מגזין הומלס / Lifestyle

מלגות לתואר שני שכדאי לכם להכיר

מלגות לתואר שני שכדאי לכם להכיר

לימודי התואר השני מאפשרים להרחיב את תחום הידע שאותו למדתם בתואר הראשון בקורסי עומק מקיפים, או לשלב תחום נוסף שיעניק לכם אפשרות לחקור אותו ממספר היבטים שונים. קיימות מספר מלגות המיועדות לאפשר לסטודנטים לשלב בצורה הרמונית לימודים, משפחה וקריירה תוך מתן סיוע כלכלי לזקוקים לכך. אספנו עבורכם כמה דוגמאות.

25/10/2020

 

מלגות הצטיינות ומלגות קיום לתואר שני מהמוסד הלימודי עצמו

תלמידים מצטיינים המעוניינים להמשיך לתואר שני מחקרי בתחום הדמוקרטיה, מדעי המחשב ופסיכולוגיה חברתית ושוקלים להמשיך בעתיד ללימודי דוקטורט, יכולים להגיש בקשה למלגת לימודים וקיום של המוסד האקדמי עצמו.

לימודי דמוקרטיה, למשל, מאפשרים עם הקבלה למסלול מחקרי למצטיינים, לקבל פטור מלא משכר הלימוד לתואר שני וכן מלגת יום (בכפוף לאישור המחקר לתזה).

המחלקה למדעי המחשב אף היא מציעה תוכנית דומה, שבה הסטודנט זוכה לפטור מלא משכר הלימוד לתואר שני ומלגת קיום שנועדה לאפשר מיקוד מלא במחקר.

אחד המאפיינים המייחדים את המלגה המיועדת לתלמידי מדעי המחשב היא האפשרות להגשת הבקשה עבורה ללימודי תואר שני כבר מרגע הקבלה לתואר זה, גם אם עדיין לא סיימו את הלימודים לתואר הראשון במלוא

ם.

מלגות לעובדי מדינה ועובדי הרשויות המקומיות

עובדי מדינה רבים מעוניינים להתקדם לתפקידים בכירים יותר ברשות המקומית ובמשרדי הממשלה. תפקידים אלה דורשים לרוב תואר שני. מלגות מיוחדות שמעניק מפעל הפיס בשיתוף עם השלטון המקומי מאפשרות ללמוד תוך כדי עבודה ולזכות להשתתפות בשכר הלימוד בשיעור של כ-4,400 ₪ לכל שנת לימודים.

חשוב לציין כי הן מותנות ב-60 שעות פעילות של התנדבות במוסדות שונים. עובדי הרשות הציבורית יכולים להגיש בקשה גם ל-"קרן הדרים" לקידום עובדי רשויות מקומיות ואיגודי ערים לשירותי כבאות והצלה.

גובה המלגה כיום עומד על 5,000 ₪ לכל שנה. מלגות אלה יכולות להיות משולבות במלגות נוספות המבוססות על מצב סוציו־אקונומי, אזור מגורים, שירות צבאי וסטטוס משפחתי.

 

מלגות לתואר שני למגזר החרדי במסגרת "קרן קמ"ח"

מלגה נוספת מיועדת לסטודנטים מהמגזר החרדי עבור לבוגרי ישיבה קטנה או תיכון בפיקוח חרדי בארץ, ומאפשרת לבעלי תואר ראשון להמשיך וללמוד לימודים אקדמיים לתואר שני במוסדות שונים המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה. סטודנטים שמתקבלים לתוכנית הזו יקבלו מימון בשיעור של 9,800 ₪ לקורסים בתואר השני. היא אינה דורשת שעות התנדבות.

 

מלגת מרום לבני העדה האתיופית

תוכנית זו מיועדת לבני העדה האתיופית מציעה סיוע בשכר הלימוד בסך 10,000 ₪ לסטודנטים המתנדבים במסגרות שונות בהיקף של 130 שעות במהלך השנה. הן ניתנות גם לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון וגם לסטודנטים לתואר שני.

מלגות אלה ואחרות מאפשרות ללמוד תואר שלם בעלות מסובסדת או ללא עלות כלל. המלגות שציינו הן רק חלק קטן מאלו המוצעות לתואר שני, ומומלץ להיעזר במוסד הלימודי שבו תרצו ללמוד כדי ללמוד על אפשרויות נוספות לסיוע במימון שכר הדירה באמצעות מלגה המתאימה לכם.
 

כתבות נוספות


צימרים בישראל לכל סוג של חופשה
צימר כפרי שקט לזוג, או מתחם צימרים למשפחות? צימרים בסיסיים למטיילים או צימרים מפוארים מפנקים? כיום בארץ ניתן למצוא את כל סוגי הצימרים, בכל מקום, בהתאמה לכל תקציב.כך תכינו את הארוחה המושלמת ללא גלוטן
אנשים רבים נמנעים מגלוטן מסיבות שונות ומגוונות, בין אם מדובר בסיבות בריאותיות או בין אם מדובר בסיבות דיאטטיות. כיום ניתן להכין ארוחה מלאה, משביעה ולא פחות ממושלמת גם ללא גלוטן. אפשר להוסיף לתפריט ירקות ופירות, קטניות מסוגים שונים המהווים תחליף הולם לרכיבים רבים שבהם יש גלוטן ומעניקים תחושת שובע מלאה...טיפים לבחירת שיש למטבח ששווה לכם להכיר
משפצים? נכנסים אל בית חדש? אתם עומדים לפני הרבה מאוד לבטים כשאחד המרכזיים שבהם או סוג השיש שכדאי לבחור למטבחהשכרת יאכטות טיפים של מפליגים
טרנד השייט ביאכטה תפס תאוצה בולטת מאד בשנה האחרונה, כשבחודשים האחרונים דומה שכל מי שאנחנו מכירים מתכנן לשוט על יאכטה, או הרגע חזר משייט כזה או שט על יאכטה ממש ברגעים אלה. מסיבות כיתה שעברו מיקום, בשל הקורונה, לחגיגות על יאכטה, מסיבות רווקות, הצעות נישואין גרנדיוזיות, בת מצוות, מסיבות יום הולדת ועוד.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle