מגזין הומלס / נדל"ן

image: Unsplash

image: Unsplash

משרד קריאייטיבי מעוצב - מתאים לכל עסק?

לסביבה הויזואלית שלנו, יש השפעה עצומה על ההרגשה שלנו, על המחשבות ועל התפקוד היומיומי שלנו. אז בוודאי שנרצה לייצר אחת כזאת שתשרה את האווירה הנכונה עבור העובדים שלנו. אבל האם סביבה יצירתית נכונה לכל סוג של עסק?

מערכת הומלס 12/02/2020
נדל"ן | נדל"ן מסחרי

איך התגלגלה הקריאייטיביות לכל מקומות העבודה?

משרדים, עד לא מזמן, היו בנויים ומעוצבים באופן פונקציונאלי. קירות לבנים, שטיח זול ועמיד מקיר לקיר, שולחנות פורמייקה וכסאות מסתובבים זהים לכולם. הדבר הכי צבעוני במשרד, היה הציוד המשרדי…

image: Pixabay

 

היוצאים מן הכלל היו משרדי עורכי דין שהיו מעוצבים בסגנון חם ויוקרתי, עם הרבה רהיטים מעור, רצפות עץ ושולחנות משיש יקר. משרדי אדריכלים היו הבאים בתור לשבור קצת את הקירות הלבנים והאמיצים שבהם אפילו הכניסו ספות צבעוניות למשרד.

lawyer office

בגזרת ההייטק, היתה תקופה שבה נהגו לעבוד בקיוביקל׳ס - תא משרדי - חללים שלמים של מחיצות שיוצרות פינות עבודה בגודל של שולחן ועוד קצת. זו לא צורת האכלוס הכי מעודדת יצירתיות שיש, אבל זה בהחלט היה המסר - תהיו ענייניים, פרקטים, אל תתפזרו. באתם לעבוד. אז כדי להחיות קצת את האפור והחום של הריהוט הפונקציונאלי, העובדים היו תולים תמונות של הילדים, מנסים לגדל עציצים שלא זקוקים להרבה אור שמש ומקשטים כמיטב יכולתם בכל מיני אקססוריז.

מי שהתחילו את הטפטוף הקריאייטיבי החדשני למשרדים עצמם, היו משרדי הפרסום, כשהתחילו לתלות על הקירות את היצירות הקריאייטיביות של מסעות הפרסום שלהם

advertising  advertising 2

זוהי כביכול אווירה קריאייטיבית השייכת רק למי שעוסקים במקצוע קריאייטיבי. אבל למזלנו, האווירה הזאת זלגה ממשרדי הפרסום לעבר משרדי הדיגיטל ומשם - מאחר וכמעט כל עסק כיום הוא עולם דיגיטלי קטן - לכל המשרדים בכל התחומים.

חברות אמריקאיות עשירות ומפנקות דוגמת גוגל, מצאו כי הדרך לליבם ונאמנותם של עובדים עוברת גם דרך משרדים מעוצבים, מאובזרים, בעלי פינות ישיבה לא שגרתיות וחללי משחק להפוגה מחשבתית.
relax
אז כן, כשאנחנו חושבים על גוגל אנחנו חושבים על יצירתיות. אבל מה עם משרד רו״ח? מה עם עסק קטן שנותן שירות סטנדרטי ולא יצירתי בצורה מיוחדת? האם גם להם מתאים להשקיע בעיצוב ואבזור המשרד?

עיצוב קריאייטיבי מתאים לכל משרד?

בזמננו - חד משמעית כן. אם פעם אנשים היו מחזיקים באותה העבודה 20, 30 וגם 40 שנים, היום? רק 27% מעובדי ההייטק נשארים באותו מקום למעלה מ-6 שנים. למעלה מחצי מהם מחליפים עבודה תוך שנה עד 3 שנים. ועוד לא דיברנו על דור ה-Y, Z ועבודה מהבית.

אחת הדרכים הכי יעילות לגרום לעובד להשאר מספיק זמן, היא פשוט ליצור מקום עבודה כזה, שהוא לא ירצה לעזוב. סביבת עבודה קריאייטיבית, יצירתית, היא אחת הדרכים להשיג זאת. קחו דוגמא מחללי העבודה המשותפים. למה אנחנו מרגישים כזאת חדוות יצירה כשאנחנו נכנסים למתחם עבודה מעוצב, סטייליסטי, מזמין ומפנק? לא משנה מהו המקצוע שאנחנו עוסקים בו, כשנשב עם המחשב הנייד שלנו בחלל מעוצב באופן מעורר השראה, ההשראה הזאת תכנס אל תוך העבודה שלנו.

גם המהנדסים של פייסבוק זקוקים להשראה:

אז מהי בעצם סביבה קריאייטיבית?

טוב ששאלתם. קריאייטיביות היא בהחלט מעל הכל ויזואלית. קל לבטא אותה דרך עיצוב, צבע, חומרים, רהיטים, תמונות ואלמנטים שונים. אבל קריאייטיביות היא גם התבלין המיוחד שגורם לנו לחייך. היא יכולה להיות משפט:

sentence

קריאייטיביות היא גם במחשבה והתכנון של המקום, באופן ניצול החלל, באלמנטים מפתיעים גדולים כמו ערסל ופינות מנוחה ועד אקססוריז כמו כוסות קפה מיוחדות, או בשימוש בחפצים בצורה שלא ציפינו לה:

hanging

אווירה קריאייטיבית יכולה להווצר גם על ידי מוסיקה, ריח, אקוסטיקה נכונה, מגע של חומרים מיוחדים וכל מה שמעורר את החושים שלנו. אבל אווירה קריאייטיבית היא רק מגרש המשחקים. היא הפלטפורמה ליצירה, לעבודה, בסופו של דבר האנשים והחיבור ביניהם הם מה שעושה את הקסם והפריצה קדימה, מה שגורם לנו לרצות להשאר בכייף במקום העבודה ולפרוח שם.

לסיכום, עבודה בסביבה מעוצבת ביצירתיות

יצירתיות או קריאייטיביות הן מילות מפתח בכל מה שקשור לעבודה במשרד. ולא, הן לא קשורות רק למי שעוסקים בתחומי האמנות או הפרסום. אווירה יצירתית גורמת לתחושה של קלילות וזרימה, היא תורמת ליכולת למצוא פתרונות לכל בעיה בכל תחום, היא מזמינה ומשרה אווירה של פתיחות, מה שחשוב להתחדשות המחשבתית גם במקומות ובמקצועות ״אפורים״.

סביבה קריאייטיבית המעוצבת נכון, מספקת, יחד עם מרץ והתלהבות, גם תחושת בטחון וחמימות, היא משדרת ״כאן עובדים״ ובו זמנית ״תרגישו חופשיים להיות יצירתיים״.
וחשוב מכל, אווירה קריאייטיבית, יצירתית במשרד, תורמת למצב הרוח של האנשים שנמצאים בה, מה שמשפיע מיידית על היחסים בין האנשים, על המורל המנטלי שלהם ועל תחושת הסיפוק וכתוצאה ממנה מושפעת גם הנאמנות למקום העבודה. או במילים אחרות: משרד עם אווירה קריאייטיבית, עושה לאנשים חשק להגיע לעבודה ולעבוד בכייף.מערכת הומלס

 

כתבות נוספות


מה ההבדל בין יזם נדל״ן לקבלן?
מיהו יזם נדל״ן ומה תפקידו, מהם התנאים הנדרשים לעמידה בתקן ״קבלן רשום״, ומהם הדברים שבודק מנהל הפרוייקט מטעם בעלי הדירות?עשרת הדיברות בפינוי בינוי
חבר'ה שהציגו עצמם כנציגים של חברה יזמית דפקו לכם בדלת ואמרו לכם שהבניין שבו אתם גרים מוגדר תחת מתחם של פינוי ובינוי? מה זה אומר? מה אתם צריכים לדעת? מה הם הזכויות שלכם? האם זה החלטה שאינה ניתנת לביטול או שינוי?המגמות העדכניות בשכירות לעומת רכישת דירה
ההערכות קובעות כי הישראלים אוהבים לגור בדירה משלהם. בניגוד למדינות בעולם שבהן שוק השכירות מוסדר ומפוקח, בארץ הדרישה לכך פחותה. הרצון להשיג תחושה של וודאות וביטחון, מעורר את הצורך לקנות דירה. אך מהי המגמה הנוכחית בגישה הזאת? האם ניתן לראות עליה או ירידה בביקוש לדירות, האם צפויה האטה בקרב חברות קבלניו...יושבים בגובה: כך תשלבו כסאות בר בדירה שלכם
מהם היתרונות של אי במטבח? כיצד לבחור כסאות בר לאי? מהם החומרים המומלצים, הסגנונות ועוד כמה נתונים מעניינים על איים וכסאות בר.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle