מגזין הומלס / זירת המומחים

תמונה: FREEPIK

תמונה: FREEPIK

כל מה שחשוב לדעת על הסכם ממון

הנישואין תופסים מקום של כבוד בתרבות ותילי תילים של סיפורי אהבה נכתבו עליהם. ואולם האמת לאמיתה היא שהנישואין היו בעבר ועודם גם היום בעיקר ברית כלכלית בין בני הזוג.

22/07/2020

הברית בין השניים משקפת במקרים רבים ברית בין משפחות, שיש לה בעיקר מניעים כלכליים ותועלת כספית. ספר החוקים בישראל מכיל חוקים רבים שנכתבו בנושא המתייחסים למשמעות הכספית של הנישואים ולתועלת שכל אחד מבני הזוג אמור להפיק מהברית הזאת. עם זאת, למרות החקיקה המפורטת יש לא מעט מקרים שבהם עורכים בני זוג הסכם ממון לפני טקס הנישואין. מהו בעצם הסכם ממון? למה צריך הסכם כזה, אם חוקי מדינת ישראל אמורים להסדיר את יחסי הממון בין בני הזוג? היכן אפשר לחתום על הסכם ממון איכותי לתועלת כל הצדדים?

מה זה הסכם ממון ומי צריך את זה

הסכם ממון או הסכם קדם נישואין, הינו הסכם אשר נחתם בדרך כלל בין בני זוג העומדים להינשא. בני זוג חותמים באמצעות עורך דין הסכם ממון פרטני, אם לאחד מהם או לשניהם יש כוונה לקבוע יחסי ממון השונים מאלה שהחוק קובע לגבי בני זוג נשואים. בדרך כלל, הסכם ממון נוגע לחלוקת הרכוש בין בני הזוג אם חלילה הם ייפרדו, יתגרשו או אם אחד מהם ילך לעולמו. הסכם ממון נוגע גם למעמדו של רכוש שהיה שייך לאחד מבני הזוג לפני הנישואין, ועשוי לקבוע שלבן הזוג השני לא יהיה בו כל חלק, למרות הנישואין. לרוב, הסכם ממון נערך בין שני בני זוג המגיעים מרקע כלכלי שונה כאשר לאחד מבני הזוג יש יתרון על פני בן הזוג האחר מבחינת רכוש וממון ועלול להתעורר חשש שבן הזוג הפחות מבוסס נכנס להסכם הנישואין במטרה ליהנות מהרכוש הזה, חלקו או כולו, בבוא הזמן. לחילופין, אם הרכוש הזה יועד מלכתחילה למישהו אחר, הסכם הממון קובע את זה בצורה מפורשת.

הסכם ממון איכותי לתועלת כל הצדדים

סוגים שונים של הסכם ממון, כגון הסכם ממון על דירה לפני הנישואין או הסכם לחלוקת רכוש במקרה של פירוד, גירושין או מוות, דורשים התייחסות מקצועית הולמת של עורך דין מיומן המכיר את הנושא לעומק. אם יש לכם צורך ועניין לנסח הסכם ממון שישקף את הצרכים וההעדפות של שני הצדדים, אתם במקום הנכון. אורי גנור, עורך דין הסכם ממון, ילמד את הצרכים וההעדפות שלכם וסייע לכם בניסוח הסכם ממון המתאים ביותר עבורכם. צרו קשר כעת ואנו נחזור אליכם בהקדם להמשך התהליך. 

 
 

כתבות נוספות


קידום אורגני - בזבוז של כסף או פוטנציאל עצום?
קידום אורגני הוא תחום שנולד מתחרות על ביטויים ומילות מפתח בתוצאות החיפוש של גוגל. איך עושים אותו נכון? האם הוא משתלם יותר או פחות מקידום ממומן? ואיך בדיוק זה עובד?מדידות בתים מקצועיות לעומת מדידות עצמאיות
שיפוץ הדירה הוא אחד המהלכים המרגשים והוא גם אחד מהמהלכים היקרים שנעשים בדירה לאחר רכישתה. כל החלומות מתנקזים לתכנון ולתהליך ביצוע שנמשך שבועות או חודשים ספורים ולמקום המחייה למשך השני הבאות.מהם היתרונות בהזמנת הנדימן על פני שיפוצניק?
רוצים לדעת מדוע כדאי לכם להזמין דווקא הנדימן ולא שיפוצניק רגיל? זוהי שאלה שלא מעט אנשים שואלים את עצמם, כדי שהם יוכלו לעשות את הבחירה הנכונה ויזמינו את האיש מקצוע הנכון. על מנת שתוכלו לעשות בחירה שתהיו שלמים איתה, אנו ננסה לעשות לכם סדר כך שתוכלו לעשות את הבחירה הנכונה ביותר עבורכם, כזאת שתהיה הכי נ...איתור נזילות מים – איך זה עובד?
נזילות הוא אף פעם לא דבר שאנחנו שמחים לשמוע עליו. למזלנו, בשנים האחרונות הטיפול בנזילות מים התקדם שנות אור וכיום קיימות אפשרויות טובות, ממשיות וזולות יחסית למציאת הנזילות השונות.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle