מגזין הומלס / רכב

images: unsplash

images: unsplash

למה חשוב לעשות ביטוח צד ג'

מה ההבדל בין ביטוח חובה, מקיף וצד ג׳? מה מכסה כל אחד מהם והאם כדאי להתעקש או לוותר על ביטוח צד ג׳?

Insurancer.co.il 04/09/2019

עולם ביטוח הרכב כולל בתוכו סוגים רבים של ביטוחים ותוספים שונים, אשר מצד אחד מייקרים את הפוליסה ואת עלויות אחזקת הרכב, ומצד שני מספקים כיסויים חשובים המקלים מאוד על ההתנהלות ועל הכיס במקרה של שיש ניצול ביטוח הרכב.

שלושה ביטוחי רכב מובילים בעולם ביטוח הרכב:

 1. ביטוח חובה -
  ביטוח חובה כשמו כן הוא. פוליסת חובה החלה על בעלי הרכב. נסיעה ללא ביטוח חובה היא עבירה על החוק. מהות ביטוח החובה הוא כיסוי נזקי גוף אשר נגרמים בשל תאונה או אירוע הנוגעים לרכב. כיסוי זה מעניק כיסוי להוצאות רפואיות ופיצוי כספי לכל הנפגעים בתאונה, ללא קשר לאחריות ולאשמה בעקבותיה נגרמה.
 2. ביטוח צד ג' -
  ביטוח צד ג' הוא ביטוח בגין פגיעה ברכוש אשר נגרמה באחריות בעל הרכב המבוטח. כיסוי זה מכסה פגיעה ברכוש ציבורי או פרטי, לרבות גדרות, שערים, אופניים או רכב נוסף המעורב בתאונה. נהג ללא ביטוח צד ג' אשר נמצא אשם בגרימת נזק לרכוש ייאלץ לשאת בעלויות הפיצוי אשר עשויות לעתים להאמיר לכדי עשרות ומאות אלפי שקלים.
 3. ביטוח מקיף  -
  ביטוח מקיף מהווה הרחבה לביטוח צד ג', ובנוסף לכיסוי לפגיעה ברכוש הנגרמת לצד שלישי כולל גם כיסוי ופיצוי לנזק הנגרם לרכב המבוטח עצמו, ללא תלות בגורם לתאונה ובשאלת האחריות לה.

ביטוח צד ג' - לאשר או לוותר?

בעוד שביטוח החובה אינו נתון לשיקול דעת והביטוח המקיף מוצע לרוב בעלויות גבוהות שלא תמיד בהלימה לערך הרכב, ביטוח צד ג' הוא בין הביטוחים החשובים והמומלצים בשוק. ברכישה של רכב חדש או רכב יד שנייה נכון להתלבט בין ביטוח צד ג' לביטוח מקיף, אולם לא לוותר על כיסוי ביטוחי לנזק לרכוש, המאפיין אחוז ניכר מן התאונות.

ביטוח צד ג' - יתרונות:

עלות -
כאמור, עלות ביטוח צד ג' נמוכה באופן משמעותי מעלותו של ביטוח מקיף ועשויה להכריע את הכף בהחלטה. עלות ביטוח צד ג' גם ניתנת למיקוח, הן במחיר הביטוח הבסיסי והן בכל הנוגע להרחבת הכיסויים ואיכות הפוליסה המוצעת.

עסקאות משולבות -
ברכישה של ביטוח חובה בלבד לסוכנות הביטוח קיימת גמישות מועטה בנוגע למחיר הפוליסה אשר הוא מחיר כמעט אחיד על פי סוג הרכב וגילו. יחד עם זאת, רכישה של ביטוח צד ג' מאותה סוכנות/חברת ביטוח עשוי לסייע בקבלת הנחה משמעותית הן לפוליסת החובה והן לביטוח צד ג'.

כיסוי רחב -
ביטוח צד ג' מוכר כביטוח אשר מכסה נזקים אשר נגרמו לרכב נוסף המעורב בתאונה אשר נגרמה באחריות המבוטח. לצד כיסוי זה הביטוח מציע כיסויים נוספים וחשובים בניהם:

 • כיסוי הוצאות משפטיות -
  כיסוי בגין ההוצאות המשפטיות שנגרמו למבוטח עקב מעורבות בתאונה או באירוע.
 • כיסוי הוצאות משפטיות לצד ג' -
  כיסוי להוצאות המשפטיות אשר נגרמו לצד שמנגד במידה ואלה יוטלו על המבוטח.
 • שירותי דרך וגרירה -
  שירות ניידת תיקון בעת תקלה בדרך, שירות גרירת הרכב למוסך, שירותי החלפת גלגל וטיפול בנקר.
 • ביטוח שמשות -
  כיסוי בגין נזק אשר נגרם לשמשות הרכב מכל סיבה שהיא.

חשוב לציין כי חלק מן הכיסויים נכללים בפוליסה כתוספים אפשריים ובעלות נוספת לעלות הפוליסה הבסיסית, אולם בעת רכישת ביטוח מצד ג' מוצעים למבוטח במחירים אטרקטיביים ומספקים לא אחת שקט נפשי ונוחות באירועים העשויים להתרחש בחיי היום יום.

רבים מתלבטים האם לרכוש ביטוי רכב מכל סוג באמצעות סוכן ביטוח או באמצעות מוקדנים ישירות אל מול חברות הביטוח. חשוב לדעת כי בשני המקרים מדובר בביטוח מחייב המכסה את המבוטח על פי אופי הכיסוי שרכש וכי ההבדל הוא בשירות, במהירות הטיפול ובהתנהלות בעת קרות אירוע או תאונה המצריכים את הפעלת הביטוח. מומלץ שלא להניח מראש כי דרך כזו זולה מהאחרת ולבצע השוואה נקודתית מדי שנה בעת רכישה ו/או חידוש של ביטוח הרכב.Insurancer.co.il, בלוג ביטוחי בגובה העיניים

 

כתבות נוספות


כל מה שרציתם לדעת על התחדשות עירונית (תמ״א)
פרויקטים של התחדשות עירונית צברו תאוצה ניכרת בשנים האחרונות בעיקר בשל המחסור ההולך וגדל בקרקעות לבנייה חדשה בישראל, ובמטרה להחיות את פני הערים, לחזק ולשפר את בטיחות המבנה הקיים ולהרחיב את השכונות באמצעות תשתיות חדשות ובניינים נוספים. על תהליכי התחדשות עירונית (תמ״א ופינוי-בינוי) ולמה מפקח בניה עשוי ...לוקחים משכנתא ונשארים בחיים - 5 דברים שכדאי לדעת לפני שלוקחים משכנתא
מזל טוב ! אתם חולמים עליו כבר כמה שנים והנה הוא הגיע, בית החלומות שלכם, ממש כמו שייחלתם. רגע לפני קבלת אחת ההחלטות החשובות שאתם עומדים לעשות ולפני שאתם ניגשים לבנק, בין ההתרגשות, הניירת והבירוקרטיה, אנחנו מזמינים אתכם לקחת רגע לפסק זמן, ולקרוא את המדריך המקיף אשר הכנו עבורכם בנושא המשכנתא:יושבים בגובה: כך תשלבו כסאות בר בדירה שלכם
מהם היתרונות של אי במטבח? כיצד לבחור כסאות בר לאי? מהם החומרים המומלצים, הסגנונות ועוד כמה נתונים מעניינים על איים וכסאות בר.משפחת אבישר מ״מיצר״. בין עסקים לשאנטי
הסיפור של דנה ואיתי מספר את סיפורן של 8 משפחות שביום שישי אחד נחתו כולם, על רכביהן, ילדיהן והמשאיות שהביאו את הציוד שלהן בשמונת מגורונים שהוצבו במיוחד בשבילם בקיבוץ (שבינתיים הפך למושב) מיצר, שבדרום הגולן.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle