מגזין הומלס / זירת המומחים

כיצד בוחרים פוליסת ביטוח?

כיצד בוחרים פוליסת ביטוח?

לבטח את המשפחה ואת הנכסים בפוליסה פרטית - חשוב מאוד. אבל איך יודעים היכן, מי מציע את התנאים הטובים ביותר ומי יהיה שם בעת הצורך? אספנו מספר עצות לסיוע בבחירת פוליסת ביטוח.

יניר הראל ושות׳ 24/11/2019

מחלה או ניתוח, תאונה קשה, נזק לרכבים, הצפות של מבנה או שריפה שכילתה את הנכס - כולם מצבים שמהם אנו רוצים להישמר. לכן, מלבד התשלום אל המוסד לביטוח לאומי, והשירותים שניתנים מקופות החולים, מרבית אזרחי ישראל דואגים לבטח את המשפחה ואת הנכסים שלהם, בפוליסה פרטית.

כל אדם רוצה להבטיח כי בעת מצוקה, טיפול רפואי, נזק למבנה או לרכוש - הוא יהיה מבוטח ויוכל לתבוע את חברת הביטוח, על מנת לקבל החזר הוצאות ואת הכיסוי המתאים לנזקים.

בפועל, לא כל החברות הפיננסיות מקיימות את ההבטחות שלהן, בעוד שישנם אנשים שמשלמים הון לא קטן בכול שנה עבור פוליסות כאלה ואחרות, אך ברגע האמת, צריכים לפנות אל עורך דין לענייני תביעות ביטוח על מנת שזה יסייע להם לקבל את הכיסוי עליו שילמו במשך שנים.

אבל כיצד בוחרים את הפוליסה שתספק לכם כיסוי ללא מאבק או תשלום לעורך דין? הנה מספר עצות לבחירה נכונה:

בדקו כי אין לכם ביטוחים אחרים

בתחילה חשוב לוודא כי אין לכם פוליסות אחרות שנוגעות לתחום בו אתם רוצים לקבל כיסוי ביטוחי. בדקו אם יש פוליסות בריאות על שמכם (בדקו מה כולל הביטוח של קופת החולים, בעוד שיש לבדוק האם יש לכם ביטוח סיעודי, וכיסוי עבור ניתוחים אשפוזים ושאר שירותים).

בדקו  מהי סוג הפוליסה של הרכב שלכם ומה הכיסוי לנזקים של נכסים ורכוש. באמצעות אתרים שונים, אפשר לבדוק היכן אתם מבוטחים ובכך למנוע כפל תשלומים לחברות הפיננסיות. במידה ואין לכם פוליסות כפולות, יש להתחיל לחפש פוליסה מתאימה.

בחירת הפוליסה

מי שיציע לכם ביטוח בריאות, רכב, דירה או כל פוליסה אחרת - יספר לכם כי מדובר בעסקה הטובה ביותר שמאפשרת לכם כיסוי במקרה של (חלילה!) מוות, פציעה, נזקים עצומים לרכוש, תאונת דרכים ועוד. ובכל זאת, חשוב לרשום את כל התנאים שמציעה לכם חברת הביטוח ולהבין מהם התנאים ביחס לחברות אחרות. נסו לבדוק עם חברים ובני משפחה באילו חברות הם מבוטחים והאם הם ממליצים על השירות.

קראו את המסמכים לפני שאתם מאשרים או חותמים עליהם

אל תחתמו על פוליסות או תאשרו עסקאות מבלי שעברתם על הכתוב, על התנאים, על גודל הכיסויים, התשלום החודשי שתצטרכו לשלם לחברת הביטוח וכול מה שקשור לפוליסה. אם אתם מבטחים נכסים, רכוש ובני משפחה בסכומים גבוהים, נסו להעביר את המסמכים אל עורך דין לענייני ביטוח על מנת שזה יעבור על הפרטים של הפוליסה, ויזהיר אתכם מפני אותיות קטנות. לעיתים, מבט וסריקה של איש מקצוע יכולים לשנות את התמונה לחלוטין! ולחסוך לכם הוצאות ועוגמת נפש.

נסו להבין מהם הכיסויים שמאפשרת החברה

בדקו מה הביטוח מכסה. אם מדובר בביטוח רכב - בדקו מה סוג הפוליסה. האם היא מכסה שירותי גרירה? האם היא מבטחת נזק לשמשות? מהם ההחזרים במקרה של תאונה? אם מדובר בביטוח בריאות, בדקו אם הפוליסה כוללת טיפולי הפריה בעת הצורך, או קבלת פיצוי במקרה של שברים בגוף, כמו גם כיסוי לפרוצדורות רפואיות יקרות כמו ניתוחים והשתלות.

השוו מחירים

חשוב לבצע השוואת מחירים בכל פעם שאתם בוחרים מוצר או שירות עליו תשלמו בכול חודש. חברות הביטוח מציעות בדרך כלל, פוליסות שקרובות אחת לשנייה בכל הנוגע למחיר. ובכול זאת, בתשלומים חודשיים - גם 20 שקלים יכולים להיות משמעותיים. לכן יש לבקש מנציג החברה לשלוח לכם במייל את תנאי הפוליסה ואת פירוט התשלום החודשי. לאחר מכן ניתן להשוות בין התנאים של כל הצעה ולחשב את המחיר הסופי החודשי והשנתי שתשלמו.

צרו קשר עם סוכן ולא עם איש מכירות

נסו שיהיה לכם סוכן ביטוח שילווה אתכם בכל תהליך ההצטרפות ורכישת הפוליסה. וודאו שאתם מקבלים שירות אישי מסוכן שיסייע לכם להגישתביעה בעת הצורך ויספק לכם מידע ברור אודות הכיסויים שתקבלו. אם מי שמבצע מולכם את העסקה הוא איש מכירות, נסו שבכול זאת יצור עמכם קשר סוכן מקצועי שילווה אתכם בתהליך.

לסיכום, תחום הביטוחים יכול להיות סבוך ומורכב. אבל במידה ותבחרו חברה מומלצת שתאפשר לכם את השירות - תוכלו להנות מראש שקט ופיצוי כספי בשעת חירום, ללא צורך להילחם על הזכויות שלכם מול חברות הביטוח.

 יניר הראל ושות׳, משרד עורכי דין ונוטריון
מובילים בתחום ההתמחות: טיפול בתביעות ביטוח, מרכזים צוות משפטי מוביל לטיפול בהליכים משפטיים נגד חברות ביטוח

 

כתבות נוספות


סיוע מטעם המדינה בנושא משכנתא
על מחיר למשתכן, מי זכאי לסיוע הזה ואילו סוגי סיוע נוספים תוכלו לקבל מהמדינה בכל הקשור ללקיחת משכנתא?באילו מצבים צריך עורך דין ביטוח?
שלא נדע אבל לפעמים צריך לקבל פיצוי עקב נזק כלשהו מחברת הביטוח. לפעמים, כשהמצב דורש התערבות משפטית, לא מעט אנשים מעדיפים לוותר על קבלת הכסף כי אינם מסוגלים להתמודד עם חברות הביטוח. חבל. אל תוותרו על מה שמגיע לכם מתוקף החוק. לשם כך קיימים עורכי דין ביטוח.המדריך המלא: כך תשפצו את הסלון שלכם עם מינימום טעויות
לעיתים אנו מרגישים שכל מה שאנחנו צריכים על מנת לתת לבית תחושה של בית חדש ומרענן הוא שיפוץ סלון מקיף. בסופו של דבר הסלון הוא חדר בו אנו מבלים לא מעט זמן מהיום שלנו וחשוב מאוד שנרגיש בו נוח אך מעבר לכך שגם נאהב את החלל הזה ויהיה לנו נעים להעביר בו את הזמן המשפחתי המשותף.הנה כמה טיפים שיסייעו לכם בתהלי...הלוואה לפתיחת עסק? כל מה שלא סיפרו לכם
כיצד לגשת ללקיחת הלוואה לפתיחת עסק, מה עושים אם אין הון ראשוני? כל הפרטים הקטנים והגדולים שיהפכו את ההלוואה לעסק לנוחה וטובה ויותר.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle