מגזין הומלס

מה זה ביטוח רכב חובה?

מה זה ביטוח רכב חובה?

ביטוח רכב חובה הינה פקודה משנת 1970, הוראה המחייבת על כל נהג בביטוח רכב מנועי. אין הביטוח ספציפי לגבי אדם, אלא על כל אדם שנוהג ברכב. זה אומר שאם הביטוח שלכם הוא ביטוח רכב התקף לגילאי 40+, כל נהג מתחת לגיל הזה אינו מבוטח ועובר על החוק.

27/12/2020
צרכנות

ביטוח רכב חובה - לא רק את עצמכם אתם מבטחים

ביטוח רכב חובה הינו ביטוח רכב המכסה במקרים של פגיעות גופניות כתוצאה משימוש ברכב, כל פגיעה שאינה גופנית אינה תקפה תחת ביטוח חובה, אלא ביטוחים אחרים מכסים פגיעות רכוש. רבים נוטים לחשוב שכאשר הם לא מבטחים בביטוח חובה הסיכון הוא רק על גופם. חשוב להדגיש, ביטוח חובה אינו מבטח רק את נהג הרכב, אלא את כל הנוסעים ברכב בזמן הפגיעה, יתרה על כך, במקרה בו נתקלתם בתאונה המערבת פגיעות גוף של הולכי רגל או נהגים אחרים, ביטוח חובה מכסה אתכם.

 

המטרה בחוק היא לבטח את כל מי שנפגע באופן פיזי כתוצאה מתאונת דרכים, הביטוח מכסה טיפולים רפואיים (יש לעיין בפוליסה), וכל מימון הקשור לטיפול הרפואי כמו הובלה לבית החולים. ההגנה של ביטוח רכב חובה הינה הגנה כלכלית שכן טיפול רפואי לא מסובסד על ידי הביטוח יכול להגיע למאות אלפי שקלים.

 

ביטוח חובה - איפה עושים?

רוב ביטוחי החובה הינם זהים מבחינת סכומם, כמובן שהנתון משתנה מחברה לחברה אך לא באופן משמעותי. בכדי לבחור את חברת הביטוח יש לערוך סקר שוק, סקר בו אתם רואים את כל התנאים אשר כל חברה מציעה לכם, את דמי הביטוח ואת המסלולים המגוונים. נציין שתחום ביטוחי הרכב הוא תחום בעל תחרות גדולה, למרות מה שיגידו לכם תמיד תוכלו למצוא פרצות להורדת המחיר.

 

ככל שיש תחרות יותר גדולה כך מגוון האפשרויות העומדות בפני הלקוח מתרבות. כיום חברות ביטוח רכב מציעות מגוון מסלולים מותאמים באופן אישי לשימוש שלכם ברכב. שכן אדם דעתי שאינו נוסע בשבת עדיין מבוטח בשבת, חייל שמגיע פעם בשבועיים הביתה משלם דמי ביטוח גם עבור השבועיים שהיה בבסיס. מכיוון שחברות הביטוח ראו בכך תקלה הן יצרו מסלולים שונים בשביל למשוך לקוחות מכל הסוגים, הגילאים והדתות.

 

אל תתפשרו על הביטחון שלכם

אמנם מחירי הביטוח יכולים להיות גבוהים, אבל אסור להתפשר עם הביטחון הכלכלי והגופני שלכם. לא מעט צעירים בוחרים שלא לבטח בביטוח רכב חובה כיוון שהם לא עומדים בסכומים, לא רק שאתם מסכנים את עצמכם אתם כבר עוברים על החוק. הסיכון בו תמצאו בלי ביטוח חובה הינו גבוה, ולא רק בזמן של תאונה. אל תקחו סיכון על החיים שלכם, ואל תקחו סיכון על חיים של אחרים. תמיד תוכלו למצוא את החברה המתאימה עם המסלול המתאים להכנסה שלכם.
 

כתבות נוספות


בני הגיל השלישי? בואו להשקיע בטריא
חשבתם להשקיע בשיפוץ המטבח או להתפנק עם מערכת ישיבה חדשה לסלון, אבל קצת איבדתם את החשק, לאור המצב, ונשארתם עם כסף פנוי? יש דרך להשקיע אותו חכם בטריא פלטפורמת ההשקעה החברתית P2P הגדולה בישראל ולהנות מתשואות חיוביות גם בתקופה של כאוס כלכלי.כך תכינו קפה שהוא ממש יצירת מופת
קפה הוא אחד המשקאות הפופולאריים ביותר בעולם, וככזה, קיימות לא מעט דרכים להכין אותו – חלקן מוצלחות יותר וחלקן פחות.חיפוש אנשים לפני הזמנת מידע עסקי
כבעלי עסקים אנו שואפים לשיתופי פעולה עם לקוחות או חברות. ואכן, שיתופי פעולה פוריים ועבודה משותפת מניבים תוצאות מרהיבות.הדברים שחובה לדעת לפני שבוחרים צימר בצפון
אז סוף סוף החלטתם לצאת לחופשה בצפון כי כנראה שכבר הורגלתם לנוף האורבני במרכז ובא לכם לברוח מהציוויליזציה ולראות נופים אחרים. מדהים! אז רגע לפני שאתם נכנסים לגוגל לבחור את הצימר המושלם ועוד רגע לפני שאתם מסתנוורים מכל המידע העצום שקיים ברשת על צימרים בצפון, החלטנו לעשות לכם סדר בבלגן.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה