מגזין הומלס / זירת המומחים

איך לבחור יועץ עסקי?

איך לבחור יועץ עסקי?

שימוש בייעוץ עסקי מקצועי עשוי להוות זריקת מרץ של ממש להצלחת העסק בשלבים שונים בהקמתו ובתפעולו. איך לבחור אחד נכון שייקח אתכם קדימה?

אסי קומבליס 05/02/2020

יעוץ מקצועי יודע לאבחן את השלב והסיטואציה בו מצויים העסק או החברה שלכם ולהתאים עבורכם יועץ עסקי מומחה, אשר יידע להוביל אתכם לדרך המלך ולהצלחה עסקית.

יועץ עסקי מוצלח אינו חייב להיות בר-סמכא בתחום העסקי הספציפי בו עוסקת החברה אך עליו להיות בעל השכלה רחבה, רצוי אינטר-דיסציפלינרית ובעל יכולת להציג ניסיון מוכח וכן מיומנות בניהול ובייעוץ לחברות ולעסקים בסדרי גודל ופעילות דומים לחברה.

ייעוץ עסקי לכל שלב של עסק

עולם העסקים המודרני מתאפיין בסביבה תחרותית ורגולציה משתנה תדיר, בטעם צרכני הפכפך ובתמורות פיננסיות משמעותיות בסביבת המאקרו. יועץ עסקי מנוסה יסייע לחברה להתמודד עם שלל מצבים העומדים בפניה או כאלה העשויים לעמוד בפניה בעתיד.

בעת יסוד העסק ידע היועץ העסקי המקצועי לסייע למייסדים להתוות תכנית עסקית ריאלית אשר תיטיב עם העסק בטווח הארוך. היועץ יוכל לשים עצמו בנעליהם של המייסדים בצמתים בהם הם פחות 'שוחים בחומר', יהיה זה תחום השיווק, הפיננסים או התפעול.

רעיון טוב הוא הבסיס להקמה ולתפעול של עסק מצליח. אך רעיון אינו חזית הכול. ניהול מוצלח של העסק החל משלב כתיבת התכנית העסקית, עובר בשלב גיוס העובדים והכשרתם ועד לשלב השיווק וההתנהלות הכספית הנבונה - הוא הדרך היעילה להפוך רעיון טוב לעסק משגשג שפורח לאורך זמן.

עסקים ותיקים יוכלו להפיק רבות מהסתייעות בייעוץ עסקי בעת שהם עומדים בפני סביבה עסקית משתנה או נדרשים להחלטות משמעותיות כגון התלבטות האם להיכנס לשווקים גיאוגרפים חדשים, לשנות את הפוקוס העסקי של החברה או לגבש דרכים חדשות לשיווק.

ייעוץ עסקי בשילוב עם ייעוץ ארגוני יאפשרו לחברה להתאים עצמה במהירות וביעילות למציאות החדשה גם באספקטים הכוללים שינויים פרסונאליים וכמותיים במצבת כוח האדם של הארגון.

כאשר החברה נמצאת בקשיים ניהוליים או עסקיים יוכל יועץ עסקי חיצוני לספק נקודת מבט אובייקטיבית המנותקת מאמוציות שלעיתים מעורבות בנקודת מבטם של מייסדי העסק.

עמדתו חסרת הפניות והמוניטין המקצועי של היועץ, יאפשרו להעביר החלטות חשובות ביתר קלות במנגנוני ההחלטה השונים של החברה ולאפשר לה לחזור למסלול השגשוג מהר יותר ובהצלחה.

כיצד לבחור יועץ עסקי מתאים?

מעבר לנתונים היבשים קיימת חשיבות לאיכות הקשר הבינאישי המתפתח בין  יועץ עסקי לקברניטי החברה. עבודת הייעוץ כוללת בתוכה תקופה אינטנסיבית מאוד של עבודה צמודה, במהלכה ילווה היועץ את תהליכי קבלת החלטות בחברה וילמד את התחום בו התבקש לייעץ לפרטיו כולל אף מחקר שוק של שווקי הפעילות של החברה. לאחר מכן ילווה היועץ את העסק על כל שלביו ככל שיידרש.

קליק ראשוני מוצלח בין היועץ לעובדי החברה העובדים בצמוד אליו, יהפוך את תהליך הייעוץ ליעיל יותר וישפר את איכות התוצאה המתקבלת.אסי קומבליס, Advising
אסי קומבליס הינו יועץ עסקי מנוסה ומבוקש שישמח להציג בפני החברה שלכם תיק עבודות המדגים את יכולותיו והצלחותיו בתחום הייעוץ.

 

כתבות נוספות


הסכם ממון למבוגרים בעלי נכסים
אומרים שלאהבה אין גיל. ואכן אנו רואים גם את בני הגיל השלישי מוצאים את אהבתם ואפילו באים בברית נישואין. ואין זה פלא. עם תוחלת חיים שרק הולכת ועולה בזכות טיפולים רפואיים משוכללים, אנשים רבים אינם מעוניינים לוותר על חיי זוגיות תקינים. אבל לפני שהסבא והסבתא שוברים את הכוס, חשוב שידעו על הסכם ממון, למען ...רוצה לפתוח מרפאה חדשה? הנה כל מה שכדאי לדעת לפני ששוכרים
לא בכל מקום ניתן למקם מרפאה, או כל מבנה רפואי אחר, כגון בית חולים, בית מרקחת ומעבדה. מרפאה צריכה להיות בקרבה לאזור המגורים של הפציינטים העתידיים, או לפחות אזור בעל תחבורה ציבורית נגישה, ומאידך לא ניתן למקם אותה באזור סואן.בטיחות בבית הספר - באחריות ההורים?
בטיחות במוסדות חינוך ובמרחבים ציבוריים אמורה להיות באחריות המוסדות הציבוריים, לא? אולי. אך ללא התערבות שלכם בפועל, יתכן והילדים שלכם יהיו חשופים למפגעים. בואו נדבר על זה.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle