מגזין הומלס / רכב

5 טיפים חשובים לשמירה על הרכב

5 טיפים חשובים לשמירה על הרכב

רוצים לשמור על הרכב לאורך זמן? ביצוע בדיקות תקופתיות שונות ותחזוקה נכונה, יסייעו לכם להאריך את חייהם של החלקים המכניים ברכב, ולנסוע בו בצורה בטוחה לאורך זמן. אספנו עבורכם מספר בדיקות ושדרוגים שחשוב לעשות לרכב לאורך השנה.

04/03/2020

טיפולים תקופתיים

בעבר היינו קוראים לו "טיפול עשרת אלפים". היום, כאשר מרבית כלי הרכב חדשים יותר, מומלץ לבצע את הבדיקה בכל חמישה עשר אלף קילומטרים. טיפול זה מיועד להחלפת השמן ברכב, וכן להחלפת המסננים המשמשים לשמירה על ניקיון השמן וכניסת האוויר לתערובת. אחרי חמש עד שש בדיקות תקופתיות, מומלץ לבצע גם טיפול מקיף יותר, הכולל החלפה של נוזל הבלמים ונוזל מערכות ההיגוי.

בדיקת הצמיגים

בדיקה חשובה נוספת שכדאי לבצע במוסך היא תקינות הצמיגים. גם אם אתם לא נוסעים כמעט במהלך השנה, הצמיגים שלכם ממשיכים להתבלות בשל תנאי מזג האוויר. החריצים הטבועים בצמיגים צריכים להיות עמוקים כדי שהאחיזה של הרכב בכביש תהיה יציבה ובטוחה. צמיגים בלויים עשויים להפוך את הנסיעה שלכם לפחות בטוחה. בנוסף, אם יש חריצים בצמיגים הגורמים לבריחת אוויר, אתם עשויים להשתמש בכמות גדולה יותר של דלק.

כיוון גלגלים ואיזון גלגלים

האם הגלגלים שלכם פונים לפנים? לכם נראה שכן אך בבדיקה של הרכב במוסך אתם עשויים לגלות סטיות קלות לאחד הכיוונים. במהלך הנסיעה אנו עשויים לפגוע בבורות או לעלות על מדרכות ומכשולים, שגורמים לגלגלי הרכב לצאת מכיוון. לכן, חשוב בכל מספר חודשים לבצע בדיקה המכונה ״כיוון גלגלים״ ובסופה בודק הרכב יכול להחזיר את הגלגלים לכיוון הנכון. בנוסף, חשוב לבצע בדיקה של איזון גלגלים כדי לוודא שהם מונחים בזווית נכונה זה מול זה.

ביטוח הרכב שלכם

הקפידו על ביטוח רכב בתוקף. בדרך כלל הפוליסה השנתית מתחדשת באותו זמן בכל שנה. החידוש אינו מתבצע בחלק מהחברות באופן אוטומטי, ולכן חשוב להתקשר לחברת הביטוח שלכם, ולקבל הצעת מחיר לפוליסה לשנה הבאה. כדאי להגדיר תזכורת אלקטרונית בדוא"ל או בטלפון הנייד, כדי שלא תשכחו לבצע את הפעולה הזו מדי שנה. זו יכולה להיות גם הזדמנות פז לבצע השוואת מחירים, ולבדוק האם תוכלו לקבל הצעת מחיר טובה יותר על הפוליסה שלכם מחברה אחרת. בדקו אילו כיסויים מוצעים לכם והוסיפו שדרוגים והרחבות לפוליסה שיכולים להעניק לכם שקט נפשי רב יותר.

בצעו בדיקות נוספות בעצמכם

לפני סיום, נציין מספר בדיקות שאתם יכולים לבצע בעצמכם לרכב באופן קבוע. הבדיקה הראשונה היא בדיקת נפח האוויר בגלגלים. בדקו בתחנת הדלק האם נפח האוויר מתאים להמלצות יצרן הרכב. לאחר מכן פתחו את מכסה המנוע, וודאו כי יש מספיק נוזל מנוע, שמן ונוזל ניקוי לשמשות הרכב. את הבדיקות האלה מומלץ לבצע לפחות פעם בשבועיים, וכן לפני נסיעות ארוכות כדי לוודא שהרכב שלכם תקין ומתוחזק היטב. כך, תוכלו להאריך את חייו ולהמשיך לנסוע בצורה בטוחה.
 

כתבות נוספות

 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle