מגזין הומלס

מה זה ביטוח רכב חובה?

מה זה ביטוח רכב חובה?

ביטוח רכב חובה הינה פקודה משנת 1970, הוראה המחייבת על כל נהג בביטוח רכב מנועי. אין הביטוח ספציפי לגבי אדם, אלא על כל אדם שנוהג ברכב. זה אומר שאם הביטוח שלכם הוא ביטוח רכב התקף לגילאי 40+, כל נהג מתחת לגיל הזה אינו מבוטח ועובר על החוק.

27/12/2020
צרכנות

ביטוח רכב חובה - לא רק את עצמכם אתם מבטחים

ביטוח רכב חובה הינו ביטוח רכב המכסה במקרים של פגיעות גופניות כתוצאה משימוש ברכב, כל פגיעה שאינה גופנית אינה תקפה תחת ביטוח חובה, אלא ביטוחים אחרים מכסים פגיעות רכוש. רבים נוטים לחשוב שכאשר הם לא מבטחים בביטוח חובה הסיכון הוא רק על גופם. חשוב להדגיש, ביטוח חובה אינו מבטח רק את נהג הרכב, אלא את כל הנוסעים ברכב בזמן הפגיעה, יתרה על כך, במקרה בו נתקלתם בתאונה המערבת פגיעות גוף של הולכי רגל או נהגים אחרים, ביטוח חובה מכסה אתכם.

 

המטרה בחוק היא לבטח את כל מי שנפגע באופן פיזי כתוצאה מתאונת דרכים, הביטוח מכסה טיפולים רפואיים (יש לעיין בפוליסה), וכל מימון הקשור לטיפול הרפואי כמו הובלה לבית החולים. ההגנה של ביטוח רכב חובה הינה הגנה כלכלית שכן טיפול רפואי לא מסובסד על ידי הביטוח יכול להגיע למאות אלפי שקלים.

 

ביטוח חובה - איפה עושים?

רוב ביטוחי החובה הינם זהים מבחינת סכומם, כמובן שהנתון משתנה מחברה לחברה אך לא באופן משמעותי. בכדי לבחור את חברת הביטוח יש לערוך סקר שוק, סקר בו אתם רואים את כל התנאים אשר כל חברה מציעה לכם, את דמי הביטוח ואת המסלולים המגוונים. נציין שתחום ביטוחי הרכב הוא תחום בעל תחרות גדולה, למרות מה שיגידו לכם תמיד תוכלו למצוא פרצות להורדת המחיר.

 

ככל שיש תחרות יותר גדולה כך מגוון האפשרויות העומדות בפני הלקוח מתרבות. כיום חברות ביטוח רכב מציעות מגוון מסלולים מותאמים באופן אישי לשימוש שלכם ברכב. שכן אדם דעתי שאינו נוסע בשבת עדיין מבוטח בשבת, חייל שמגיע פעם בשבועיים הביתה משלם דמי ביטוח גם עבור השבועיים שהיה בבסיס. מכיוון שחברות הביטוח ראו בכך תקלה הן יצרו מסלולים שונים בשביל למשוך לקוחות מכל הסוגים, הגילאים והדתות.

 

אל תתפשרו על הביטחון שלכם

אמנם מחירי הביטוח יכולים להיות גבוהים, אבל אסור להתפשר עם הביטחון הכלכלי והגופני שלכם. לא מעט צעירים בוחרים שלא לבטח בביטוח רכב חובה כיוון שהם לא עומדים בסכומים, לא רק שאתם מסכנים את עצמכם אתם כבר עוברים על החוק. הסיכון בו תמצאו בלי ביטוח חובה הינו גבוה, ולא רק בזמן של תאונה. אל תקחו סיכון על החיים שלכם, ואל תקחו סיכון על חיים של אחרים. תמיד תוכלו למצוא את החברה המתאימה עם המסלול המתאים להכנסה שלכם.
 

כתבות נוספות


יהלומי מעבדה - הטרנד הכי חם של 2021
היהלום היא אחת האבנים היפות והיקרות ביותר בעולם כולו וכן אחת המבוקשות. בזכות הקדמה הטכנולוגית, אשר החלה לפרוח במאה האחרונה, ניתן לייצר יהלומים בעלי תכונות זהות ליהלום הטבעי בתנאי מעבדה. מה הם יהלומי מעבדה ואיך מייצרים אותם? זאת ועוד במאמר הבארוכשים מיטת ילדים? כך עשו זאת נכון
חדרי הילדים בבית חייבים להיות מעוצבים בצורה חכמה בה ישנו שילוב מנצח בין רהיטים ופריטים משלימים. בתוך חדר הילדים הרהיט הדומיננטי ביותר היא המיטה ויש לה היצע רב, מגוון ועיצובים שונים. כאשר הנכם מגיעים לרכוש מיטה לחדר של ילדיכם חשוב לזכור כי היא תלווה אותו במשך שנים רבות ולכן חשוב לדעת כיצד לבחור במיטה...אנימציה או וידאו? סרטון התדמית הנכון ביותר בעבור העסק שלך
סרטון תדמית הוא כלי שימושי בעבור עסקים, אך הבחירה בסוג הסרטון ובסגנונו עשויה להיות מטלה קשה ומבלבלת. הנה כמה טיפים שימושיים שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הנכונהאיפה מסתתרת המצלמה הנסתרת
סביר להניח שנחשפתם אליהן, בין אם במהדורות החדשות או בכתבות התחקיר, ובין אם בסרטים ובסדרות הטלוויזיה. כך או כך, מצלמה נסתרת היא בהחלט מצרך מבוקש שיכול לספק מענה למגוון רחב של צרכים, וחשוב לא פחות מכך, יש היום שלל מצלמות בגדלים שונים ובצורות ייחודיות. אם כן, הגיע הזמן להכיר את האפשרויות שעומדות על הפר...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle