מגזין הומלס

image: Pexels

image: Pexels

דירה להשקעה בארה״ב

מדוע כדאי למשקיעי נדל"ן להשקיע דווקא בארה"ב ולא בארצות אחרות בעולם? מה יש לשוק האמריקאי להציע שמקל כל כך על המשקיעים?

R-M Group 08/01/2020
נדל"ן בחו"ל

בישראל של המאה ה-21 היעד הלאומי של רכישת דירה הפך להיות קשה עד בלתי אפשרי עבור רבים מאיתנו. זאת בשל גורמים רבים וביניהם עליית מחירי הדירות, מיסוי גבוה ומדיניות ממשלתית נוקשה כלפיי בעלי הדירות והמשקיעים. מצב הדיור המורכב בישראל והקושי במציאת הזדמנויות מושך ישראלים רבים לחפש נכסים והזדמנויות רכישה משתלמות מעבר לים כגון דירה להשקעה בארה"ב.

אולם, לא רק המשקיעים הישראלים פוקדים את שוק הנדל"ן האמריקאי. בשנים האחרונות שוק זה התפתח באופן דרמטי כאשר משקיעים מאוסטרליה, ברזיל, סין, יפן ועשרות מדינות נוספות מרחיבים את אחזקות הנדל"ן שלהם בכל אחת מחמישים המדינות. על פי המגזין הנחשב "פורבס", שוק הנדל"ן האמריקאי הכניס מאות מיליארדי דולרים בשנים האחרונות מהשקעות זרות בלבד, סכום גבוה יותר מכל מדינה אחרת. נתון זה הוא רק דוגמא אחת מיני רבות לאטרקטיביות של שוק הנדל"ן האמריקאי בימים אלו, כאשר מחירי הדירות נחשבים נמוכים למדי, ומדד התשואות עבור דירה להשקעה בארה"ב גבוה מתמיד.

אז מדוע כדאי למשקיעי נדל"ן להשקיע דווקא בארה"ב ולא בארצות אחרות בעולם?

ראשית, שוק הנדל"ן האמריקאי הוא מהמגוונים ביותר בעולם. אם ברצונך לרכוש דירה בעיירה אירופאית כנראה שתיאלץ להתפשר על הרבה מרכיבים וביניהם גודל הדירה, מיקום ואפילו על תנאי מזג האוויר. לעומת זאת, שוק השקעות הנדל"ן בארה"ב מציע מגוון רחב ביותר של אפשרויות השקעה. החל מבתים גדולים עם חצר, דירות ושטחי מסחר, ועד לקניית שטחי חקלאות ושטחים המתאימים לבנייה. כמו כן גם טווחי המחיר הרחבים עשויים להקל על ביצוע העסקה, זאת מאחר ובארה"ב תוכלו לרכוש את הבית שתמיד חלמתם עליו גם עם הון עצמי נמוך למדי.

בנוסף, התשואות בשוק האמריקאי נחשבות לגבוהות ביותר. אם בישראל מדד התשואות בשוק הדיור נע בין 3-5%, בשוק האמריקאי ניתן להגיע בקלות יחסית לתשואות יציבות של 9-10% ובמקרים רבים אף לעבור את זה. בשונה מהשוק הישראלי, בשביל רכישת דירה להשקעה בארצות הברית לא תצטרכו מאות אלפי שקלים בהון עצמי והתחייבות ארוכת שנים עם הבנק, אלא יספיקו לכם עשרות אלפי דולרים בודדים על מנת להתחיל בתהליך החיפוש אחר נכס מניב להשקעה.

סיבה נוספת להחזיק בדירה להשקעה בארה"ב היא מדיניות הדיור האמריקאית כלפיי המשקיעים. גישת הממשל האמריקאי ביחס למשקיעים זרים היא קלילה וידידותית, כאשר הוא מברך את המשקיעים על הזרמת הון לתוך המדינה. על כן, הממשל לא מקיים מגבלות דרקוניות על המשקיעים הזרים, אינו גובה עמלות מיוחדות על משקיעים שאינם אזרחי ארה"ב, ואינו גובה מיסוי גבוה על השקעות נדל"ן. יתרונות נוספים אשר גורמים למשקיעים מכל העולם להשקיע במדינה הם מערכת המשפט השקופה שלה והתשתיות המעולות שהמדינה מציעה.

הידידותיות של השוק האמריקאי למשקיעים באה לידי ביטוי גם בשקיפות שלו, כאשר המדינה מנגישה אינפורמציה מלאה ובלתי מוגבלת על נכסיה. כחלק מהמידע אשר זמין למשקיעים, ניתן לבצע השוואות על בסיס מחירי קנייה באזורים השונים, לקבל מידע נרחב אודות האזור שבו תרצו לרכוש דירה, לרבות מוסדות ממשל וחינוך הנמצאים באזור, אופי האוכלוסייה, נתונים על שוק העבודה ועוד. נתונים אלו יאפשרו למשקיע הפוטנציאלי לבחור דירה להשקעה בארה"ב באופן הטוב והנגיש ביותר עבורו, תוך הבטחה שהוא מקבל את ההחלטה בצורה שקולה ונבונה.R-M Group
חברה להשקעות ויזמות נדל"ן בארץ ובחו"ל. מנהלת כיום השקעות ביעדים שונים בעולם, עבור למעלה מ – 900 משקיעים.

 

כתבות נוספות


השקעות נדל"ן בחו"ל – היתרונות, הסיכונים ואיפה כדאי להשקיע
אם יש לכם חלום אל תתנו לו ללכת – לכו אחריו לאורך כל הדרך. לכל אחד מאיתנו יש חלום מסויים – ישנם אנשים החולמים לסייע לאנשים אחרים, אחרים חולם להיות בעלים של עסק או חברה מצליחה ויש גם את אלו החולמים להשקיע בנדל"ן בחו"ל.הזדמנות השקעות נדל"ן בבוקרשט – רומניה
כמה אפשר להשקיע על מנת לרכוש דירה בבוקרשט? מי מטפל עבורכם בכל העניינים המקומיים ולמה בכלל בוקרשט?השקעות נדל״ן בחו״ל: למה להשקיע באנגליה?
השקעות נדל"ן בחול מאפשרות מיצוי מרבי של פוטנציאל השקעות בנכסים מניבים. יש סיבות טובות להשקעה בחו"ל בכלל ובאנגליה בפרט. אספנו אותם למאמר שלפניכם


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle