מגזין הומלס / נדל"ן

image: Shutterstock

image: Shutterstock

כיצד מעצבת פנים טובה יכולה להעלות את ערך הנכס שלכם

רגע לפני מכירה, או השכרה לטווח קצר או ארוך, כדאי שתשקלו לשכור את שירותיה של מעצבת פנים. באמצעות כמה שינויים קטנים והוצאה כספית נמוכה יחסית, ערך הדירה שלכם יכול לזנק פלאים.

ענת שמעוני זינגר 18/12/2019
נדל"ן | השכרה, מכירה

בעלי בתים ודירות מחפשים אחר דרכים שונות ויצירתיות להעלות את הערך הכספי של נכסם. הדבר נכון לא רק עבור בעלי דירות להשקעות ואנשי נדל"ן המחזיקים בנכסים רבים ומנסים לסחור בהם ללא הפסקה – גם כל משפחה ממוצעת המתגוררת בדירה אשר בבעלותה (כרגע או בנקודה כלשהי בעתיד) יכולה להרוויח לא מעט מהעלאת שווי הנכס שברשותה. מה שיכול לבוא יום אחד לכדי ביטוי בדמות של תוספת בת עשרות ומאות אלפי שקלים (ובמקרים מסויימים אף יותר מכך) בעת המכירה של הנכס.

במקרה של דירות להשכרה מדובר ביתרון מיידי ומורגש עוד יותר – העלאת שווי הנכס עשויה להניב דמי שכירות חודשיים גבוהים יותר, אשר יצטברו לאורך השנים לסכומים משמעותיים. בעוד קיימות דרכים רבות ושונות לנסות ולהגדיל את ערך הנכס, אחת הדרכים האלגנטיות, הפשוטות והמתבקשות ביותר לפעול בהן היא עבודה עם מעצבת פנים מקצועית.

הוצאה נמוכה ותמורה פוטנציאלית גבוהה

עבודה עם מעצבת פנים מקצועית, לצורך עיצוב מחדש של הדירה או הבית והעלאת ערכם, נחשבת לדרך זולה ופשוטה יחסית להשיג מטרה זו. לא מדובר בהכרח בשיפוץ מאסיבי ומקיף אשר יעלה בעצמו מאות אלפי שקלים ויצריך את פינוי הנכס למשך תקופת העבודה. במקום זאת, בהוצאה נמוכה יחסית ובהליך פשוט ונוח ניתן לשנות את פנים הבית או הדירה, לעצבם מחדש בצורה מקצועית ולהשיג את התוצאה הרצויה – עלייה בערך הנכס וקבלת מחיר גבוה יותר במכירתו, או העלאה אפשרית של דמי השכירות המתקבלים עבור נכס זה.

כיום, התמקצעו מעצבות פנים מקצועיות ספציפית גם בתחום של עיצוב מחדש לצורך העלאת השווי, וקיימות דרכים ושיטות פעולה רבות ושונות המאפשרות להשיג מטרה זו.

הסיבה לכך שמדובר בדרך פשוטה ומשתלמת יחסית היא מפני שההוצאות במקרה זה הן נמוכות משמעותית, לפחות בהתחשב בסדרי הגודל עליהם מדובר בכל הנוגע למכירה, קנייה או השכרה של נכסי נדל"ן. חלקים משמעותיים מתהליך עיצוב הפנים מחדש, מתבצעים באמצעות רכישת פרטי ריהוט חדשים (אותם ניתן למצוא כיום במחירים זולים), שינוי של אלמנטים דוגמת צבעים או צורות גיאומטריות של אלמנטים שונים בחלל הבית, ביצוע שינויים מסוימים אשר אינם מצריכים הוצאה כספית (דוגמת הזזה וסידור מחדש של התכולה הקיימת באזורים שונים של הבית) ועוד. כך, בהוצאה נמוכה, ניתן להביא לשינויים משמעותיים אשר יעלו את ערך הנכס בפועל ויגרמו לו להיראות שווה הרבה יותר ממה שנראה היה לפני השדרוג.

בעת המכירה, ניתן בקלות לבקש עוד כמה עשרות או מאות אלפי שקלים עבור הנכס, שעיצובו מחדש עלה בפועל הרבה פחות מכך.

עיצוב פנים לדירות להשכרה ואייר בי אנד בי

במקרה של דירות להשכרה פשוט הרבה יותר לתפוס כיצד פעולת שיפוץ מהירה וזולה יחסית תעלה משמעותית את ערך הנכס המניב שברשותנו – כאשר אנו מפרסמים דירה להשכרה, האופן בו הדירה נראית ומרגישה בחלקה הפנימי, קובע משמעותית את הסכום שאנשים יהיו מוכנים לשלם על מנת להתגורר בה.

בהשכרות לטווח קצר, דוגמת דירות המושכרות דרך אתרים ואפליקציות ייעודיות (ובראשן אייר בי אנד בי), הדבר ברור ומתבקש אפילו עוד יותר – כאשר אנחנו מתכננים חופשה בחו"ל ובוחנים דירות שונות להשכרה מבעוד מועד, האופן בו הדירה נראית ומעוצבת, הריהוט שיש בה וכמות האור הנכנסת מבעד לחלונות (כמו גם הנוף הנשקף מהם וכו') – כל אלו יקבעו איזו דירה נעדיף וכמה נהיה מוכנים לשלם בעבורה. דירה המעוצבת בצורה נכונה וחכמה, על ידי מעצבת פנים מקצועית המתמחה בתחום ויודעת בדיוק מה לעשות וכיצד, על מנת שהדירה תיראה טוב, תהיה בקטגוריית מחיר גבוהה יותר ותניב סכומים הגבוהים בעשרות אחוזים לאורך השנה לעומת דירה זהה אשר אינה מעוצבת בצורה נכונה.

ואכן, עיצוב הדירה הפך להיות חלק בלתי נפרד מדירות המושכרות באייר בי אנד בי, כמו גם בסוגים אחרים של דירות המושכרות עם ריהוט מלא או חלקי. לכן, פניה למעצבת פנים מנוסה, מקצועית וכזו אשר "מבינה עניין" ויודעת כיצד לעצב את הנכס על מנת ש"ימכור" בצורה טובה יותר, היא הפעולה הנבונה ביותר שניתן לעשות מבחינה כלכלית.

יחד עם זאת, שוק מעצבי ומעצבות הפנים הוא שוק גדול ורווי בבעלי מקצוע שונים המצהירים כולם כי הם יודעים כיצד לעשות את העבודה בצרה הטובה ביותר. לכן מומלץ לבחון מקרוב כל מעצב/ת לפני שמחליטים לעבודה איתם. רק ניסיון ארוך טווח בתחום, היכרות של הטרנדים והמגמות ה"חמות" העכשוויות ובעיקר רמה מקצועית גבוהה ורקע גם באדריכלות, יבטיחו כי אתם שוכרים את מעצבת הפנים המשתלמת ביותר מבחינתכם.ענת שמעוני זינגר, מעצבת פנים ואדריכלית
בעלת ניסיון של למעלה מ-20 שנים, דוגלת בהתאמת החלל לאדם עם עיצוב נכון והעמקה אישית. עם שילוב של יופי, אסתטיקה ופרקטיקה ענת גורמת לאדם לרצות להישאר בחלל המעוצב כמה שיותר.

 

כתבות נוספות


לפני שקונים דירה בודקים את הסביבה
יש לא מעט פרמטרים שנכנסים לשיקול כאשר מנסים לבחון כדאיות של קניית דירה. כדי להיות קצת יותר רגועים לפני ההשקעה שאתם עומדים לבצע, אספנו עבורכם כמה מקורות מידע שיעזרו לכם לבנות תמונה רחבה יותר על האיזור, השכנים התכנון העירוני, מוסדות - כל הפרמטרים שהופכים את המגורים ליותר מאשר 4 קירות.האם כדאי להשקיע בדירה בכרמיאל
כאשר מעוניינים להיכנס לשוק הנדל”ן ומחפשים אחר הזדמנויות טובות להשקעה אפשר למצוא הרבה כאלה בצפון הארץ, שם המחירים נמוכים יחסית ביחס למרכז. אחת הערים המרכזיות בצפון אשר מספקות המון הזדמנויות נדל”ן היא עריית כרמיאל. איך מגישים התנגדות לתוכנית בנייה?
כאשר איכות החיים שלנו נפגעת, תנאי הדיור שלנו נעשים ירודים ובאופן כללי אנחנו לא מרוצים משינויים מבניים באיזור המגורים שלנו - יש מה לעשות. איך מכינים התנגדות לתוכנית, למי מגישים, מתי ומהם הסיכויים?טיפים של מקצוענים לצביעת דירות ובתים
צביעת דירות ובתים היא הנפוצה מבין טכניקות השיפוץ. המחיר הזול, הפשטות ולעתים קרובות היכולת לבצע אותה אפילו לבד, הופכים את השירות וחומרי הגלם המתלווים למבוקשים במיוחד. לכאורה מדובר בעניין פשוט למדי ואתם עשויים לתהות "מה כבר עשוי להשתבש?" אז זהו – שהרבה.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה