מגזין הומלס / Lifestyle

תורת אבחון בגלגל העין - אירידולוגיה

תורת אבחון בגלגל העין - אירידולוגיה

תורת האבחון בגלגל העין הייתה קיימת לפני אלפי שנים עוד במצרים העתיקה ובמרכז אסיה ומטפלים עתיקים בדקו את עיני מטופליהם על מנת לקבוע את אופן הטיפול. עם זאת תורה זאת נשכחה והתגלתה שוב רק בסוף המאה ה-19.

רומי חוכמה אירידולוגית 27/05/2020

בשנת 1861 הרופא ההונגרי, דר' וון פזקלי, גילה נקודה שחורה בקשתית העין של ינשוף שאחת מכנפיו נשברה. במהלך ההחלמה של הינשוף הבחין כי הנקודה השחורה כוסתה דוק לבן והוקפה בשוליים לבנים. אבחנתו קיבלה אישור כאשר גילה את היווצרותן של רקמות חיבור דלקתיות באזורי השבר. כרופא בבית חולים, החל פזקלי להתבונן בעיניהם של חולים לפני ואחרי ניתוחים. הוא גילה שבכל ניתוח כירורגי הופיעו כתמים שחורים בקשתית באזור הרקמה הנגועה, כשכל סימן חדש בקשתית מייצג איברים ורקמות פגועים בגוף. בהתאם למיקומי הסימנים שראה בקשתיות החולים, דר' פזקלי החל ליצור תרשים של הקשתית וכל איבר ומערכת קיבלו מיקום משלהם בתוכה. אחרי 20 שנה פרסם את הספר המפרט את מה שגילה ואת המפה האירידולוגית הראשונה.

רופאים נוספים שחקרו את התורה בגרמניה, דר' ג'וזף דק, תאודור קריגר, רודולף שנאבל וג'וזף אנגרר עבדו עם אוניברסיטאות, בתי חולים, ניתוחים לאחר המוות וצילומי רנטגן לאישור ממצאי הקשתית. גם כיום מממשיך להתקיים מחקר מקיף על האירידולוגיה על ידי רופאים ונטורופתים.

גלגל העין הוא ייחודי 

לכל אדם יש קשתית ורשתית ייחודית לו כמו טביעת אצבע ואין לעולם שתי רשתיות או קשתיות זהות, ולכן הרשתית משמשת לזיהוי ביומטרי. גלגל העין שלנו רקמה גנטית עצבית שמגיבה לכל התהליכים העצביים שקורים בגוף ומיידעת אותנו על התהליכים שאנחנו עוברים בגוף על ידי גווני הקשתית, כתמי צבע שמופיעים עלי וצפיפות הסיבים שלה.

גלגל העין מחובר למערכת העצבים האוטונומית ולמערכת העצבים המרכזית דרך עצב הראיה המערכת שמנהלת את כל הגוף ולכן אנחנו מדברים ומביעים רגשות דרך העיניים.

מאחר וגלגל העין מבטא את הגנטיקה שלנו, הוא משקף לנו את הביוכימיה שלנו ועל ידי כך ניתן להתאים תזונה מיטבית לכל אדם, כי תזונה המתאימה לאחד לא תמיד מתאימה לשני. בקשתית העין ניתן לאבחן גם רגישויות ואלרגיות למזונות. 

באבחון אירידולוגי ניתן לזהות חולשות מולדות ונרכשות וכן עמידות בפני מחלות. באופן זה ניתן להכיר לעומק את מידת החסינות של האדם למחלות שונות. לדוגמה, היו גם אנשים צעירים שנדבקו מהקורונה והגיעו למצב קשה, למרות שלא היה להם מחלות רקע והיה נראה על פניו שהם לא בקבוצת סיכון. הסיבה לכך היא מצב של מערכת חיסון חלשה.

אבחון בגלגל העין מספק מידע על מכלול התכונות הגופניות והנפשיות של האדם ללא צורך בפעולה פולשנית, נותן מידע מדויק על מצב האיברים ומערכות הגוף ומאפשר לגלות ולהבין בצורה מדויקת איזו מערכת או איבר שאינם מאוזנים גורמים לסימפטומים גופניים.

סיפור מקרה -

סימה סבלה מכאבים נודדים בגוף, שפגעו באיכות החיים שלה. היא הלכה למספר רופאים, ששלחו אותה לבדיקות השגרתיות, אולם תוצאות הבדיקות היו תקינות וכך היא אובחנה כסובלת מבעיה נפשית והמליצו לה על תרופה נוגדת דיכאון. כשסימה הגיעה אלי היא הייתה מיואשת. היא החליטה לתת צ'אנס אחרון, לפני שלוקחת את התרופות.

באבחון ראיתי דלקת שמקורה מהכבד - כבד חלש מבחינה גנטית או בגלל שהוא במצב שומני מייצר מתווכי דלקת. ביקשתי ממנה לעשות אולטרה סאונד כבד ואכן בבדיקה התגלה כבד שומני. התאמתי לה טיפול שכלל שינוי תזונתי ופורמולה של צמחי מרפא שרקחתי עבורה לפי הנתונים שראיתי באבחון בגלגל העין. הטיפול נמשך ארבעה מפגשים בתדירות של פעם בחודש. במהלך התקופה הכאבים פחתו עד שפסקו לגמרי. בקשתי ממנה לבצע אולטרה סאונד כבד חוזר והוא יצא תקין.

 

מטפל אירידולוגי קובע את עלות האבחון לפי מספר קריטריונים: ותק, רמת מומחיות, האם האבחון האירידולוגי הוא כלי ראשי או כלי נלווה עבורו, מידת הניסיון שלו באבחון.

לסיכום, אבחון בגלגל העין הוא כלי מדעי המאפשר לגלות את מקור הבעיה. טביעת העין היא אישית וייחודית לכל אדם ודרכה ניתן להתאים את הטיפול לאדם. בכך ניתן למנוע מצבים בהם מטפל מקבל טיפול לא מתאים, כפי שתואר בסיפור המקרה של סימה.

וכמובן, ניתן להתאים את התזונה לפי צבע  גלגל העין כמפורט בספר שלי 'כטוב בעיניכם'.

 

 רומי חוכמה אירידולוגית
נטורופתית ומאמנת לאורח חיים בריא. מייסדת שיטת "רומי" להרזיה המשלבת בין אבחון אירידולוגי וטיפול נטורופתי טבעי.

 

כתבות נוספות


ההבדל הקטן בין טיפול לאימון
רבים מאיתנו המעוניינים לחולל שינוי בחייהם, לא תמיד יודעים האם מה שנחוץ להם הוא טיפול או אולי אימון. קצת על ההבדלים הלא כל כך דקים בין שתי השיטות, ומתי ראוי להשתמש בכל אחת מהן.קוסמטיקה טבעית - כל מה שכדאי וחשוב לדעת
שערו בנפשכם שעל קרם הלחות שלכם מופיעה האזהרה הבאה:" בטיחות השימוש במוצר זה עדיין לא הוכחה". או על השמפו שלכם אזהרה: "עלול להגדיל את הסיכון לחלות ב...". ואכן מוצרי קוסמטיקה וטיפוח אישי רבים צריכים לשאת אזהרה מסוג זה, מכיוון שאין עדיין הוכחות ברורות לגבי תופעות בריאותיות הנגרמות כתוצאה מחשיפה לאורך ז...מדריך לבחירת מצעים איכותיים למיטה
מוכרת האמרה לפיה, אדם ישן איך שהוא מציע את מיטתו. בחירה מוקפדת של מצעים איכותיים תשפר את איכות השינה ולו רק בשל תחושת הנוחות והנעימות שמשרה השימוש בהם.תהליך המחזור של קפסולות קפה
מודעות ואחריות סביבתית מהוות אבן דרך בתהליך היצור של מוצרים רבים במגוון תעשיות, וכך גם בתעשיית הקפה. מסיבה זו, בעת הכנת קפסולות הקפה, דואגים יצרני הקפה לעשות שימוש במוצרים שניתן למחזר, ואף לאפשר נגישות מלאה למחזור עבור כל לקוחות החברה.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle