מגזין הומלס

image: Pixabay

image: Pixabay

הצעדים הנכונים לבחירת קרמיקה לבית

היא חזקה מאוד, עמידה, אמינה וגם יפה! הכירו את הקרמיקה - הכוכבת של האיזורים המועדים לרטיבות בבית

17/02/2020
מכירה

חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית והחצר שסביבו, קשור בחיפויים לרצפות, לקירות, לחומות שסביב ועוד. קיימים סוגי חיפוי שונים: חיפויים מאבן, מגרניט פורצלן, מעץ, מקרמיקה, מזכוכית ועוד. אחד מהחיפויים המבוקשים ביותר הוא הקרמיקה לסוגיה ויש לכך סיבות רבות. היא חזקה מאוד בגלל שיטות הייצור שלה, עמידה לרטיבות ולכן, מתאימה מאוד לסביבה לחה. כך, בחדר האמבטיה רווי המים, במטבח שניתן למצוא בו לחות רבה וחומרים חומציים הנוצרים, בין היתר, בעת הניקוי והכנת המזון וכדומה. בנוסף, היא תתאים מאוד גם לחיפוי משטחים חיצוניים בגינות ובחצרות.

סוגים שונים

קרמיקה לבית מייצרים במגוון צורות, גדלים וגוונים. ניתן למצוא מרקמים שונים וביניהם: מחוספסים, חלקים, עם דוגמאות ועוד. היא משתלבת היטב עם עץ, זכוכית, מתכת, קש, בד וחומרים אחרים המצויים בבית. היא תיראה טוב גם על המשטחים החיצוניים בצמוד לאדמה, חצץ, טוף, חול, דשא, ירק, פרחים ואלמנטים נוספים שמוצאים בסביבה חיצונית. נשאלת השאלה: לפי איזה שיקולים מחליטים על הקרמיקה המתאימה בבית? התשובה  לכך היא על פי הצרכים, החלל או החדר בו רוצים להתקין אותה כולל גודלו וצורתו, המיקום של ההתקנה, קיר או רצפה ועוד. שיקול חשוב הוא העיצוב הכללי של החדר והיכולת לשלב במסגרתו את האריחים. כמובן, שבהחלטה הסופית נכנסים גם טעם אישי ושיקולים כספיים שהינם בעלי חשיבות עליונה.

שיקולי בחירה

בחדר קטן כדאי לבחור קרמיקות גדולות יחסית, אם כי לא גדולות מדי בשל הרצון להקנות אשליה של מרחב גדול יותר. גם צבע בהיר יתאים כאן יותר מאותן סיבות. קרמיקה ניתן להניח על משטחים שונים כולל על מצע קרמיקה קיים. גם נתון זה חשוב וכאשר מבצעים שיפוצים בעלות נמוכה אזי כדאי לבחור קרמיקה שתיראה טוב על משטח קרמיקה קודם. הדבר יחסוך שבירת חיפויים קודמים וכל מה שיש לעשות הוא להדביק את האריחים החדשים באמצעות דבק מיוחד. במידה ועורכים שיפוצים כלליים, אזי כל קרמיקה תתאים מבחינה טכנית. כאן יניחו את הקרמיקה על הקירות או הרצפות בצורה מסודרת ועל תשתית מתאימה וחלקה.

קרמיקה לפנים וחוץ הבית

שיקול חשוב אחר הוא לגבי מידת חספוסה של הקרמיקה. על קירות מטבח, למשל, ניתן להתקין אריחים חלקים ועל הרצפות באמבטיה מומלץ לבחור באריחים מחוספסים למניעת החלקה. קרמיקה מחוספסת תתאים גם למשטח החיצוני הצמוד לסלון בבית עם גינה צמודה. כך, גם למשטח סביב בריכת שחייה פרטית למשל. לעיצוב בתוך האמבטיה והמטבח יש משקל בבחירה. הקרמיקה במטבח אמורה להשתלב עם צבע הארונות, הקירות, המכשירים החשמליים שיש ועוד. באמבטיה – עליה להשתלב עם הריהוט, צבע מסגרות החלונות, הכיור ועוד. לעיתים, הרצון יהיה לבחור בצבע קרימיקה הדומה לצבעים השליטים, ולעיתים דווקא בצבעים מנוגדים. המבחר הענק של הגוונים והטקסטורות מאפשר גמישות בעיצוב לכל מעצב פנים או ארכיטקט.

בחירה מסודרת

רכישת קרמיקה לבית נעשית בסדר נכון ובהתאם לתכנית הנעשית על ידי מעצבי הפנים. תחילה יש לקחת את מידות השטח שיש לחפות. אחר כך מומלץ להיכנס לאתרי אינטרנט ולראות את ההיצע הקיים. כדאי מאוד להגיע לחנות ולראות מקרוב את הדגמים, למשש אותם, לקבל מידע והסברים ועוד. מומלץ לקבל הדמיה תלת ממדית של החדר. לאחר סקר שווקים יש לרכוש את הקרמיקות מתאימות ביותר. לרוב, מומלץ לרכוש כמות אריחים נוספת ולאחסנם במחסן, למקרים בהם יש צורך לשבור קרמיקה עקב פיצוצי צנרת, או כאשר היא מתבלה מסיבות אחרות. קרמיקה זהה תאפשר תיקון טוב עם גימור מושלם. לרוב, המשווק את הקרמיקה, מציע גם שירותי הובלה לבית בעצמו.עוז קרמיקה
כל מוצרי הקרמיקה ועיצוב הבית תחת קורת גג אחת. מייבאים קרמיקה, גרניט פורצלן וכלים סניטריים מכל העולם. כל המוצרים עוברים בקרת איכות קפדנית, ועומדים בכל התקנים הרלוונטיים.

 

כתבות נוספות


בחירת דירה לקנייה - 6 צעדים מקדימים חשובים
הנה זה קרה! הצלחתם לגייס את ההון העצמי הדרוש כדי לקבל משכנתא, וכעת - נחושים וקצת מודאגים - אתם מבצעים את רכישת הדירה הראשונה (וכנראה גם האחרונה) שלכם.סוגים של גדרות לבית ולחצר
בין אם אתם מתכננים גדר לבית כדי ליצור חוצץ או כדי לסמן שטח, יש כמה דברים שתרצו לדעת. בראש ובראשונה - החומרים הזמינים היום לבניית גדרות.ייעוץ אדריכלי למושבים וקיבוצים
בעלי נחלה במושב או הרחבה בקיבוץ? המידע הזה חשוב לכם.כיצד מעצבת פנים טובה יכולה להעלות את ערך הנכס שלכם
רגע לפני מכירה, או השכרה לטווח קצר או ארוך, כדאי שתשקלו לשכור את שירותיה של מעצבת פנים. באמצעות כמה שינויים קטנים והוצאה כספית נמוכה יחסית, ערך הדירה שלכם יכול לזנק פלאים.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle