מגזין הומלס / זירת המומחים

תהליך המחזור של קפסולות קפה

תהליך המחזור של קפסולות קפה

מודעות ואחריות סביבתית מהוות אבן דרך בתהליך היצור של מוצרים רבים במגוון תעשיות, וכך גם בתעשיית הקפה. מסיבה זו, בעת הכנת קפסולות הקפה, דואגים יצרני הקפה לעשות שימוש במוצרים שניתן למחזר, ואף לאפשר נגישות מלאה למחזור עבור כל לקוחות החברה.

Nespresso 31/12/2019

כיום, כמעט בכל חנות של קפסולות קפה קיימת עמדה לאיסוף קפסולות משומשות למטרות מחזור, וכמו כן קיימת האפשרות למסור את הקפסולות המשומשות לשליח בעת קבלת משלוח הקפה. לפניכם כל מה שצריך לדעת על תהליך המחזור של קפסולות קפה.

רקע כללי: למה למחזר?

תהליך המחזור הוא תהליך שבו מפורקת פסולת על מנת להחזיר אותה למצב גולמי, אשר ישמש לצרכים ולמוצרים חדשים. למחזור נודעת חשיבות אקולוגית, בשל העובדה שהוא מצמצם את כמויות הפסולת והזיהום הנגרם כתוצאה ממנה, וכמו כן מאפשר חסכון בחומרי גלם שטרם נעשה בהם שימוש.

ממה מיוצרות קפסולות הקפה?

קפסולות הקפה מיוצרות ברובן מאלומניום, שכן מדובר בחומר אשר שומר באופן המיטבי על הטעם, הטריות והאיכות של תערובת הקפה. לא פחות חשוב מכך, אלומיניום הוא חומר שניתן למחזר אינספור פעמים – עניין ההופך את השימוש בו לאקולוגי בהשוואה לשימוש בחומרים אחרים.

תהליך המחזור של קפסולות קפה

בדומה לתהליכי מחזור רבים אחרים, גם לתהליך המחזור של קפסולות קפה מספר שלבים:

  • הפרדת משקעי הקפה מהקפסולה – משקעי הקפה שנותרו על הקפסולה מופרדים ממנה, על מנת לבודד את האלומיניום.
  • דחיסת האלומיניום – האלומיניום עובר תהליך של דחיסה, על מנת שיהיה קל להתיך ולעבד אותו בהמשך.
  • התכת ועיבוד האלומיניום – זהו התהליך האחרון, אשר לאחריו, ניתן יהיה להשתמש באלומיניום המעובד עבור מגוון של צרכים ומוצרים שונים. תאמינו או לא, אבל התריס אותו אתם מגיפים בחלון ביתכם, או האופניים עליהם אתם רוכבים בדרך לעבודה או לבית הספר, עשויים ממחזור האלומיניום בקפסולות קפה.

משקעי הקפה, אגב, יכולים לשמש כדשן מזין ועשיר עבור צמחים מסוימים, כאשר משלבים אותם עם חומר אורגני.

איסוף קפסולות משומשות

על מנת להקל עליכם בתהליך החזרת הקפסולות המשומשות, פיתחו היצרנים שקית מתכלה, אטומה, בעלת פס ריצ'רץ' רב פעמי, אשר תאפשר לכם לאחסן את הקפסולות המשומשות בביתכם, ממש בסמוך למכונת הקפה שלכם. השקית יכולה להכיל עשרות קפסולות אלומיניום משומשות. האיסוף עצמו יכול להתבצע באמצעות השליח המגיע לביתכם בעת קבלת הזמנת הקפה שלכם, או לחילופין, בחנויות עצמן.Nespresso

 

כתבות נוספות


5 מקצועות הפרילאנס החמים
כמו בשוק העבודה הכללי, גם בתחום הפרילנס ניתן לזהות מגמות. אלו 5 מקצועות הפרילנס החמים ביותר כיום.בלאגן בעסק? עוד לא מאוחר לסדר
מה אנחנו מפספסים במערך הפיננסי של העסק? איך אפשר ליעל את ההתנהלות השוטפת? מהי החשיבות של תוכנית עסקית ומה כבר יכול לחדש לכם יועץ עסקי לגבי העסק שלכם?למה משתלם לכם לתת שוברי מתנה לעובדים
מי לא אוהב שוברי מתנה? מעבר להנאה, מתן שוברי מתנה לעובדים, היא השקעה בהון האנושי שלכם. בואו נדבר על זה.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים