מגזין הומלס / רכב

איך בוחרים ביטוח רכב לנהגים צעירים מגיל 21?

איך בוחרים ביטוח רכב לנהגים צעירים מגיל 21?

תחום ביטוח הרכב התפתח רבות בשנים האחרונות, וכעת מוצעות פוליסות המותאמות לקבוצת אוכלוסייה שונות כמו: נהגים וותיקים מאד, נהגות, נהגים זהירים ועוד. חשוב לדעת כי לכל קבוצת גיל קיימת שיטת חישוב שונה מעט של הפרמיה המבוססת על דפוסי הנהיגה בעבר, סוג הרכב המבוטח, מין המבוטח ופרמטרים נוספים. במאמר זה נבחן מספר שאלות הקשורות לבחירת הפוליסה המתאימה למשפחה שלכם.

25/10/2020
רכב | צרכנות

האם חובה ליידע את חברת הביטוח שנוסף נהג צעיר לרכב?

פוליסות ביטוח רבות מציעות כיסוי לרכב ללא ציון ספציפי של הנהגים אלא של גילם. יחד עם זאת, אם מדובר בנהג צעיר ישנה תוספת במשמעותית בפרמיה. לכן, כדאי להתקשר לחברת הביטוח שלכם ולבחון האם היא מכסה גם את הנהגים הנוספים במשפחה. אם עד כה הסתפקתם, למשל, רק ברכישת פוליסת חובה או הוספתם ביטוח צד ג', יתכן ועם הוספת נהג צעיר יהיה נכון יותר עבורכם לשדרג את הפוליסה לפוליסת ביטוח מקיף ולהעניק למשפחה כולה שקט נפשי.

מלווה לנהגים צעירים

בשנים הראשונות לנהיגה החוק מחייב נהגים חדשים לנהוג למשך שנתיים עם נהג מלווה כל עוד הם בגיל הנמוך מגיל 24. לכן, גם בגיל 21 נהגים אלה זקוקים למלווה.

בשלושת החודשים הראשונים הנהיגה עם ליווי צריכה להיות הן בשעות היום והן בשעות הלילה, ולאחר מכן אך ורק בשעות הלילה החל מ-21:00 ועד ל- 6:00 בבוקר.

כדאי לדעת גם כי עד גיל 21 נהג צעיר אינו יכול להסיע יותר משני נוסעים ברכב אם אין לצדו מלווה, אך לאחר גיל 21 יוכל להסיע נוסעים על פי כמות המושבים הפנויים ברכב במגבלת החוק. (דהיינו, שלושה נוסעים מאחור ואחד מלפנים במרבית סוגי המכוניות המשפחתיות).

מערכות התרעה לנהיגה בטוחה ברכב – מוזילות את הביטוח

כיום, ניתן להוסיף לכל רכב מערכות מתקדמות המתריעות בעת התרחשות פעולה חריגה כמו סטיה מנתיב, מרחק מצומצם מרכב הנוסע לפניכם, סכנת התנגשות בהולכי רגל או רוכבים על כלים דו־גלגליים וזיהוי תמרורי תנועה.

חלק מהמערכות הללו מגיעות כסטנדרט באבזור הבטיחות של מגוון כלי רכב חדשים, אך אינן קיימות בכלי־רכב משנתונים ישנים יותר.

חברת "מובילאיי" מאפשרת להתקין חיישנים ומצלמות שמתחברים למסכי תצוגה ומערכות חווי קולי ומשדרגים את רמת הבטיחות של הרכב. התקנה של המערכות הללו מאפשרת לקבל הנחה בקרב מחלק מחברות הביטוח על פוליסת ביטוח מקיף, ואף להציל חיים.

לכן, אם אתם מתכננים לתת את האוטו לצעירים בבית, מומלץ מאד להתקין את המערכות הללו לפני שמניחים בידיהם את מפתחות הרכב. כדאי לדעת כי ההתקנה של המערכת מבית מובילאיי מעניקה גם הנחה בביטוח החובה.

מלבד מערכות ההגנה של מובילאיי קיימות מערכות מובנות ברכב או מערכות הניתנות להתקנה שעשויות להעניק הנחה כמו מערכת E.S.P., S.B.A , Awacs ומערכת Movon. חשוב ליידע את חברת הביטוח שלכם אילו מערכות בטיחות קיימות ברכבכם ולבחון אם כדאי להתקין מערכות נוספות.

ניסיון נהיגה על הכביש

ביטוח רכב מושפע מפרמטר נוסף כחלק מביטוח מקיף והוא הניסיון שיש לכל המבוטחים בפוליסה בנהיגה על הכביש. אם אתם נהגים וותיקים עם רישיון של חמש או עשר שנים לכל הפחות, ללא היסטוריה של תביעות ותאונות, מחיר הפוליסה שלכם יהיה זול יותר ממשפחה שבה הנהגים בעלי וותק של שנתיים או שלוש.

אך מה מומלץ לעשות אם אחד הילדים קיבל רישיון רק לפני שנתיים ואתם מעוניינים להוסיפו לפוליסה?

במקרה זה כדאי לבחור בפוליסת ביטוח לתקופה קצרה שמתאימה גם לנהגים צעירים. למשל, פוליסת הביטוח של go מבית הכשרה מאפשרת להוסיף נהג צעיר בעלות של 100 ש"ח לארבעה ימים, ועוד 25 ₪ לכל יום נוסף. חשוב לדעת כי ההשתתפות העצמית במקרה של תאונה בימים האלה תהיה 2,000 ₪ אם תקנתם את הרכב במוסך הסדר ו- 3,500 ₪ אם הרכב תוקן במוסך שאינו נמצא בהסדר.

הפוליסה המעודכנת נכנסת לתוקף באופן מידי מהרגע שרכשתם אותה ומתבטלת בחצות היום האחרון.

הנחות על רכישת הפוליסה

קיימת דרך נוספת לקבל הנחה ברכישת פוליסת ביטוח מקיף. חלק מחברות הביטוח מפעילות אפליקציות ואתרי אינטרנט מתקדמים, המאפשרים לקבל הצעת מחיר מיידית בהתאם לפרמטרים שאתם מזינים למערכת.

כל הנתונים נלקחים בחשבון, כפי שציינו לעיל, כדי לחשב את העלות הנמוכה ביותר של הפוליסה. לאחר מכן, ניתן לבחור גם הרחבות שאינן חלק מהפוליסה כמו: ביטוח מערכות שמע, כיסוי מורחב לצד שלישי ועוד.

שיטה זו מאפשרת לכם לשלם אך ורק על המאפיינים אשר להם אתם זקוקים בפוליסה ולהתאימה בדיוק לצורכי המשפחה. בכל עת ניתן לרכוש הרחבות נוספות או לוותר עליהן בחידוש הפוליסה ובהתאם להעדפותיכם.

לסיכום, לפני רכישת פוליסת ביטוח רכב למשפחה שבה ישנם נהגים צעירים מגיל 21, מומלץ לקחת בחשבון את כל המאפיינים שציינו לעיל ולבצע סקר שוק בין חברות הביטוח. כך תוכלו להבטיח כי השגתם את הכיסוי המרבי במחיר המשתלם ביותר.
 

כתבות נוספות


השפעת הקורונה על הרגלי הצריכה של ישראלים
מגפת הקורונה חוללה שינויים רבים בעולם שלנו. הצורך לשמור על ריחוק חברתי, העבודה והלימודים שמתבצעים אונליין בזום, הפגיעה הכלכלית הקשה בעסקים רבים במשק – כל אלה הם תוצאות של משבר הקורונה. אך לעידן הקורונה היו גם מאפיינים נוספים, שניתן ללמוד עליהם מהשינויים בהרגלי הצריכה של הציבור בישראל.מיקרופון למחשב – כיצד מומלץ לבחור?
בין אם אתם תלמידים/סטודנטים שלומדים בזום, גיימרים מושבעים או עובדים מהבית ומשוחחים עם עמיתים לעבודה דרך תוכנה או אפליקציה זו או אחרת – כיצד מומלץ לבחור מיקרופון למחשב?קייטרינג חלבי לחתונות קטנות
בתקופה האחרונה אנו עדים לתופעה בה יותר ויותר זוגות בוחרים להפיק חתונה קטנה, אינטימית ואותנטית על פני חתונה גדולה מרובת משתתפים. את האולמות וגני האירועים הנוצצים והגרנדיוזים מחליפים גנים בוטיקיים מקסימים, בתי כנסת ייחודיים, חצרות של בתים פרטיים ואפילו מועדונים של מושבים וקיבוצים.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle