מגזין הומלס

מה ההבדל בין ספק אינטרנט לתשתית אינטרנט?

מה ההבדל בין ספק אינטרנט לתשתית אינטרנט?

אין ספק שרובנו נתקלנו לא אחת בבעיה הבאה: אנו חווים בעיות בגלישה, מתקשרים אל ספק האינטרנט שלנו והם בתגובה מפנים אותנו לתשתית – או להיפך, עניין אשר גורם לנו ללא מעט עצבים ולבזבוז של זמן בניסיוננו לטפל בבעיה.

24/06/2020
צרכנות

. על אף שקיים לא מעט בלבול בכל הנוגע לרשת האינטרנט ולאופן בו היא עובדת, מדובר למעשה בנושא פשוט יחסית, שהבנה בסיסית שלו תסייע לכם להבין למי בדיוק עליכם לפנות כאשר אתם חווים בעיות כלשהן בגלישה ולהימנע מהמתנה מיותרת לנציגי השירות הלא נכונים. לפניכם כל מה שצריך לדעת על ההבדלים בין ספק אינטרנט לתשתית אינטרנט.

תשתית אינטרנט

תשתית אינטרנט היא למעשה ה"צינור" שבאמצעותו עובר המידע שקיים ברשת האינטרנט. במילים אחרות: מדובר באמצעי המקשר בין המודם הקיים בבית שלנו לבין האתרים השונים שאותם אנו פוקדים. בשונה מספק האינטרנט, תשתית האינטרנט היא תשתית פיזית, אשר בנויה מכבלים וצינורות ומחברת בין נקודות שונות, בדומה מאוד לתשתית המים שבבית שלנו. מסיבה זו, איכות הגלישה נקבעת לרוב על פי התשתית. כלומר, ככל שהתשתית איכותית ומתקדמת יותר, כך הגלישה מהירה יותר והמשתמש אינו חווה ניתוקים או איטיות. לעומת זאת, כאשר התשתית אינה איכותית או טובה דיה, נוצר מצב של שיבוש במעבר הנתונים, אשר גורם לרוב לכך שלא נוכל לגלוש כלל ברשת האינטרנט. כאשר מתעוררת בעיה כלשהי בתשתית, הנורה שנקראת DSL במודם תהיה כבויה או שתופיע בצבע אדום, ואנו נידרש להזמין טכנאי על מנת לטפל בתקלה. בישראל קיימות כיום חמש תשתיות אינטרנט בלבד: הוט, בזק, פרטנר, unlimited וסלקום, אשר מספקות ללקוחותיהן תשתיות המבוססות על טכנולוגיות שונות. בעוד שהוט, למשל, עושה שימוש בכבלים של נחושת, חברת unlimited רותמת לטובתה את טכנולוגיית הסיבים האופטיים שנמצאים על גבי רשת החשמל.

ספק אינטרנט

ספק האינטרנט שלנו הוא זה שאחראי להעברת המידע מהסמארטפון או מהמחשב האישי שלנו אל שרת האינטרנט, אך תפקידו אינו נגמר רק בהעברת הנתונים, אלא גם בתרגום של מידע בינארי לוויזואלי – כך שלמשתמש יהיה קל להבין אותו. הספק עושה שימוש בתשתית האינטרנט, כלומר בצנרת, על מנת להעביר את המידע. ניתן להמשיל את התשתית והספק לרכב ולדלק. הרכב הוא התשתית – כלומר האמצעי שבעזרתו אנו מתניידים ממקום למקום, אך מבלי להכניס אליו דלק (ספק), לא ניתן לעשות בו שימוש. כאשר מתעוררת בעיה כלשהי בספק, אנו לרוב נחווה ניתוקים, גלישה איטית או לא יציבה ובעיות אחרות, ונורת ה-DSL לא תיתן אינדיקציה על בעיה כלשהי. במקרים כאלה – יש ליצור קשר ישירות עם הספק ולוותר על ההמתנה לנציגי השירות בתשתית האינטרנט.

 

 
 

כתבות נוספות


דובי ענק - מתנה מכל הלב
יום הולדתו של הילד מתקרב, ואתם אובדי עצות כמו בכל שנה. שוב ושוב אתם חורשים את הקניונים והמרכזים המסחריים במטרה לבחור את המתנה המתאימה ביותר. אתם רוצים להפתיע, לרגש ולשמח את הזאטוט, אבל פשוט נגמרים לכם הרעיונות. אבל מה אם היו אומרים לכם שאין בכלל צורך להתרוצץ ככה כדי למצוא מתנה? מה אם הייתם יכולים פש...קורקינט שיאומי: כל היתרונות בקורקינט אחד
לנוע בדרכים מבלי להתאמץ, לדעת שאתם יכולים להגיע לכל מקום ולא תהיה לכם בעיית חניה, או סתם לנסוע בחיק הטבע בשבילים מסומנים. את כל הדברים האלה אפשר לעשות בעזרת קורקינט. במאה ה-21 אנחנו יכולים ליהנות מקורקינט משוכלל אשר נע על חשמל. אך כאשר בוחרים קורקינט חדש, אין מקום לפשרות. רק קורקינט עמיד ואיכותי יכו...המשרד הביתי שיעודד אתכם לזוז
תופעת היושבנות מדאיגה יותר ויותר אנשי מקצוע ומומחים לבריאות הציבור בעולם, ולא בכדי. מחקרים מראים כי אורח חיים יושבני, הכולל שעות ישיבה רצופות ורבות מדי יום, מסוכן לבריאותנו ואחראי על כ- 10% ממקרי המוות בעולם, כמו גם בעיות אורתופדיות, מחלות כלי דם, סוכרת, השמנה ועוד. כיצד ניתן להפחית מסכנות היושבנות ...מחדר אמבטיה בלבן - לחדר אמבטיה שחבל על הזמן
במדינה חמה כמו שלנו, חדרי האמבטיות נחשבים לפעילים ביותר. אז מה הפלא, ששיפוץ ושדרוג חדרי אמבטיות הפכו לפופולאריים ביותר בשנים האחרונות. זה לא סוד, שעברו הזמנים בהם חדרי האמבטיות  שימשו רק כחדרי רחצה, כיום מדובר בחדרי בוטיק הנראים כאילו נלקחו מקטלוג יוקרתי.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle