מגזין הומלס / דרושים

image: Pixabay

image: Pixabay

נגמרו התירוצים: משלימים בגרויות אחרי הצבא

השתחררתם מהצבא, ביליתם במשך שנה בדרום אמריקה או בנפאל, ועכשיו אתם חוזרים לחיים הבוגרים כדי לעבוד וללמוד. אך בעוד החברים שלכם כבר נרשמים ללימודי הנדסה או הנהלת חשבונות, אתם מגלים כי אינכם יכולים לעשות את זה. כי מסתבר ששכחתם פרט חשוב אחד – תעודת בגרות.

Bagruyot 28/11/2019

נזכרתם שבתקופת התיכון, בזמן שהחברים שלכם למדו לבגרויות ברצינות, אתם העדפתם לבלות בים. כעת אתם צריכים להשקיע מעט יותר כדי לקבל את תעודת הבגרות ולהמשיך ללימודים הגבוהים.

השלמת בגרויות – לא סוף העולם

יש המסתכלים על שיפור בגרויות כעל סוג של עונש. כי עכשיו, בין הטיול הגדול לעבודה במשמרות, אין לכם ראש ללמוד ואולי מתגנב אליכם צל של חשד שלא בדיוק תצליחו לעשות את זה. אך אל דאגה, מה שיפה בבחינות הבגרות הוא שאפשר לעשות אותן שוב ולשפר ציונים. כך שאם ה-70 שלכם בהיסטוריה מציק לכם ואם אתם צריכים לשפר את המתמתיקה מ-3 יח"ל ל-4 יח"ל, זה לא בשמים.

מדוע כדאי לשפר בגרויות דווקא אחרי הצבא?

התקופה שלאחר השחרור היא אחת התקופות המתאימות ביותר לשיפור בגרויות, מכמה סיבות. ראשית, השלמת בגרויות דורשת ריכוז ו"ראש נקי". אז כשהמפקד בצבא כבר אינו יכול להשאיר אתכם שבת בבסיס, וכשאין לכם עדיין משפחה משלכם וילדים שצריך להשגיח עליהם, אתם יכולים להקדיש את הזמן ללימודים. זוהי אולי אחת התקופות החופשיות יותר בחייכם. ולכן, אין תירוצים. כדאי מאוד להשלים את הבגרויות עכשיו. ולבסוף, עצם השלמת הבגרויות תסייע לכם לבחור את המקצוע שבו תרצו לעסוק. אם אתם עדיין לא יודעים לאיזה תחום אתם מתחברים באמת, תוכלו לחזור לספר ההיסטוריה, ללמוד קצת פיסיקה, להיזכר בניתוח התחבירי בלשון ואולי לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם.

לא מוותרים על החיים גם בתקופה של השלמת בגרויות

תקופת שיפור בגרויות עשויה להצטייר בעיני רבים כתקופת "בית כלא" שבו הם יושבים מהבוקר ועד הלילה כדי לפתור תרגילים במתמטיקה או לשנן פרקים שלמים בהיסטוריה. אז נכון שאתם צריכים להתייחס ברצינות ללימודים, אבל דווקא הפעילויות מסביב וההתאווררות יכולות לסייע לכם להצליח:

  • לא לוותר על פעילות גופנית – גם בתקופת הלימודים חשוב לשמור על כושר. כבר הוכח שפעילות גופנית תורמת לפעילותו של המוח. כך שאתם יכולים להיות מרוכזים יותר בלימודים.
  • הקפידו על תזונה נכונה – בייחוד על צריכת מאכלים התורמים לפעילות המוח כמו דגנים מלאים (לחם חיטה מלא) או מאכלים העשירים בחלבונים (דגים, ביצים, חומוס).
  • היפגשו עם חברים – גם כי ללמוד ביחד לבגרויות הרבה יותר מעניין וכיף וגם אם גם כדי להתאוורר ולעשות משהו מהנה כמו יציאה לסרט או בילוי בים.

איפה מתחילים?

"הכול טוב ויפה" אתם יכולים לומר לעצמכם, "אבל מאיפה אנחנו מתחילים?". שאלה במקום. כאשר אתם רוצים לשפר בגרויות לאחר שעברו כבר שלוש או ארבע שנים שבהם לא נגעתם בחומר הלימודי, כדאי לפנות למקום מקצועי שיכול לסייע לכם. ישנם אתרים בהם תוכלו למצוא אנשי מקצוע שיעזרו לכם במגוון רחב של בגרויות. תוכלו לקבל עזרה במקצועות הליבה כמו לשון, מתמטיקה או אנגלית, וכן במקצועות אחרים דוגמת כימיה גיאוגרפיה או ערבית. כי אם אתם מעוניינים להגשים חלום ולהתקבל ללימודי פסיכולוגיה או ביוכימיה, חשוב להשקיע עד הסוף. נוסף על כך, תוכלו לקבל ייעוץ לימודים ולדעת בדיוק אילו בגרויות עליכם לשפר.Bagruyot
חסרות לכם כמה יחידות לימוד בפיזיקה כדי להתקבל ללימודי רפואה? לימודי תקשורת תמיד היו השאיפה שלכם, אך יש לכם 60 בלשון? פנו עכשיו ל- Bagruyot ו

 

כתבות נוספות


תהליך המחזור של קפסולות קפה
מודעות ואחריות סביבתית מהוות אבן דרך בתהליך היצור של מוצרים רבים במגוון תעשיות, וכך גם בתעשיית הקפה. מסיבה זו, בעת הכנת קפסולות הקפה, דואגים יצרני הקפה לעשות שימוש במוצרים שניתן למחזר, ואף לאפשר נגישו...איך לבחור יועץ עסקי מקצועי?
בהעדר פיקוח על שוק הייעוץ העסקי בישראל, איך אפשר לדעת מיהו יועץ עסקי מקצועי שיוכל לסייע לעסק שלכם לצמוח באמת?בלאגן בעסק? עוד לא מאוחר לסדר
מה אנחנו מפספסים במערך הפיננסי של העסק? איך אפשר ליעל את ההתנהלות השוטפת? מהי החשיבות של תוכנית עסקית ומה כבר יכול לחדש לכם יועץ עסקי לגבי העסק שלכם?


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים