מגזין הומלס

דירה בבוקרשט - הזדמנות ההשקעה החכמה שלכם

דירה בבוקרשט - הזדמנות ההשקעה החכמה שלכם

ההיסטוריה של הנדל״ן בבוקרשט, בירת רומניה, החוקים והעידוד שהמדינה משקיעה ביזמים, לכמה תשואה אפשר לצפות, ועוד נתונים מרתקים על אחת ההשקעות השוות בנדל״ן בחו״ל.

13/03/2020
נדל"ן בחו"ל

בתחילת שנות ה-90, כשרומניה הפכה למדינה דמוקרטית, היא החלה לעודד מיזמים לשיפור המצב הכלכלי במדינה, בניית תשתיות חדשות, בתי מגורים ועוד. מכל רחבי העולם החלו להשקיע במדינה וגם ישראלים רבים הצטרפו ליוזמת הנדל"ן במדינה בשל קרבה שורשית או ראיית פוטנציאל השקעה עם הזדמנות לרווח יפה בעתיד הלא רחוק. הכול הלך כמתוכנן ומחירי הדירות עלו וכך גם התשואה השנתית מכל נכס. בשנת 2008, עם המשבר הכלכלי העולמי, מדינות רבות סבלו וכך גם רומניה שקיבלה מכה כלכלית לא פשוטה.

נקודת המפנה:

עד שנת 2013, כחמש שנים ברציפות, הייתה ירידה במחירי הדירות ברומניה ויזמים ספגו מהלומה כלכלית לא פשוטה. אך החל משנת 2013, המדינה החלה להפעיל יוזמות חדשות לשיקום הכלכלי של המדינה. היא חוקקה חוקים חדשים ועודדה יזמים ומשקיעים מכל העולם להשקיע במדינה בתמורה לרווחים נאים. מהר מאוד רומניה השתקמה, הזדמנויות נדל"ן חדשות צצו עבור משקיעים בכל סדר גודל, גם יזמיות נדל"ן ענקיות החלו להרים פרויקטים של עשרות/מאות בתי מגורים, קניונים ותשתיות. כיום הערים הגדולות ברומניה ובעיקר עיר הבירה בוקרשט, נחשבים לאחד היעדים הטובים בעולם להשקעה.

היחסים בין ישראל ורומניה:

מלבד העובדה שבישראל חיה קהילה רומנית גדולה ופעילה, הרי שגם ישראלים רבים חוזרים אל השורשים שלהם ברומניה לאורך השנים ורומנים נוספים עולים לישראל. היחסים בין המדינות טובים מאוד וישנם תיירים ישראלים רבים הפוקדים את רומניה מדי שנה, בכמויות של מאות אלפי אנשים ויותר. בין המדינות יש הסכם מיסים כך שמי שמשלם מס על הכנסות מדירה ברומניה יכול להזדכות עליו כאן בישראל ולא לשלם מס כפול בשתי המדינות. המע"מ ברומניה גבוה יחסית אבל יתר המיסים נמוכים עד אפסיים ומפצים על המע"מ, מה שהופך את רומניה ליעד מבוקש להפליא בכל הקשור להשקעות נדל"ן.

כמה עולה לי דירה בבוקרשט ומה הרווח הצפוי?

רכישת דירה בבוקרשט היא אחת ההחלטות החכמות שתוכלו לקבל בהשקעות הנדל"ן שלכם אולם תצטרכו לבצע זאת בחכמה. צריך לבחור במיקום טוב ולהכיר היטב את חוקי המיסוי והדיור במדינה. כך למשל ההגבלה על שכר הדירה שתוכלו לבקש, בהתאם לטווח שכר ממוצע הנהוג באותו אזור שבו נמצא הנכס.

בנוסף, כדאי לרכוש דירה כמה שיותר קרובה לאזור מרכז העיר, סמוכה לתחבורה ציבורית ולמתקנים חשובים נוספים מה שיגדיל את התשואה השנתית שלכם והסיכוי למצוא שוכר במהירות. דירה ממוצעת ברומניה עשויה לעלות לכם כמה עשרות אלפי יורו בלבד והתשואה השנתית הצפויה היא בין 8 ל-10 אחוז בשנה. כמו כן ערך הדירות ברומניה ובבוקרשט בפרט, עולה בכמה אחוזים בכל שנה, החל משנת 2013 ונראה כי מחירי הדירות עוד רחוקים מהשיא שלהם ולכן צפוי לכם עוד רווח נאה.חג׳ג׳ אירופה
חברת חג'ג' אירופה מציעה השקעות נדל"ן אטרקטיביות בפרויקטים באזורי ביקוש מהטובים באירופה, בעלי פוטנציאל רווח גבוה ומעטפת ניהולית מלאה למשקיע.

 

כתבות נוספות


מי בכלל יכול לקנות דירה בתל אביב??
מה קרה למרכז העיר, לאן הולכים הצעירים שפלורנטין כבר יקרה להם? ומהי ההשקעה המשתלמת בתל אביב? נפגשנו עם אורן מ״דירוטשילד״ לשיחה על תל אביב של היום ושל מחר. היה מרתק.המדריך השלם לרכישת מטבח
רכישת דירה זו הזדמנות מצוינת לעצב את מטבח החלומות שלכם, אך כאשר ההיצע הקיים הוא אינסופי הבחירה עשויה להיות מאתגרת. כיצד תבחרו את המטבח המושלם, שיהיה גם יפה ופונקציונלי? במה עליכם להשקיע ועל מה אפשר לו...מדריך לקניית אופניים חשמליים
המבחר הקיים בשוק, הולך וגדל בקצב מסחרר. אז איך אפשר לקבל החלטה? למה חשוב לשים לב ומה משפיע על המחיר? תשובות לשאלות החשובות והרבה מידע במדריך שלפניכם.כל מה שכדאי וחייבים לדעת על ירושה משותפת של נכסים
אילו שיקולים כדאי לקחת בחשבון כשיש יותר מיורש אחד? הסכמים, שיקולי מס, חוקי מכירה ורכישה ועוד. משרד עו״ד מומחה בירושות ועריכת צוואות עושה לכם סדר.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים