ליווי התפתחותי ועיסוי תינוקות

איזור:השרון והסביבה
כתובת:מרכז יוגה הום רחוב אגוז בני ציון
מחלקה:ילדים וגיל הרך - שונות
טלפון: 054-9983083
איש קשר: עינת יערי
זמן פעילות שבועי: אמצע שבוע
זמן פעילות יומי: אחה"צ
מספר מפגשים: 1
ת. התחלה: 17/06/2009 00:00:00
גילאים: טף
ימי פעילות: ד`
תיאור הפעילות:
הסדנאות המשולבות לליווי התפתחותי ועיסוי תינוקות של עינת ונגה
חשיבות המגע והתנועה:
חשבו לרגע מה חווה התינוק ברחם אימו? התינוק נמצא למשך 9 חדשים במקום קטן, שמספק תנועה ומגע עמוק מדפנות הרחם כל הזמן. הטמפרטורה קבועה ונוחה, חשוך, בו לכוח המשיכה אין השפעה על גופו, הוא נמצא על פי רוב בתנוחה של כפיפה פיסיולוגית שאנו מכנים ערסול.
והנה מגיע היום המאושר והתינוק סוף סוף יוצא לאוויר העולם...
הוא נולד לעולם המציף אותו מבחינה חושית: רעשים, ריחות, אורות חזקים... בבת אחת עליו להחזיק את גופו אל מול כוח הכובד, הטמפרטורה אינה נוחה וקבועה, והנה אנחנו עוטפים אותו בבד ומניחים אותו על גבו בעריסה. הוא מנסה לשמור על התנוחה של הכפיפה הפיסיולוגית אך לא מצליח וגופו נפתח לאחור. לא עוד תנועה, לא עוד מגע, המגע הופך להיות טכני דרך החלפת חיתול, האכלה והלבשה. רוב ההורים מספקים לתינוק מגע מרפרף של ליטוף.
אנו מאמינות שיש עוד סוגי מגע שהתינוק זקוק להם כעת, על מנת לקיים התפתחות מוטורית ורגשית נכונה.
שי זילברבוש פיתח את שיטת צעד ראשון על פי גישתו של משה פלדנקרייז ובה מלווים את התינוק בעזרת תרגול תנועתי להתפתחות מוטורית וסנסומוטורית תקינה. בעזרת התרגילים החווייתיים לפי שיטת צעד ראשון ובשילוב טכניקות עיסוי אנו מדריכות את ההורים לספק לתינוק/ת חוויות מגע ותנועה להן הם זקוקים כמו אוויר לנשימה. התרגילים המכוונים ומותאמים לשלב ההתפתחותי של הילד מובילים אותו לבצע את התנועה בצורה נכונה ומדויקת, מהרמת הראש בשכיבה על הבטן דרך התהפכות, סיבוב סביב ציר, זחילת הגחון וכן הלאה.
העיסוי והתרגילים מחזקים את שריריו גורמים לו להכיר את גופו ומפתחים את המערכות הסנסו-מוטוריות. בד בבד נחזק את הקשר בין ההורה לתינוק ונספק שעה שבועית של חוויה מהנה משותפת.
בעזרת טכניקות העיסוי נלמד לחזק את המערכת החיסונית, נקל על כאבי הגזים, נקבל טיפים להורדת חום ואפילו להקלה בכאבי צמיחת השיניים.


הסדנאות יפתחו ב- 17.06 ביוגה הום שבמושב בני ציון
בימי רביעי ב- 17:30נשמח לראותכם

עינת יערי- מדריכה לליווי התפתחותי בשיטת צעד ראשון
נגה מירזיוף- מדריכה לליווי התפתחותי ומדריכה לעיסוי ורפלקסולוגיה לילדים ותינוקותלפרטים והרשמה: 054-9983083
Einat.yaari@013net.net