מגזין הומלס / זירת המומחים / פיננסים

זהירות! השקעה מסוכנת – איך תזהו השקעות מסוכנות?

זהירות! השקעה מסוכנת – איך תזהו השקעות מסוכנות?

- 06/06/2022

מטבע הדברים, כל השקעה טומנת בחובה סיכון מסוים, אך ישנן כאלו שצריכות לעורר אצלנו דגלים אדומים, גם אם הן נראות השקעות מפתות וקורצות במיוחד. מהן השקעות מסוכנות וכיצד ניתן לזהות אותן? כל זאת ועוד, במאמר שלפניכם

באילו מקרים עסקים צריכים ייעוץ אסטרטגי?

- 10/05/2022

צמיחה עסקית דורשת קבלת החלטות רבות בנוגע לאופן הרחבת הפעילות. תוכנית אסטרטגית היא המפתח בתכנון ההצלחה והצמיחה. התוכנית כוללת את הפעולות שיבוצעו בפועל במטרה להשיג את המטרות ולהגשים את החלום והיא צריכה להיות ברורה, מפורטת וריאלית.

5 כיסויים שכדאי שיהיו כלולים במסגרת ביטוח עסק

- 10/04/2022

בשעה טובה החלטתם לפתוח עסק חדש! אחד הדברים החשובים ביותר שכדאי שתעשו כדי להגן על עצמכם הוא לבטח את עצמכם. במאמר זה נסקור את 5 הכיסויים שהכי כדאי שיהיו לכם במסגרת פוליסת ביטוח עסק.

השוואת ביטוחי דירה

- 06/03/2022

הרעיון בביטוח – כל ביטוח – הוא הגנה על הכיס שלנו מפני הוצאות גבוהות ובלתי צפויות סביב אותו אובייקט מבוטח.האם יש דירה בבעלותכם? בוודאי מושקע בה רוב ההון שלכם לצד לא מעט רגש ומחויבות אישית, ואם יגרם לה נזק – התיקון יעלה כנראה לא מעט. וכמו שהמציאות מוכיחה לנו פעם אחר פעם, דברים קורים.

4 טיפים פיננסיים לזוג הצעיר

- 02/03/2022

כמה חבל שעם הצ'קים שבני זוג מקבלים בחתונה לא מגיע גם מדריך להתנהלות פיננסית. הרגע שאחרי החתונה הוא בדיוק הנקודה שבה מתחילים החיים המשותפים האמיתיים. כדי לדעת איך לנהל אותם נכון, קבלו כמה טיפים פיננסיים חשובים.

החזרי מס לשכירים - כל הסיבות להיעזר בחברת החזרי מס חיצונית

- 17/02/2022

נתח בלתי מבוטל ממשכורתם של כמעט רוב העובדים במשק, מועבר ישירות לתשלום מס הכנסה מדי חודש בחודשו. המדינה גובה סכום משתנה משכירים ועצמאיים כאחד לפי מידת השתכרותם. פעמים רבות, אי מודעות לסעיפי החוק השונים, חוסר ידע בנוגע לנקודות זיכוי או ליקוי בחישוב כתוצאה משיטת החישוב החודשית הנהוגה בישראל, עלולים לגר...

השקעה בדירה זה פאסה: השקעה בנכסים דיגיטליים זה העתיד של השקעות נדל"ן

- 08/02/2022

כולנו רוצים לזכות בעתיד טוב יותר, בין אם לנו ובין אם לילדים או לנכדים שלנו. רובנו לא נולדנו עם כפית זהב בפה, אלא עובדים קשה כל חודש בשביל לחסוך ולהביא כסף הביתה. כדי לדאוג לעתיד שלנו אנחנו חוסכים את הכסף בדרכים שונות כמו פנסיה או קופת גמל, ובנוסף שמים סכום מסוים בצד ליום סגריר בהשקעה בנדל"ן או בשוק ...

5 מושגים על משכנתא שכולם צריכים לדעת

בחסות לאומי - 08/02/2022

משכנתא היא ההלוואה הכי חשובה בחיים שלנו, אבל דווקא בתחום הזה יש ז'רגון שאנחנו לא בדיוק בקיאים בו. רגע לפני הפגישה עם הבנק - הנה מושגי היסוד שיעזרו לכם להתכונן

מהי התנהלות חכמה בשוק ההון?

- 11/01/2022

כל אחד מאיתנו היה רוצה שיגידו עליו שהוא יודע להתנהל נכון בשוק ההון. אין ספק שהמשמעות מאחורי משפט כזה היא של הצלחה כלכלית. השאלה היא איך עושים זאת? בכתבה זו תוכלו למצוא כללי אצבע ואקסיומות חשובות בדרך להצלחה פיננסית.

אפשר להוציא משכנתא לבד בלי יועץ משכנתאות?

- 16/12/2021

הרכישה הכי גדולה והעסקה הכי משמעותית שאנחנו עושים בחיים היא ללא ספק רכישת הדירה הראשונה שלנו. כאשר אנחנו באים לרכוש דירת מגורים אנחנו מוצאים את עצמינו משלמים סכום כסף גבוה מאוד בתור ההון העצמי כאשר לצורך התשלום המלא נהיה חייבים ליטול הלוואה גדולה מהבנק.

הדילמה: לחיות את הכאן והעכשיו או לעסוק בתכנון העתיד?

- 30/08/2021

אם אתם עובדים קשה ורואים את התוצאות בחשבון הבנק שלכם, אתם בטח מתלבטים מה הדרך הנכונה ביותר להשתמש בכסף שצברתם. האם זה הזמן להגשים את החלומות שלם, או שכדאי דווקא לחסוך לחלומות עתידיים? בהתנהלות כלכלית נכונה, אין סיבה שלא תוכלו לעשות את שני הדברים בו זמנית 

עבודה מהבית - האם יש השפעה על ביטוח הדירה?

- 25/08/2021

אין ספק שהקורונה שנחתה עלינו אי שם בתחילת שנת 2020 שינתה את עולמנו בתחומים רבים - היחסים החברתיים - אפילו עם הקרובים אלינו ביותר, המרחב האישי וגם המרחב התעסוקתי. בזמן שמקומות רבים קרסו, חלקם נסגרו, בעקבות הסגרים וההגבלות, מקומות עבודה אחרים אימצו את מודל העבודה מהבית, וחלקם אף המשיכו איתו גם כשהוסרו...

4 דברים שחשוב לדעת כשרוכשים נכס להשקעה

בחסות לאומי - 24/08/2021

תשואה יציבה יכולה לעזור לכם להשיג ביטחון פיננסי עם נכס נדל"ן להשקעה. אבל רגע לפני שאתם מגייסים הון עצמי, לוקחים משכנתא וחותמים על חוזה – יש לפחות 4 דברים שכדאי לכם לדעת

מה כולל מאגר נתוני האשראי וכיצד ניתן למחוק נתוני אשראי שליליים?

- 29/07/2021

מאגר נתוני האשראי הינו גוף המנוהל על ידי בנק ישראל ומטרתו לספק נתונים אודות פרטי האשראי וההתחייבויות של כמעט כל אזרחי ישראל. הגישה אל המידע המופיע בתוך מאגר נתוני האשראי נמסר ללשכות אשראי בלבד שהן בעלות רישיון בהתאם לחוק כדוגמת חברת BDI.

כל מה שצריך לדעת על כתיבת צוואה

- 18/07/2021

לאורך החיים כל אדם צובר רכוש, בין אם כזה שהוא בעל ערך כספי ובין אם כזה שהוא בעל ערך רגשי ואישי. אחת הזכויות של אדם לאחר מותו הוא העברה של רכושו לפי רצונותיו ובקשתו. לצורך כך לכל אדם ישנה אפשרות להשאיר אחריו צוואה. כל המידע שצריך לדעת – במאמר הבא.

כל הסיבות לקבלת החזר מס מהמדינה

- 18/07/2021

רבים מאיתנו מכירים את המס בתור התשלום שעלינו לשלם למדינה כל חודש בחודשו. אך מה שרבים לא יודעים הינה האפשרות לקבל החזרי מס וישנן סיבות ודרכים רבות לקבל החזר מס מהמדינה.

קבלת החזר מס מהמדינה - איך זה מתבצע?

- 18/07/2021

בשנים האחרונות עלה לנושא חשוב מאוד לשיח הציבורי והוא היכולת של כמעט כל אזרח במדינה לקבל החזרי מס מהמדינה. אך, לרובנו אין באמת מושג איך מתבצע הליך קבלת החזר המס או מאילו סיבות ניתן לקבל החזר.

ביטוח דירה שכורה

- 14/07/2021

ביטוח דירה שכורה הוא ביטוח המתאים גם לבעלי הדירה המחזיקים בנכס ורוצים לבטח את הדירה וגם לשוכרי דירה הנכנסים לבית לא שלהם ורוצים לבטח את התכולה והרכוש שלהם הניכנס איתם לבית.

ביטוח חיים - כדי לדאוג למשפחה שלך

- 27/06/2021

ביטוח חיים הוא ביטוח מיוחד, כיוון שהוא בעצם מכסה לא את המבוטח עצמו, אלא את השארים שלו. בדרך כלל, מדובר במשפחה. גובה הפיצוי והמוטבים נקבעים על ידי המבוטח וניתנים לשינוי אחת לכמה זמן.

בדיקות שכדאי לעשות לפני עסקת מקרקעין

- 27/04/2021

עסקה בעולם הנדל"ן היא תמיד גדולה, מורכבת ומסועפת מאוד ומערבת בתוכה סכומי כסף גדולים ובהתאם לכך סיכונים שצריך לדעת איך לנהל מכדי להימנע מהפסדים כלכליים כבדים.

ששת השדרוגים שצריך - הלוואות בערבות מדינה

- 19/04/2021

כל בעל עסק או יזם שכיר שמעוניין להתקדם בחיים צריך להכיר את כל השדרוגים שצריך ויש שרק הלוואות בערבות מדינה יתנו לצורך הלוואות לפתיחת עסק חדש או הלוואות להרחבת העסק.

מה זה ביטוח לתכולת דירה?

- 21/03/2021

לאחר בדיקה מעמיקה בכל מגזיני העיצוב הנחשבים החלטתם כיצד תעצבו את ביתכם החדש. לא משנה אם זה על פי הפנג שוואי או לפי רצונכם האישי, לתכולת הדירה יש ערך פיננסי אדיר ובעל משמעות.

טיפים להכנה מושלמת לבחינת מועצת רו"ח

- 26/02/2021

כשחושבים על חשבונאות, נזכרים מיד גם בבחינה של לשכת מועצת רואי החשבון, ובכך שהיא מאז ומעולם הייתה נחשבת לאימת הסטודנטים או הבוגרים. אבל מה אם נגיד לכם שיש כמה טיפים מוכחים להכנה טובה לבחינה, וגם כמה כלים שישפרו את הסיכוי שלכם לצלוח אותה בשלום? הנה כל הפרטים

איך מבצעים השוואת קרנות השתלמות?

- 25/02/2021

לפני שאתם בוחרים קרן השתלמות כזאת או אחרת, חובה עליכם לדעת כי אתם עושים בחירה חכמה. השוואת קרנות השתלמות תביא אתכם למצב שבו תוכלו לבחור קרן השתלמות שמתאימה לכם כמו כפפה ליד. אך כיצד תוכלו לבצע השוואה אפקטיבית בין כל קרנות ההשתלמות שיכולות להיות על הפרק? זוהי אולי השאלה הכי חשובה שיש, בטח אם מדובר על...

מה חשוב לדעת על מחזור משכנתא

- 28/01/2021

שנת 2020 הביאה אתה מגפה ומשבר הכלכלי בעקבותיו רבים מבקשים לחסוך בהוצאות החודש, כשהגדולה מבניהן היא המשכנתא ותשלומי הביטוח שלה. כיצד ואיפה אפשר לצמצם בהוצאות אלה ומה חשוב לדעת לפני שרצים למחזר משכנתא.

מה כדאי לעשות עם 200 אלף שקל פנויים? המדריך המלא

- 04/01/2021

למרות המצב הכלכלי המדובר, לצד משבר הבריאות העולמי המדובר עוד יותר, אשר החריף עוד יותר את המצב הכלכלי, ניתן לומר בבטחה כי עדיין אפשר למצוא בישראל לא מעט אנשים שיש להם סכום כסף נכבד להשקיע והם רק צריכים להחליט מהו אפיק ההשקעה הנכון ביותר עבורם. אז אם יש לכם 200,000 ש"ח פנויים להשקעה הרשו לנו לברך אתכ...

היתרונות של קרנות השתלמות

- 30/12/2020

קרנות השתלמות נועדו במקור כאמצעי חסכון למימון הכשרות כגון כנסים מקצועיים ולימודיים, עבור עובדי מדינה. עם השנים, חל שינוי מהותי בנידון וקרנות אלה הפכו זמינות לכל האוכלוסייה בישראל ולכל מטרה שהחוסך מחליט עליה. מאחר שאנשים מצביעים עם הארנק לגבי קרנות אלה, משמע שיש כאן משהו שעובד לטובתם. ואכן, יש להם לא...

זמן משכנתא

- 12/11/2020

אחת השאלות הגדולות הקשורות בלקיחת משכנתא היא מתי: מתי כדאי להתחיל להתעניין בלקיחת משכנתא, מתי לבנות תמהילים, ומתי לחתום בפועל על העסקה. ברור כי לכל עסקה יש את הזמן ואת הקצב שלה וכי אנשים שונים מעדיפים להתנהל בקצב שונה. עם זאת, יש מבנה זמנים כללי אשר כדאי להתייחס אליו בתהליך לקיחת המשכנתא. אז מה עושי...

לוקחים משכנתא ונשארים בחיים - 5 דברים שכדאי לדעת לפני שלוקחים משכנתא

- 12/03/2020

מזל טוב ! אתם חולמים עליו כבר כמה שנים והנה הוא הגיע, בית החלומות שלכם, ממש כמו שייחלתם. רגע לפני קבלת אחת ההחלטות החשובות שאתם עומדים לעשות ולפני שאתם ניגשים לבנק, בין ההתרגשות, הניירת והבירוקרטיה, אנחנו מזמינים אתכם לקחת רגע לפסק זמן, ולקרוא את המדריך המקיף אשר הכנו עבורכם בנושא המשכנתא:

מהי קרן נאמנות ואיך זה קשור אליכם?

IBI - 11/11/2019

כל מי שחושב על השקעות בשוק ההון שמע לא פעם מושגים שהם לא תמיד נהירים, החל מ"מכשירים פיננסיים" וכלה ב"קרן נאמנות". בואו נבין אחת ולתמיד מהי בעצם קרן נאמנות, איך זה רלוונטי אליכם ולמה חשוב לשים לב כאשר מתכוונים להשקיע באחת כזו.

משכנתא בלי בעיה – איך לבצע בעצמכם את החישוב

זאב נחמנזון - 02/09/2019

עבור רובנו, החלום המתוק של רכישת דירה טומן בחובו גם עניין מאד לא שולי של לקיחת משכנתא. עבור רובנו הגורף המילה הזו ומשמעותה ברורות לגמרי, אך מה שלא לא ברור הוא הסכום האמתי שנשלם בפועל. אז איך נוכל לחשב זאת?

דברים שחובה לדעת על פנסיית חובה

אריאל סודרי - 22/07/2019

אין ספק שנרוויח את הפנסיה ביושר אחרי שנים של עבודה. אבל כדי שנוכל לממש את כל התכניות שלנו אנחנו צריכים כסף. הרי התרגלנו לרמת חיים מסויימת ויהיה לנו קשה עד בלתי אפשרי לחיות ללא הכנסה חודשית קבועה. אז מה חשוב לדעת כדי להגיע לרגע הנכסף?