מגזין הומלס / רכב

image: Unsplash

image: Unsplash

אפשר למנוע מראש תקלות במכונית

האם אפשר להחליף מצבר לפני שנתקעים? ומה לגבי טיפול 10,000 או 15-אלף וטסט פעם בשנה -האם זה מספיק או שיש עוד כמה דברים שאפשר לעשות כדי לא להתקע עם הרכב?

מצברים בזול 02/12/2019

אתם בוודאי מכירים את זה; נכנסתם לחנייה כדי לצאת לעוד יום עבודה שגרתי, התמקמתם במושב הנהג, ווידאתם שכולם חגורים, ואז הבנתם כי משהו אינו כשורה במכונית. זה יכול להיות סוויץ' תקול או מכונית שאינה מניעה. לעיתים המצבר נגמר או שמנורת השמן נדלקה. ישנם מקרים יותר מבאסים שבהם הרכב שובק חיים בעת הנסיעה, מצב שאף אחד לא רוצה להיות בו. כדי למנוע את התגשמותן של החרדות של כל נהג, רצוי להכין את הרכב לקראת החורף ולבצע טיפולים נדרשים. אבל כיצד אפשר למנוע מראש תקלות במכונית? הנה כמה פעולות שכל נהג ונהגת צריכים לבצע:

החלפת מצבר

מצבר לרכב יש להחליף כל 3 עד 4 שנים ורצוי לעשות זאת לפני שהמצבר ישבוק חיים. את המצבר אפשר להחליף לבד באמצעות רכישת בטרייה מתאימה בחנויות לחומרי בניין, מה שיכול להוזיל עלויות באופן משמעותי. עוד אפשר להחליף מצבר באמצעות מכונאים שעובדים במוסך מורשה שיבדקו את המצבר ויבצעו החלפה בעלות נוחה. במידה ואתם תקועים ללא מצבר, ישנם שירותי דרך שמאפשרים הגעתו של מכונאי למקום בדיקת הרכב והחלפת המצב בעת הצורך. בין המצברים המומלצים הם: שנפ, ווארטה, וניסאן.

טיפולים שנתיים

כל מכונית זקוקה לטיפולים שנתיים. הטיפולים נועדו להאריך את חיי המרכיבים של המכונית ולאפשר נסיעה ללא תקלות. בזמן טיפול שנתי מחליפים אנשי המקצוע את שמן המנוע, את נוזל הבלמים, את המצתים והמסננים. ישנם גם טיפולי 10,000 - טיפול שיש לבצע אחרי נסיעה של יותר מ 10,000 קילומטרים - וישנם טיפולי 15 אלף ו 20 אלף. את הטיפול מומלץ לבצע במוסכים מורשים בלבד.

חשוב לדעת!

בכול הנוגע לטיפולים שנתיים לרכב, כל יצרן מסביר בספר הרכב אילו טיפולים יש לבצע ובכול כמה זמן. כדי להבין מהו הטיפול הנדרש, בדקו בספר המכונית את הפרטים. הספר ימצא בדרך כלל בתא הכפפות מול מושב הנוסע הקדמי.

טיפולים בהיקפים שונים

מלבד טיפול שנתי וטיפול שנעשה על פי קילומטרים, ישנם טיפולים קטנים שכדאי לבצע בעיקר לפני טסט. ביניהם: טיפול קטן הכולל החלפת שמנים, אוויר וגז מזגנים. ישנם טיפולים בינוניים להחלפת חלקי חילוף כמו מצתים ברקסים ונוזלי קירור. ישנם טיפולים גדולים של מערכת הטיימינג, מצתי פלטיניום ונוזלי בלמים. טיפולים אלה יחלו בעלות של 200 שקלים עד לטווח של 900 שקלים עבור טיפול גדול.

שמירה על הברקסים

ברקסים הם מבין החלקים שנשחקים בקלות ובמהירות, שכן הם בשימוש תמידי. כדי לשמור על ברקסים תקינים חשוב להבין כיצד משתמשים נכון בהילוכים של הרכב. מרבית הרכבים החדשים יבצעו בלימה והאטה אוטומטיים במדרונות חלקלקים, ללא צורך בבלם, ומרבית הרכבים יאפשרו הורדת הילוך בירידות תלולות. שמרו על הברקסים ובדקו אותם מידי שנה.

מילוי מיכל דלק באופן מלא

למרות שהדלק בישראל נחשב יקר, חשוב לא לקמץ במילוי המיכל כאשר צריך לתדלק. נסיעה עם מיכל כמעט ריק עלולה לגרום בטווח הארוך לנזק למנוע. לכן יש לתדלק מיכל מלא בכול פעם שיש צורך. בצורה זאת תחסכו אנרגיה, כסף וזמן.

ביצוע טסט כמה שיותר מהר

בצעו טסט לרכב מיד עם התאריך האמור בהודעה שקיבלתם. אל תדחו את מבחן הרישוי של המכונית, שכן בכך הרכב ימשיך לפתח בלאי ותקלות. ברכבים חדשים יש לבצע טסט לרכב בכול שלוש שנים וברכבים בני 10 שנים ומעלה - יש לבצע את הבחינה בכל שנה.

חיפוש מוסך מורשה קבוע ואיכותי

נסו לחפש מוסך מורשה לטיפולים ותיקונים על פי המלצות. בזמן שאתם מוצאים מוסך טוב, הישארו לקוחות נאמנים והגיעו לתיקונים בעת הצורך. מוסכים טובים יספקו שירותים שונים כמו שירות הסעות למי שרכבו תקוע, שירותי העברת מבחן הרישוי של הרכב מידי שנה, שירות מצבר עד הבית ועוד. עם זאת יש תמיד להיות "עם היד על הדופק" לגבי מחירים ועלויות, שכן לעיתים יש צורך בבחירת חלקים או טיפולים אצל אנשי מקצוע אחרים מיומנים יותר.

שמירה על ניקיון

נקו את המכונית פעם בחודש לפחות כדי שיהיה לכם נעים לנהוג בה וכדי שהחלונות ופתחי האוורור יהיו נקיים ורעננים.

אם תבצעו את כל הדרוש עבור הרכב שלכם - תוכלו להנות משנים רבות של מכונית תקינה חזקה ויעילה.מצברים בזול
החלפת מצברים עד הבית או היכן שאתם נמצאים, זמן הגעה מהיר, יחס ושירות ללא תחרות

 

כתבות נוספות

 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle