מגזין הומלס / רכב

אחת ולתמיד - מה ההבדל בין ביטוח חובה וביטוח מקיף?

אחת ולתמיד - מה ההבדל בין ביטוח חובה וביטוח מקיף?

רכשתם רכב חדש וכעת אתם צריכים לרכוש פוליסת ביטוח. מצד אחד אינכם רוצים להוציא סכום כסף גדול על הכיסוי הביטוחי ומצד שני אתם רוצים לנסוע בראש שקט ולדעת כי אם תהיו מעורבים חס וחלילה בתאונה תהיו מכוסים. קיים בלבול רב בין סוגי הביטוחים השונים שמציעות לכם חברות הביטוח. לא ברור לגמרי למה הכוונה בביטוח חובה ומה מעניק לכם הביטוח המקיף. האם תקבלו סכום גדול יותר כפיצוי או אולי מדובר בשני כיסויים שונים לחלוטין? כל התשובות במאמר לפניכם.

05/03/2020

מה מכסה ביטוח החובה?

ביטוח חובה לרכב כולל בתוכו פיצוי בגין נזקי גוף שנגרמו לנהג, לנוסעי הרכב או לאנשים שנפגעו כהולכי רגל או ברכבים אחרים כתוצאה מתאונת דרכים באשמתכם. ביטוח זה מוגדר כחובה בישראל, כדי שבמידה ואדם נפגע פיזית הוא יוכל לקבל פיצוי מחברת הביטוח כנגד כל הנזקים שנגרמו לו ואם נותר נכה, יוכל לממן את עלות השיקום, הטיפולים ולקבל פיצוי על עוגמת הנפש והכאב. במקרה של מוות, חלילה, משפחתו תזכה לפיצוי כספי כלשהו, שיוכל לעזור לה לחזור למסלול חייה מבחינת כלכלית במידה ואותו אדם היה משתתף בפרנסת הבית או מפרנס יחיד.

מה מכסה הביטוח המקיף?

בניגוד לביטוח החובה, כיסוי הביטוח המקיף אינו קשור כלל לפציעות פיזיות. הוא מכסה אך ורק את הנזקים לרכוש שנגרמו למבוטח או לצד שלישי. בין הנזקים האלה תוכלו למצוא, למשל, כיסוי לתיקון הרכב של המבוטח ורכב שנפגע כתוצאה מהתאונה, פיצוי במקרה שהרכב נגנב או ניזוק בצורה שלא ניתן לתקנו ("טוטאל לוס") וכן פיצוי במקרה שהרכב ניזוק כתוצאה מפגעי טבע.

פוליסות רבות מציעות גם כיסויים נוספים במסגרת הרחבות לפוליסת הביטוח המקיף. הן מעניקות מטריה שלמה של כסויים כמו שבר שמשות, שכפול מפתח אם נגנב או אבד, שירותי דרך וגרירה וכן טיפול בנושאים המשפטיים במקרה של תביעה כנגדכם על ידי אדם אחר שנפגע בתאונה.

לכן, היות ומדובר בשני כיסויים המשלימים זה את זה, חשוב לרכוש את שניהם במקביל. את ביטוח החובה המדינה מחייבת לרכוש ואת הביטוח המקיף אינכם חייבים להוסיף, אך מומלץ בחום לצרף אותו כדי ליהנות מאפשרות הפיצוי לכל נזק שעשוי להגרם לרכב שלכם.

לסיכום, כאשר אתם מתכננים איזה ביטוח לרכוש, חשוב לזכור כי הכיסוי לנזקי הגוף במסגרת ביטוח החובה אינו מעניק לכם כל פיצוי במקרה שיש נזק לרכב. זכרו כי הסיכוי שיהיה רק נזק לנוסע או הנהג מבלי שהרכב יפגע הוא כמעט אפסי. לכן, רצוי לרכוש הן את ביטוח החובה והן את הביטוח המקיף, כדי להגן הן על גופכם והן על רכושכם. בנוסף, במסגרת הביטוח המקיף אתם מכוסים גם כנגד נזקים רבים נוספים כמו גניבה, ניסיון פריצה לרכב או אפילו פגעי טבע שאינם מכוסים במסגרת ביטוח החובה. לכן, רכשו את שניהם וסעו בראש שקט.AIG
כל פתרונות ביטוח הרכב, כל מה שצריך לדעת.

 

כתבות נוספות

 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle