מגזין הומלס / רכב

היתרונות הגדולים של הרכבים הקטנים

היתרונות הגדולים של הרכבים הקטנים

בשנים האחרונות, נדמה שישראל חווה מהפכה של רכבים קטנים. מכוניות רבות מקטגוריות הסופר מיני גודשות את כבישי ישראל. הסיבות לפופולריות של רכבים אלו רבות, ובמאמר זה ננסה להבהיר מהם היתרונות הגדולים של הרכבים הקטנים.

מערכת הומלס - רכב 27/05/2020

חיסכון כלכלי משמעותי

היבט החיסכון של רכבים קטנים הינו משמעותי מאוד ובא לידי ביטוי במספר אופנים. ראשית, הוצאות הדלק. רכבים קטנים חסכוניים יותר בדלק באופן משמעותי. לשם השוואה, דגם סוויפט של סוזוקי צורך בממוצע ליטר דלק על 16 ק"מ נסיעה, בעוד רכב משפחתי כמו המאזדה 3 צורך ליטר דלק על 12 ק"מ נסיעה. שנית, היבט נוסף של חיסכון הוא עלויות הביטוח. אם בעבר היה מחיר ביטוח קבוע לכלל הרכבים, כיום מחיר הביטוח מושפע ממשתנים רבים, וסוג הרכב משפיע משמעותית על כך.

 

נוחות השימוש בערים

רכב קטן, באופן מאוד הגיוני, מותאם לשימוש במרחבים עירוניים. דמיינו ניסיונות תמרון של מכונית מיני ברחובות הצרים של תל אביב או ירושלים. עכשיו דמיינו את אותם ניסיונות תמרון עם רכב משפחתי או אפילו ג'יפ. כמובן שיש הבדל משמעותי. הפופולריות של רכבים קטנים נובעת בין היתר בשל סיבה זו, אשר תואמת בצורה מלאה לריכוז האוכלוסייה הישראלית במטרופולינים גדולים, כשהבולט ביניהם הינו גוש דן, אך גם ירושלים, חיפה, באר שבע ועוד.

 

שוק רכב מתפתח

ככל שההיצע והביקוש לסוג מסוים של רכב, ובמקרה זה לקטגוריה שלמה של רכבים, גדול יותר, כך נהנים בעלי הרכבים מיתרונות משמעותיים. בראש ובראשונה, זה נובע מזמינות של חלקי חילוף ועלותם. ככל שרכב נפוץ יותר, כך יהיה קל יותר לרכוש חלקי חילוף ומחירם יהיה נמוך יותר ולהיפך. בנוסף, במידה ובעל הרכב ירצה למכור את רכבו לאחר מספר שנים, בין אם ביד שנייה ובין אם בטרייד אין עם סוכנות רכב, כך הסיכוי שיצליח לעשות זאת וכן לקבל מחיר אטרקטיבי גובר.

 

היצע גדול מאוד

כאמור, מדובר במהפכה של ממש. בשנות ה-90 היו מעט מאוד רכבים קטנים בהשוואה להיום, כך שאם באמת הייתם זקוקים לרכב קטן, היצע הרכבים היה קטן מאוד. כיום, יצרניות רכב רבות מייצרות רכבים קטנים, ויש היצע גדול מאוד. עובדה זו תקל עליכם במציאת דגם רכב שיתאם את הצרכים שלכם ויענה על כלל הדרישות.

 

סיבות נוספות וסיכום

ישנם עוד יתרונות רבים לרכבים קטנים וסיבות נוספות לפופולריות שלהם בישראל. בין היתר ניתן למנות את רמת זיהום האוויר, העיצוב, התמורה ביחס למחיר ועוד. ראוי לציין שהיתרונות של רכבים אלו לא נעלמו מעיניהן של מדינות רבות אחרות, וכיום, רכבים קטנים הינם פופולריים במיוחד בכל העולם ולא רק בישראל. מדובר במגמה כלל-עולמית שבמסגרתה אנשים מבינים מהם היתרונות של רכבים קטנים ולכן בוחרים לא אחת לרכוש רכב כזה ולא אחר.מערכת הומלס - רכב

 

כתבות נוספות

 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle