מגזין הומלס / רכב

כיצד לבחור מצבר לרכב?

כיצד לבחור מצבר לרכב?

הרכב לא מניע? זה תמיד קורה בזמן הכי פחות מתאים. אבל רגע לפני שרצים להחליף מצבר, החלטנו להסביר לכם בדיוק ממה אתם צריכים להיזהר ועל מה צריכים להקפיד כאשר אתם ניגשים לבחור מצבר חדש לרכב שלכם.

ענק המצברים 05/12/2019

ירדתם בבוקר להניע את הרכב, ופתאום אתם תקועים כי הלך המצבר? בואו נודה, ברוב המקרים הסיטואציה הזאת קורית גם בזמן הכי לא מתאים... במצב הזה אנחנו רוצים לבחור מצבר חדש במהירות, על מנת להמשיך את שגרת היום כרגיל. אך רגע, בחירת מצבר הינה נושא קריטי שיכול להשפיע על איכות הנסיעה שלכם, ואינכם רוצים להגיע למצב שתתעוררו שוב בקרוב כאשר שוב האוטו לא מניע. לכן, לפני שאתם מקבלים החלטות קריטיות שכאלה, מוטב שתבינו בדיוק כיצד בוחרים מצבר.

ראשית בדקו: האם המצבר גמור

לא בכל המקרים המצבר הוא הבעיה. לפעמים, גם כאשר תחליפו מצבר, אתם תגלו כי הרכב עדיין אינו מניע. אומנם הכלים שעומדים לרשותכם הם מוגבלים, וגם כאשר תנסו להניע עם כבלים זה לא בהכרח יוכיח כי הבעיה מקורה במצבר. לכן, מוטב להתייעץ עם איש מקצוע כמו חשמלאי מוסמך, אשר יוודא כי הבעיה אכן מגיעה מהמצבר. לאחר מכן, ברגע שתקבלו את האישור הסופי, יהיה הרבה יותר כדאי לתקן את התקלה על ידי החלפת המצבר. אך השלב הזה הינו קריטי על מנת שלא תבזבזו סתם כסף.

איך לבחור את המצבר המתאים לכם?

אם התחלתם לחפש מצבר, ככל הנראה הבנתם כי קיימים סוגים רבים של מצבר לרכב.  כאשר עומד לרשותכם מבחר כל כך גדול, אתם צריכים לוודא כי אתם עושים את הבחירה הנכונה עבורכם.

הדבר הראשון שצריכים לשים אליו לב הוא שהמצבר שמציעים לכם מתאים לסוג הרכב שלכם. כיום ישנו מבחר ענק של סוגי רכבים ושל מצברים אשר מתאימים לכל סוג רכב ספציפי. לכן, וודאו מראש כי המצבר הספציפי שמציעים לכם אכן מתאים לרכב שלכם. תוכלו לעשות זאת על ידי התייעצות עם איש מקצוע או אפילו על ידי בדיקה קצרה באינטרנט – אפילו בזמן שאתם מחכים בתוך החנות.

בדיקה נוספת שכדאי לעשות היא לוודא כי הקיבולת של המצבר מתאימה לסוג הרכב שלכם. לכל מצבר לרכב יש את הקיבולת שלו, ואתם צריכים לוודא כי הקיבולת של המצבר החדש לא תפגע בתפקוד של הרכב שלכם. תוכלו לבדוק את הקיבולת המומלצת למצבר על פי המלצת היצרן של הרכב שלכם, ההמלצות הללו נמצאות בספר הרכב, או שוב - תוכלו למצוא אותם על ידי חיפוש קצר באינטרנט.

ומה לגבי העלות של המצבר? גם היא יכולה לסייע לכם לקבל את ההחלטה הסופית. כיום טווח המחירים של המצברים הינו רחב במיוחד, ולכן אתם צריכים לוודא שאתם מצד אחד לא משלמים יותר מידי, אך מהצד השני, לא בוחרים במצבר זול עם תפקוד לקוי. צריך לדעת למצוא את האיזון בין מצבר איכותי לבין מצבר לא יקר מבחינת העלויות שלו.

האלמנט האחרון שחשוב לוודא לפני שאתם מקבלים את ההחלטה הסופית הוא: מהי ארץ הייצור של המצבר. אומנם זה יכול להיראות לכם כמו פרט שולי, אך כאשר מדובר על בחירת מצבר יש לכך חשיבות מכרעת. ההמלצה שלנו היא לבחור במצברים ישראליים או מצברים אירופאיים, ולא מצברים אשר מיוצרים בסין או במדינות אחרות במזרח. לא כדאי לקחת סיכונים כאשר מדובר על בחירת המצבר לרכב שלכם.ענק המצברים, בדרך אליך
מצברים לפי סוג רכב, איזורי שירות בכל רחבי הארץ

 

כתבות נוספות

 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle