מגזין הומלס / Lifestyle

דווקא עכשיו – אזרחות פורטוגלית

דווקא עכשיו – אזרחות פורטוגלית

כשההווה מבולבל והעתיד מעורפל, זה בדיוק הזמן לחשוב צעד אחד קדימה. כשהעולם כולו עסוק בהתמודדות עם מחלה לא מוכרת והשמיים סגורים כמעט לחלוטין, אזרחות פורטוגלית היא לא בהכרח הדבר הראשון שחושבים עליו בבוקר.

30/09/2020

בריאות, פרנסה, משפחה, הצטיידות במזון – כל אלה מעסיקים אותנו לאורך כל שעות היממה, ולא משאירים יותר מדי זמן ומקום לסידורים בירוקרטיים שמצטיירים כפחות דחופים. אבל מי שרוצה לחשוב כמה צעדים קדימה, עשוי לגלות שעכשיו זה בדיוק הזמן להרחיב את קשת ההזדמנויות של עתידנו ועתיד ילדינו.

גם כשהשמיים נסגרים יש דלתות שאפשר לפתוח

מגפת הקורונה המחישה לכולנו עד כמה העולם קטן: לאוטוסטרדת המידע כבר התרגלנו מזמן, אבל מסתבר שגם וירוסים מדבקים דוהרים באוטוסטרדה ועוברים בקלות ממדינה למדינה. ההכרח להישאר בארץ המחיש לנו שאפשר לעשות כמעט כל דבר אונליין, כולל פגישות עסקיות וחתימה על חוזים, ושהעולם כולו פתוח בפנינו גם כשהשמיים סגורים. הגבולות היטשטשו, ופתאום מסתבר שיש המון הזדמנויות בחוץ. היום כבר לא חייבים לעזוב את המשפחה ולעקור את השורשים כדי ליהנות ממה שיש לעולם להציע, ועם זאת נדמה שכדאי להשאיר כמה שיותר דלתות פתוחות, כי החיים לא מפסיקים להפתיע.

עידן הנוודות הדיגיטלית

אז מה צופן לך העתיד? - עסקים? לימודים? טיולים? את כל אלו תוכל לממש עם פחות בירוקרטיה, חיסכון בעלויות ויותר גמישות. הרבה יותר קל לסלול את הדרך אל העתיד כשבידך אזרחות פורטוגלית וכשמדינת פורטוגל, ויבשת אירופה כולה, פתוחות בפניך ללא הגבלת זמן. היום, כשרבים מאיתנו הפכו בעל כורחם ל"נוודים דיגיטליים" שעובדים מהבית, מחוף הים או מהספסל בפארק, האפשרות המפתה לנדוד עוד קצת ולעבוד מנקודות אחרות על פני הגלובוס נראית ריאלית יותר מתמיד. אזרחות פורטוגלית מסייעת להפוך את החלום הזה למציאות.

כל הטוב של פורטוגל

להיות אזרח פורטוגלי וליהנות מכל הטוב של המדינה: נופים מרהיבים, תרבות עשירה ומרתקת, חופים יפהפיים, חיי קהילה, הזדמנויות עסקיות, השקעות בנכסי נדל"ן ועוד. האזרחות מאפשרת מגורים ועבודה בפורטוגל ובכל מדינות האיחוד האירופי ללא צורך באישורים מיוחדים, כולל הטבות סוציאליות רלוונטיות השמורות לאזרחים. כמו כן, מתאפשרת לאזרחים כניסה למאות מדינות ברחבי העולם, כולל ארצות הברית, ללא צורך באשרה.

לימודים בחו"ל זה לא חלום

ומה לגבי לימודים? בעקבות מגפת הקורונה מקצועות רבים איבדו מזוהרם, עסקים נסגרו, והעובדים המפוטרים החלו לחשב מסלול מחדש. הדרך הקלאסית והבטוחה לרכישת מקצוע חדש עוברת באקדמיה, ואולי הגיע הזמן להתקדם לתואר שני או שלישי? האזרחות הפורטוגלית מאפשרת לימודים אקדמיים לתואר ראשון או לתואר מתקדם בסבסוד מלא או חלקי, באוניברסיטאות ציבוריות במדינות האיחוד האירופי.

אולי גם לך מגיע ליהנות מאזרחות פורטוגלית?

התיקון הייעודי לחוק האזרחות הפורטוגלי משנת 2015, המאפשר קבלת אזרחות פורטוגלית ליהודים צאצאי עדות המזרח מהמדינות המזכות: מרוקו, טוניס, אלג'יר, מצרים, יוון, טורקיה, בולגריה, ארצות הבלקן, סוריה, לבנון, עיראק וחלק ממדינות דרום אמריקה. פתח בפני ישראלים רבים את הדלת להגשת בקשה לאזרחות פורטוגלית. האזרחים החדשים אינם מחויבים להתגורר בפורטוגל, להכיר את השפה הפורטוגזית, או לעבור מבחנים כלשהם בעניין ההיסטוריה והתרבות הפורטוגלית – כשמתאהבים בפורטוגל, החיבור כבר קורה מעצמו.

אז כן, דווקא עכשיו, כשנדמה שהזמן עומד מלכת ואף אחד לא יודע מה צופן העתיד, כשהכלכלה שברירית והביטחון הכלכלי מתערער –  זו ההזדמנות לחשוב בגדול ולפרוץ גבולות. ככל שנשכיל לייצר לעצמינו הזדמנויות, כך יהיו לנו בעתיד יותר אפשרויות. בתוך הבלגן של הפרנסה, הסגר, חוסר הוודאות והמציאות שמשתנה על בסיס יומיומי, אזרחות פורטוגלית היא פתח לעולם של אפשרויות.

 
 

כתבות נוספות


מה מחכה לכם בטבע הגלילי בעונת הסתיו?
עונת החגים של סתיו 2020 שונה לחלוטין מכל עונת חגים שהייתה לפניה – רובנו בילינו את תקופת החגים הזו בסגר בבית יחד עם המשפחה בלבד, מקסימום עם יציאה לשאוף אוויר בפארק פעם ביום. הסגר המחניק גורם לרבות ורבים מאיתנו לחלום יותר מתמיד על חופשה פסטוראלית וחלומית, וברגע שיוסר הסגר נוכל להגשים חלום צנוע זה.לבוש רשמי לעומת יומיומי: כך תזהו את ההבדלים
אומנם בישראל אנו בדרך כלל לא ממש מקפידים על ההבדלים בין רשמי ליומיומי; אבל לפעמים הגורל מזמן לנו אירועים בהם אנו מחויבים בקוד לבוש מסוים. אז איך בכל זאת נדע מה בחרנו? מדריך קצר למתחילים.סימנים של החזרה לשגרה
באופן מאוד סימבולי, ככל שהשמש יוצאת והימים מתבהרים, כך גם העננה החשוכה של משבר הקורונה הולכת ומתפזרת. ימי המשבר המורכבים הולכים ומפנים את מקומם לחזרה הדרגתית ובטוחה אל השגרה. לאחר ההגבלות הרבות שהוטלו על עסקים, מוסדות לימודיים ואזרחים מן השורה בכלל, החיים שבים אל מסלולם צעד אחר צעד, על אף כל החששות....תיקון הליכונים – אל תעשה זאת בעצמך!
רבים מהאנשים נוטים לראות בעצמם בעלי חוש טכני טוב יחסית המאפשר להם לתקן בעצמם אינספור דברים שונים בבית במקום לקרוא לבעלי מקצוע. בתחומים רבים זה נכון במידה מסוימת, באחרים פחות.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle