מגזין הומלס / זירת המומחים

הסכם ממון למבוגרים בעלי נכסים

הסכם ממון למבוגרים בעלי נכסים

אומרים שלאהבה אין גיל. ואכן אנו רואים גם את בני הגיל השלישי מוצאים את אהבתם ואפילו באים בברית נישואין. ואין זה פלא. עם תוחלת חיים שרק הולכת ועולה בזכות טיפולים רפואיים משוכללים, אנשים רבים אינם מעוניינים לוותר על חיי זוגיות תקינים. אבל לפני שהסבא והסבתא שוברים את הכוס, חשוב שידעו על הסכם ממון, למען טובתם ולמען עתיד היורשים.

עו״ד אורי גנור 05/04/2020

מדוע הסכם ממון חשוב דווקא בגיל מבוגר?

בגיל מבוגר נצברים לא פעם נכסים רבים. כבר לא מדובר בזוגות צעירים בתחילת דרכם, אלא באנשים מבוגרים שעשו כברת דרך. כעת, סביר להניח שלשני הצדדים (או לאחד מהם לפחות) יש נכסים, ירושות ופנסיות המאפשרות לחיות את החיים בכבוד. כדי להגן על כל הרכוש הזה ולהבטיח שהוא יגיע לילדים ולנכדים בסופו של דבר, מומלץ לערוך הסכם ממון. אחרי הכול, גם בגיל השלישי איש אינו מחוסן מפני גירושין ופרידה. הסכם הממון הוא חוזה מיוחד שנערך בין בני הזוג על ידי עורך דין המתמחה בכך. עורך הדין בוחן את הרכוש ומבצע חלוקה הוגנת, כך שהיא תשתלם לשני הצדדים.

מתי עוד כדאי לערוך הסכם ממון?

התשובה היא תמיד. לעולם אין לדעת מה יילד יום. כמובן, קיימים כמה מקרים שבהם חלוקת רכוש דורשת התייחסות מיוחדת. לדוגמה, כאשר לאחד מבני הזוג יש נכסים רבים ולשני אין כלל, כדאי לערוך הפרדה של רכוש ולמנוע מצב שבו הצד השני יקבל חלק מהנכסים במקרה של פרידה. דוגמה נוספת היא מצב שבו בני הזוג המבוגרים גרים יחדיו בדירה השייכת רק לאחד מבני הזוג. חשוב להגן על הדירה במקרים של גירושין או פרידה. מעבר לכך, הסכם ממון מאפשר לבני הזוג להיפרד בצורה יפה ומהירה, מבלי הצורך להיגרר לוויכוחים בלתי פוסקים הן בין בני הזוג והן בין היורשים.

הסכם חיים משותפים – מה זה אומר בעצם?

בימינו נוהגים לבצע הבחנה בין הסכם ממון להסכם חיים משותפים. בעוד הסכם הממון נועד לזוגות נשואים או זוגות שעומדים להינשא, הרי הסכם חיים משותפים מיועד לזוגות שבחרו לחיות יחדיו ללא חתונה - בין אם מדובר בזוגות חד מיניים ובין אם מדובר בזוגות שהחליטו לחיות ללא נישואים רשמיים. אלה כמה יתרונות של הסכם חיים משותפים שכדאי להכיר:

  • ההסכם נכנס לתוקפו מיד לאחר ששני הצדדים חותמים עליו.
  • הסכם חיים משותפים הוא הכרה רשמית לכך שבני הזוג אכן נשואים.
  • חלוקת רכוש מסודרת המונעת מחלוקות.
  • תחושה של ביטחון – לא משנה עד כמה האהבה בוערת בגיל השלישי, הסכם חיים משותפים מעניק תחושת ביטחון שהרכוש נמצא במקום בטוח ומעוגן כחוק.

מי עורך את ההסכם?

בחירת עורך דין הסכם ממון אינה עניין של מה בכך. בין אם מדובר בהסכם ממון ובין אם בהסכם חיים משותפים, יש צורך בעזרתו של עורך דין מקצועי שיערוך את החוזה. חשוב לוודא שאכן מדובר בעורך דין המתמחה בהסכמי ממון וכי יש לו ניסיון בתחום. אחרי הכול, ישנם עורכי דין שעוסקים בחתימה על הסכמי ממון "על הדרך", בעודם מתמחים בתחומים אחרים לחלוטין. לפיכך, לפני שאתם פונים לעורך הדין הראשון שאת שמו מצאתם באינטרנט, כדאי לערוך עליו מחקר קטן, לאסוף המלצות ולוודא שמדובר בעורך דין מקצועי.עו״ד אורי גנור
עומדים לפני פרק ב או ג בחיים? הכירו את עו"ד אורי גנור, עורך דין הסכם ממון המלווה מגוון רחב של זוגות בעת החתימה על ההסכם החשוב, וביניהם זוגות צעירים, מבוגרים, חד מיניים, דתיים, חילונים, עולים חדשים, אנשי אקדמיה ועוד. שירותי משרדו של עו"ד אורי גנור פתוחים בפני כל מי שמעוניין להבטיח את עתידו הכלכלי בכל מצב.

 

כתבות נוספות


רוכשים מיטת ילדים? כך עשו זאת נכון
חדרי הילדים בבית חייבים להיות מעוצבים בצורה חכמה בה ישנו שילוב מנצח בין רהיטים ופריטים משלימים. בתוך חדר הילדים הרהיט הדומיננטי ביותר היא המיטה ויש לה היצע רב, מגוון ועיצובים שונים. כאשר הנכם מגיעים לרכוש מיטה לחדר של ילדיכם חשוב לזכור כי היא תלווה אותו במשך שנים רבות ולכן חשוב לדעת כיצד לבחור במיטה...טיפים של מקצוענים לצביעת דירות ובתים
צביעת דירות ובתים היא הנפוצה מבין טכניקות השיפוץ. המחיר הזול, הפשטות ולעתים קרובות היכולת לבצע אותה אפילו לבד, הופכים את השירות וחומרי הגלם המתלווים למבוקשים במיוחד. לכאורה מדובר בעניין פשוט למדי ואתם עשויים לתהות "מה כבר עשוי להשתבש?" אז זהו – שהרבה.מה קונים לפני שמגיע החורף?
החורף המתקרב, דורש היערכות נכונה כדי שנוכל לעבור אותו בצורה הקלה והנעימה ביותר. כדי לסייע לך במשימה, הכנו רשימה קצרה של קניות שכדאי לבצע לפני שהעונה הקרה תיכנס לכאן במלוא הכוח.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle