מגזין הומלס / חיות מחמד

קבליר קינג צארלס ספנייל - כלבי האצולה הבריטית

קבליר קינג צארלס ספנייל - כלבי האצולה הבריטית

יש לו אופי נוח, מראה מלבב ונטייה למשחקים, שאהובה על כולם. לאורך ההיסטוריה הוא גדל בחצרות מלכות, בעיקר בבריטניה ולכן הוא נחשב כלב אצילי ומבוקש.

29/07/2021

 

הקבליר קינג צ'ארלס ספנייל  נולד לשמש בן לוויה.  הקבלירים שומרים על אופי ספורטיבי - בתנאי שהם לא עסוקים כרגע בקבלת ליטופים ופינוקים אחרים.

הם בין הגזעים הגדולים במשפחת כלבי הצעצוע, אתלטיים כמו גזע ספורטיבי אמיתי, נהנים מטיולים וריצות ארוכות ואוהבים גם פעילויות ספורטיביות מאתגרות אחרות.

אם כל זה לא מפריע לכם - אתם יכולים לקבל את הקבליר בתור חבר משפחה אהוב במיוחד.

 

קצת מידע על קבליר קינג צ'ארלס ספנייל

ארץ המקור שלהם היא בריטניה, הם הם משמשים עד היום בני הלוויה האהובים על המלכה.

הם מגיעים למשקל שבין 7 - 12 קילו ועד גובה 30 ס"מ. תוחלת החיים שלהם אינה שונה מזו של כלבים אחרים. הם יכולים להגיע לגיל 8 שנים ועד הגיל המופלג של 15 שנה.

מדובר על כלבים קטנים ויפים, שהזנב שלהם מכשכש באופן קבוע, מה שמעיד על אופי שמח ונוח.

הזנב המכשכש בקביעות עם העיניים העגולות הגדולות ממיסים את הלב כמעט לכל מי שרואה אותם. יש להם הבעה מתוקה קבועה על הפנים, הם אוהבים מאוד ליטופים והם אוהבים מאוד גם לאכול. לכן חשוב לשמור על תזונה מאוזנת ולהקפיד על פעילות גופנית.

הם אוהבים ללכת אחרי הבעלים שלהם לכל מקום ולכן מבטיחים שלעולם לא תהיו לבד - אפילו בשירותים…. הם אוהבים להיות בבית - כמה שיותר קרוב אליכם וזקוקים להמון יחס אישי ותשומת לב חיובית.

 

ההיסטוריה של קבליר קינג צ'ארלס

קבלירים הם כלבים שהורגלו לחצרות מלוכה באנגליה, כבר במאה ה 15!

הם אפילו מתועדים בציורים של מלכי התקופה, כשהם יושבים לצד הבעלים המלכותי שלהם.

אצילים ואנשי מלוכה רבים גידלו את אבות אבותיהם של הכלבים הללו, ביניהם המלך הנרי השלישי, לואי ה 14, המלך צ'ארלס הראשון ועוד.

כמע מהרגע הראשון, קבלירים נועדו להיות בני לוויה לבני אצולה ומלכות, שמצאו בהם הסחת דעת מבורכת לטרדות התפקיד הנכבד.

בתחילת המאה העשרים, לאחר שכלבים אלה כמעט נעלמו כליל מבריטניה, החל מומחה כלבים אמריקאי לחפש אחר כלבים בני הגזע הנשכח, שהופיעו בציורים של מלכי אנגליה בעבר.

החיפוש שלו הוליד תנועה חדשה של טיפוח וגידול קבלירים בארה"ב, אבל דווקא באנגליה נעשה שידוך בין כמה גזעים: קינג צ'ארלס ספנייל, פקינז ופאג, מהם נוצר הקבליר קינג צ'ארלס ספנייל המוכר לנו עד היום.

הגזע קיבל בחזרה את התהילה של אבותיו, כאשר בשנות השישים התחילה לגדל קבלירים - הנסיכה מרגרט, מבית המלוכה הבריטי.

מאז ועד היום, הפופולריות של הגזע המיוחד הזה רק עולה, כאשר גם הנשיא רייגן, כמו מפורסמים רבים אחרים, החליט ללכת בעקבות בית המלוכה הבריטי ולגדל בעצמו קבלירים קטנים בבית הלבן.

 

אילוף והתנהגות של קבליר קינג צ'ארלס

מדובר על כלבים אינטליגנטיים במיוחד, מוכנים לנסות של סוג של אילוף, שכן זה מאפשר להם לשמור אתכם על קשר ולפתח צורות שונות לתקשר אתכם.

תהליך נכון של אילוף קבליר, יתחיל בגיל צעיר ויתמקד במתן תשורות מפתות, כמו ליטוף, תשבחות, חטיפים וכן הלאה. צעקות, או התנהגות אגרסיבית מצדכם יכולות לגרום להם לברוח ולפחד מכם.

כמו גזעים אחרים של כלבי צעצוע, אילוף לעשיית צרכים בחוץ עשוי להיות קצת מתסכל, אך כדי להפוך את התהליך יעיל יותר, פשוט פעלו לפי לוחות זמנים מסודרים, הוציאו אותם הרבה לטיולים בחוץ ותוכלו לראות תוצאות טובות.

הם להוטים להכיר חברים חדשים ולכן נוטים להיות חברותיים גם לאנשים זרים. לכן חשוב להשגיח עליהם בשבע עיניים. יחד עם זאת, קבלירים שונים נוטים לפתח אופי שונה - שקט ורגוע עד שובב ורעשני. בסך הכל, הם מעדיפים לשחק עם זרים מאשר לחשוד בהם ולכן אינם יכולים לשמש בתור כלבי שמירה.

 

 

קבליר קינג צ'ארלס ספנייל  - מה כדאי לדעת

 • אוהבים להיות עם אנשים. אסור להשאיר אותם לבד לזמן רב
 • משירים פרווה באביב ובסתיו, לכן חשוב להבריש ולטפח באופן קבוע
 • עשויים לנסות לרדוף אחרי חיות קטנות, אם הם לא קשורים ברצועה
 • עשויים לנבוח כשמישהו דופק בדלת, אבל האופי שלהם נוח מכדי להתייחס אליהם כאל כלבי שמירה.
 • זהו כלב ביתי, שאינו מתאים לחיים בחוץ
 • אם אתם קונים קבליר, הקפידו לעשות זאת רק אצל מגדל אמין, שמטפל היטב בכלבים שלו. בקשו תעודות המעידות על בריאות הגור וגם על בריאות ההורים שלו, כדי להימנע מקניית כלב עם פגמים גנטיים.

 

 

קבליר קינג צ'ארלס - בעיות בריאות נפוצות

קבלירים הם לרוב בריאים, אך כמו כלבים גזעיים אחרים, יכולים לפתח בעיות גנטיות שונות:

 • מום בלב, אשר הולך ומחמיר עם הגיל
 • רגישות בכתפיים ובצוואר עשויה להעיד על בעיה בעמוד השדרה
 • התקפי נפילה בגיל בוגר
 • בעיות ירכיים
 • יובש בעיניים

 

שמרו על הבריאות הטובה ועל מצב הרוח של הכלב על ידי יציאה לטיולים מרובים בחוץ עם רצועה, או משחק בחצר מוגדרת היטב. לעולם אל תשאירו אותו בחוץ לשעות ארוכות, במיוחד בימים חמים.

 

תזונה מאוזנת

מומלץ לתת לקבליר שלכם חציכוס עד כוס אוכל יבש איכותי, מחולק לשתי מנות ביום.

יחד עם זאת, יש לבדוק את צרכי התזונה שלו באופן אישי, שכן כלבים זקוקים לכמויות שונות של אוכל בהתאם לרמת חילוף חומרים, רמת פעילות, גיל, גודל ועוד.

 

הקפדה על פעילות גופנית ותזונה מאוזנת יבטיחו לכלב שלכם כושר טוב, משקל מאוזן ובריאות טובה.

 

פרווה וטיפוח

לקבלירים יש פרווה באורך בינוני. הפרווה רכה ונעימה למגע, לעיתים מעט מתולתלת. יש להם צבעים שונים ודוגמאות שונות של צבע על הפרווה.

אין צורך בטיפוח מיוחד לפרווה שלהם -מספיק לסרק אותם פעמיים - שלוש בשבוע ולרחוץ לפי הצורך. אם הכלב שלכם אוהב להשתולל בחוץ ואח"כ לשכב לכם על המיטה - כדאי לרחוץ אותו לעיתים קרובות יותר.

 

כדאי לגזור את החלקים הארוכים של הפרווה מדי פעם ולנקות להם את האוזניים באופן קבוע, עם מטלית לחה, רכה וחמימה - כדי למנוע זיהומים.

כדאי לצחצח להם את השיניים לעיתים קרובות יחסית וגם לגזור להם ציפורניים לפי הצורך.

בזמן הטיפוח, כדאי לבדוק אם יש להם על הגוף פצעים, או קרחות קטנות, אדמומיות, או רגישות, העשויות להצביע על בעיה רפואית.

 

התאמה למשפחות עם ילדים

קבלירים יכולים להיות חברים נפלאים למשחק. הילדים יכולים לזרוק להם כדור, ללמד אותם טריקים, להשתתף בפעילויות ספורט לכלבים, או פשוט לפנק אותם בליטופים וחיבוקים.

למרות זאת, בשל גודלם הקטן, חשוב להשגיח עליהם בעת משחק עם ילדים - כדי שלא יפגעו.

 

לסיכום

קבליר קינג צ'ארלס ספנייל הוא כלב מתאים לכל המשפחה, לכל משפחה. קל לגדל אותו, כיף לשחק איתו, נעים לטפח אותו ורק צריך לשמור עליו היטב, בעיקר כשמטיילים איתו בחוץ.

 

 

 

אם אתם מעוניינים לצרף אל משפחתכם קבליר קינג צ'ארלס ספנייל חמוד ומקסים, תוכלו למצוא אותו בלוח חיות מחמד של הומלס.
 

כתבות נוספות


גולדן רטריבר - כלבלב עם לב זהב
גולדן רטריבר (Golden Retriever) הוא בין גזעי הכלבים היותר פופולריים בארץ ובעולם, ולא במקרה. מדובר בגזע נוח וחברותי במיוחד, מה שהופך את גידולם של כלבים אלו כחיות מחמד לחוויה לכל המשפחה. אם חלמתם לאמץ חבר על ארבע שיהיה שותף נאמן לחיים שתוכלו לאהוב ולקבל ממנו אהבה בחזרה, כלבי גולדן רטריבר הם יופי של בח...יורקשייר טרייר - סופרסטאר אלגנטי ומסור
יורקשייר טרייר הוא אחד הכלבים הזוהרים ביותר למראה, שגם נראה מאוד מודע לעצמו. הוא כלב היפואלרגני ,יש לו פרווה ארוכה, יפה ורכה, על הגוף ועל הראש, והוא אהוב במיוחד על סלבריטאים, שנוהגים לקשט אותו במגוון תכשיטים ותספורות ולקחת אותו איתם לכל מקום - כשהוא נישא בתוך תיקי יוקרה של מעצבים נחשבים.ג'ק ראסל טרייר- צייד שועלים מדופלם
טופח באנגליה כבר לפני 200 שנה לצורך ציד שועלים, ג'ק ראסל טרייר הוא כלב קטן עם אופי תוסס וחכם. הוא מקסים ומלא חיבה, נאמן וקשור מאוד לבעליו, אבל זקוק לאילוף סמכותי ולכן מתאים לבעלי כלבים מנוסים, אחרת יצטרך אילוף מקצועי.פומרניאן | פומרניין - כלב שהוא דובי קטן
עם ממוצע עלות של 11,000 ש״ח לגור, פנים מתוקות כמו של בובת דובי, וסלב׳ס שלא מפסיקים להצטלם איתם באינסטגרם, הפומרניאן (פומרניין) הם בין הכלבים האהובים בשנים האחרונות. הנה מה שחשוב לדעת על המיניאטורות הכי מתוקות בחנות.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה