מגזין הומלס

אפשרויות השכרת רכב לעסקים

אפשרויות השכרת רכב לעסקים

במציאות היומיומית בישראל ובעולם המערבי ככלל, רכב הוא כורח. אנשים רבים משתמשים בו בשביל להגיע למקום עבודתם, ולכן מעסיקים רבים בוחרים להציע לעובדיהם שירותי רכב שונים. מעסיקים אלו פונים אל חברות רכב לצורך קבלת הצעה לאפשרויות השכרת רכב לעסקים עבור עובדיהם, וגם עבור צרכים שונים כמו פעילות יומית של החברה. במאמר שלפניכם נדון ונפרט על האפשרויות השונות העומדות בפני מעסיקים בעת השכרת רכב.

23/06/2020
צרכנות

השכרה בהתאמה אישית

השכרה עסקית של רכבים בהתאמה אישית היא אופציה נוחה במיוחד שעסקים רבים בוחרים בה. חברות השכרה מבינות שלעסקים יש צרכים משתנים ולעיתים הם יעדיפו לבחור באופציה שנתפרה באופן אישי עבורם. משך זמן ההשכרה, כמות הרכבים, סוג הרכבים, תנאי התשלום, ועוד הם רק חלק מן המאפיינים השונים שניתן לבנות במסלול זה. אין ספק שהמרוויחים הגדולים מאפשרות זו הם העסקים עצמם שזוכים למענה על צרכיהם הישירים, אך יש לכך גם השלכה מבחינת המחיר – לרוב הוא יהיה גבוה יותר.

עסקים רבים בוחרים באפשרות זו כאשר צרכיהם מיוחדים והם צריכים פתרונות אישיים. עסקים שצריכים פיתרון כללי יותר בוחרים באפשרויות אחרות שיכולות לענות על צרכיהם במחיר נמוך יותר.

 

השכרה לטווח ארוך לעומת ליסינג תפעולי

מדובר בשתי אופציות דומות, אך קיימים הבדלים קטנים ביניהן.

ליסינג תפעולי הינו אופציה שעסקים רבים ועצמאיים בוחרים בה. למשל, אם עסק מסוים רוצה להעניק לעובד שלו רכב חדש לצורך שימוש אישי ("רכב חברה"), הוא יכול לבחור באפשרות של ליסינג תפעולי, בה התשלום על הרכב הינו תשלום עיתי (לרוב חודשי), ובתמורה מתקבל רכב עם שירותי אחזקה, ביטוח וכד'.

השכרה לטווח ארוך דומה לליסינג בכך שהיא גם מאפשרת שימוש ברכב לטווח ארוך, אך בשונה מהליסינג התפעולי היא לא מצריכה התחייבות מראש. בעוד בליסינג תפעולי נחתם חוזה למשל 3 שנים לדוגמה, השכרה לטווח ארוך מאפשרת לעסקים גמישות יחסית – ניתן להחזיר את הרכב טרם תקופת ההשכרה, להחליפו באמצע, וכדומה.

שתי האפשרויות הינן אפשרויות שעסקים רבים בוחרים בהן, ככל שהן מתאימות לצרכים האישיים שלהם.

 

ליסינג מימוני

ליסינג מימוני מאפשר לעסקים או עצמאיים לשלם לחברת הליסינג מקדמה, לקבוע תנאי תשלום חודשיים למשך תקופה מסוימת (שלרוב לא יכסו את מחיר הרכב לגמרי), ובתום התקופה להחליט האם להשלים את הסכום ולקנות את הרכב במלואו, או להחליף לרכב אחר ולקבוע תנאי תשלום דומים גם ביחס אליו.

אפשרות זו מאפשרת שני דברים: ראשית, היא מאפשרת ליצור תחלופה של רכבים בתנאים נוחים, ושנית, היא מאפשרת תנאי מימון נוחים במיוחד וגם גמישים בכך שניתן יהיה להתאים אותם לצרכי העסק הספציפיים.

 

אפשרויות נוספות

ישנן גם אפשרויות נוספות כמו השכרת רכבים מסחריים, השכרה ליום אחד, השכרת רכב לשירותי הסעות, ועוד. כיוון שרכבים הפכו למוצר בלתי נפרד מחיינו היומיומיים, גם כאנשים פרטיים וגם במסגרת העבודה שלנו, חברות השכרת רכבים מציעות שירותים רבים ומיוחדים למגוון עסקים, במטרה למצוא את הפיתרון המתאים לכל עסק ועסק.

 
 

כתבות נוספות


שיר השירים – כל מה שחשוב לדעת
התנ"ך טומן בחובו לא מעט סיפורים מיוחדים ומעניינים, אשר יצרו עם הזמן שפע של פרשנויות לגבי מה עומד מאחוריהם.בת הזוג חוגגת יום הולדת? להלן רשימת מתנות שאי אפשר לטעות לגביהן
בת הזוג חוגגת יום הולדת ואתה "שובר את הראש" לגבי איזו מתנה כדאי להביא לה, מה היא תאהב, מה יכול להראות לה שאתה משקיע בה, מה היא צריכה וכמובן, מה לא מזכיר שום דבר שהבאת לה בימי ההולדת הקודמים..השפעת הקורונה על הרגלי הצריכה של ישראלים
מגפת הקורונה חוללה שינויים רבים בעולם שלנו. הצורך לשמור על ריחוק חברתי, העבודה והלימודים שמתבצעים אונליין בזום, הפגיעה הכלכלית הקשה בעסקים רבים במשק – כל אלה הם תוצאות של משבר הקורונה. אך לעידן הקורונה היו גם מאפיינים נוספים, שניתן ללמוד עליהם מהשינויים בהרגלי הצריכה של הציבור בישראל.מה זה ביטוח רכב חובה?
ביטוח רכב חובה הינה פקודה משנת 1970, הוראה המחייבת על כל נהג בביטוח רכב מנועי. אין הביטוח ספציפי לגבי אדם, אלא על כל אדם שנוהג ברכב. זה אומר שאם הביטוח שלכם הוא ביטוח רכב התקף לגילאי 40+, כל נהג מתחת לגיל הזה אינו מבוטח ועובר על החוק.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle