מגזין הומלס / Lifestyle

לבוש רשמי לעומת יומיומי: כך תזהו את ההבדלים

לבוש רשמי לעומת יומיומי: כך תזהו את ההבדלים

אומנם בישראל אנו בדרך כלל לא ממש מקפידים על ההבדלים בין רשמי ליומיומי; אבל לפעמים הגורל מזמן לנו אירועים בהם אנו מחויבים בקוד לבוש מסוים. אז איך בכל זאת נדע מה בחרנו? מדריך קצר למתחילים.

15/09/2020

ככל שחולפים העידנים כך הלבוש נהיה יותר יומיומי ופחות רשמי, ושני הסגנונות אף נוטים להתערבב אחד בשני. כיום כבר יותר קשה מבעבר לזהות עד כמה לבוש מסוים רשמי יותר לעומת לבוש אחר, בעיקר כשמדובר בחליפות גברים מסוגים שונים.

חשוב להבין שההגדרה של בגד רשמי לא נגזרת ממרכיב אחד בלבד, אלא בדרך כלל משילוב של מספר רכיבים כגון הצבע, המרקם, איכות התפירה ועוד. כדי להבין את ההבדלים, הנה כמה כללי אצבע מבית האופנה לגבר "יוסי בן נון".

  1. סקאלת הצבעים

ככל האצבע הראשון אומר שככל שהלבוש בהיר יותר, כך הוא נראה פחות רשמי ויותר יומיומי (קז'ואל). ככל שהלבוש כהה יותר, עד שחור לחלוטין - כך הוא נראה רשמי ויוקרתי יותר. לדוגמה, חליפה בצבע כחול כהה תיראה פחות רשמית מאשר חליפה בכחול נייבי או בצבע פחם. חליפת טוקסידו שחורה תיראה סופר-רשמית לעומת חליפה שחורה שאינה טוקסידו.

  1. טקסטורת הבד

המרקם הוא מאפיין חשוב ביצירת ההבדל בין רשמי ליומיומי. כלל האצבע השני אומר שככל שמרקם הבד חלק וזוהר יותר, כך הוא רשמי יותר - ולהפך: ככל שהבד גס יותר ובאיכות אריגה בולטת יותר לעין (מט), כך הוא ייחשב יותר יומיומי. לדוגמה מכנסי קורדרוי מתאימים יותר לשימוש יומיומי, בהשוואה למכנסיים מחויטים מסאטן או משי, הנראים הרבה יותר רשמיים ויוקרתיים.

  1. דגמים וצורות

דפוסים, דגמים וצורות המופיעים על גבי הבד, יכולים להפחית או להגדיל את מידת הרשמיות שלו. לפי כלל האצבע השלישי ניתן לומר שדגמים וצורות, בעיקר אלו שבולטים לעין, הופכים את הבד ליותר יומיומי. אם כבר יש דגם כלשהו על גבי הבד, ככל שהוא קטן יותר - כך גדלה מידת הרשמיות. לדוגמה, עניבה עם נקודות עגולות קטנות במרחקים גדולים - תיראה יותר רשמית מעניבה עם דגם של פסים עבים מוצלבים אחד בשני.

  1. איכות התפירה

כלל האצבע הרביעי גורס שככל שהבגד עשוי מבד בתפירה צפופה ואיכותית יותר (כולל תפירה פנימית), כך הוא נראה רשמי יותר. בד בעל מרקם חלק, זורם ונוקשה יותר, ללא גבשושיות וקמטים, נראה יותר רשמי. לדוגמה, חליפת 100% כותנה תיראה חלקה וזורמת יותר בהשוואה לחליפת פשתן. לפיכך, הראשונה תיראה רשמית יותר מהשנייה.

  1. משקל הבד

כלל האצבע החמישי טוען שככל שהבד כבד וגס יותר, כך הוא נוטה אל עבר היומיומי בסקאלת הרשמיות. זה כלל מאוד אינטואיטיבי, למעשה - דמיינו חליפת כותנה קלילה, אוורירית ונושמת לעומת חליפת פשתן או טוויד; סוגי בד עבים וגסים יותר שמוסיפים למשקל הכולל ומורידים מרמת הרשמיות של הבגד.

  1. סוג החליפה

לפי כלל האצבע השישי, חליפת שני חלקים תיראה יותר יומיומית לעומת חליפת שלושה חלקים, הכוללת גם אפודה (וסט) בנוסף למקטורן ולמכנס. כמו כן חליפה עם בטנה כפולה (Double breasted), הידועה גם כחליפה איטלקית, תיראה רשמית יותר בהשוואה לחליפה עם בטנה בודדת (Single breasted), הידועה גם כחליפה אנגלית. לפי אותו קו מחשבה, חליפת טוקסידו תיראה רשמית שבעתיים לעומת האחרות.

נקודה נוספת קשורה לצווארון החליפה. הצווארון הרגיל שמגיע בצורת וי (Notch Lapel), הוא פחות רשמי לעומת הצווארון המחודד שפונה מעלה (Peak Lapel). סוג נוסף הוא הצווארון המעוגל (Shawl Lapel), ללא קצוות או חיתוכים - שנמצא באמצע הדרך בין רשמי ליומיומי.
 

כתבות נוספות


זוגיות לכל אדם
לכולם מגיעה זוגיות, זה חלק מהטבע שלנו למצוא אותה ולכן לא משנה מי אנחנו ומה אנחנו, זוגיות זהו משהו שטבוע בנו וסביר שלא ננוח עד שנמצא את האחד או האחת שמתאימים עבורנו. בכתבה הבאה נדבר על זוגיות לכל מיני אנשים בסטאטוסים שונים ומגוונים.מלגות לתואר שני שכדאי לכם להכיר
לימודי התואר השני מאפשרים להרחיב את תחום הידע שאותו למדתם בתואר הראשון בקורסי עומק מקיפים, או לשלב תחום נוסף שיעניק לכם אפשרות לחקור אותו ממספר היבטים שונים. קיימות מספר מלגות המיועדות לאפשר לסטודנטים לשלב בצורה הרמונית לימודים, משפחה וקריירה תוך מתן סיוע כלכלי לזקוקים לכך. אספנו עבורכם כמה דוגמאות.מדריך לעיצוב מטבחים כפריים
מטבח כפרי נותר טרנדי שנה אחר שנה, בזכות מראהו הקלאסי העל זמני ואפשרויות העיצוב הרבות המתלוות אליו. תוכלו לבחור בין מטבח כפרי מודרני לתעשייתי, לשלב בין חומרים וגוונים שונים ליצירת מראה אקלקטי וייחודי, להוסיף אלמנטים היוצרים טוויסט בחלל ועוד. הכנו לכם מדריך לעיצוב מטבחים פרקטיים, הנושאים את החותם ...חולמים על מעשנת בשר?
חובבי הבשר אוהבים לאכול אותו בדרכים שונות - מבושל, צלוי או מעושן. בכל אחת משיטות ההכנה מקבל הבשר טעם וארומה אחרים, והקרניבורים לרוב אוהבים לנסות את כולם. עישון בשר הוא אחת הדרכים המיוחדות להכין בשר


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle