מגזין הומלס / נדל"ן / התחדשות עירונית

איך עושים תמ"א?

איך עושים תמ"א?

קבוצת יגאל אלון - 21/06/2021

יש אנשים שמחפשים להגדיל את ערך הדירה ויש אנשים שהתהליך "נופל עליהם מלמעלה". בכל מקרה יש לראות בתמ"א מתנה כפולה. מצד אחד זוכים להגדיל את ערך הדירה ומצד שני זוכים לגור בדירה שמוגנת מפני רעידות אדמה.

איך עושים פינוי בינוי?

יגאל אלון - 21/06/2021

הוצע לכם לעבור תהליך של פינוי בינוי ואינכם בטוחים בפני מה עומדים? מהות התהליך ידועה לכם אך עדיין מבקשים הבהרה? מבקשים לעבור את התהליך אך לא יודעים למה בדיוק לצפות? בואו נעשה סדר! מוזמנים להבין מה עומד מאחורי אחת מהתוכניות היותר שלמות, מורכבות וכדאיות. פינוי בינוי - יוצאים לדרך!

מה ההבדל בין תמ"א לפינוי בינוי?

קבוצת יגאל אלון - 21/06/2021

תמ"א 38/1, תמ"א 38/2 ותוכנית "פינוי בינוי" אלו 3 תכניות דומות, אך בהחלט שונות. עם זאת, בעוד שברור מהו ההבדל המהותי בין תמ"א 38/1 לבין תמ"א 38/2 (שיפוץ מבנה לעומת בניית מבנה חלופי), הרי כשמדובר על ההבדל שבין תמ"א 38/2 לבין "פינוי בינוי" ההבדלים נעלמים, לפחות עבור מי שאינו בקיא בתחום.

פינוי בינוי - המפתח שלכם למינוף נכס

- 11/11/2019

מה מקבלים בפרוייקטים של התחדשות עירונית, וב״פינוי בינוי״ בפרט? האם כדאי להכנס לזה? בזמן ולאחר פרוייקט פינוי בינוי - נקודות חשובות למחשבה.

ראיון: התחדשות עירונית מנקודת מבט של עו״ד מומחה

עו"ד נריה כהן - 02/09/2019

כיצד נולדו עסקאות התמ״א הראשונות, מה צריכים לדעת בעלי הדירות, מה בין תמ״א לפינוי בינוי, ומי מלווה את הדיירים בפרוייקטים של התחדשות עירונית? תשובות לכל השאלות החשובות בתחום ההתחדשות העירונית, בראיון שלפניכם.

מהי מינהלת דיירים בפרויקטים של התחדשות עירונית ומדוע היא חשובה?

עו"ד אריאל יוסף - 22/08/2019

בשנים האחרונות, נכנס לתחום ההתחדשות העירונית שחקן חדש: חברות לליווי דיירים וניהול פרויקטים של התחדשות עירונית מטעם הדיירים. מדוע קיים צורך בחברות ליווי אלה, מה הן מספקות וממה צריך להזהר בבחירת חברת ניהול? כל הפרטים בכתבה המקיפה שלפניכם.