרונות מנצחים שיעזרו לכם ליצור תחושת מרחב בדירה.סיור וירטואלי בבתים ודירות – הסטנדרט הבא?
פיתוח חדשני מאפשר לסייר בנכס (דירה להשכרה, לקנייה וכו׳) בצורה חווייתית ממסך המחשב בבית! לטייל בין החדרים, להתבונן ברהיטים והחפצים, להסתכל על הנוף - כל זה באמצעות מקלדת המחשב או העכבר.איך לשפץ דירה בתקציב מוגבל?
כולם יודעים שלבצע שיפוץ בדירה זה עסק יקר שעשוי לעלות בין 5,000 – 7,000 ₪ למטר, אז איך עושים זאת בחצי מחיר ואף פחות? איך אפשר לשפץ את הדירה, לרענן ולעצב אותה מבלי "לקרוע את הכיס"? הנה כמה טיפים.ניקיון לאחר שיפוץ דירות ובתים
שיפוץ דירות ובתים הוא אחד האמצעים לשדרג נכס ולהעלאת ערכו באותה ההזדמנות. בתום השיפוצים, על מנת לאפשר לדיירי הבית לחזור ולהתגורר בנכס, יש לנקות את הבית או הדירה בצורה יוצאת דופן. מהם הדברים שיש להקפיד עליהם בתהליך הניקיון וכיצד לבחור את הגוף הנכון שיבצע עבורכם עבודות ניקיון לאחר שיפוץ דירות ובתים? על...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle