מגזין הומלס / נדל"ן

התחדשות עירונית בתל אביב

התחדשות עירונית בתל אביב

העיר הבולטת ביותר בישראל מבחינת התחדשות עירונית היא כמובן העיר תל אביב. מלבד המרכזיות של העיר והביקוש הרב למגורים בעיר, הרי שגם איכות הנכסים והאישורים הרבים המתקבלים להתחדשות עירונית בעיר פותחים את השער עבור יזמי נדל"ן רבים המעוניינים להשקיע בנכסים בעלי פוטנציאל צמיחה בעיר.

סיטי בוי 20/10/2020

 בשל העובדה שהבנייה בתל אביב מתחדשת כל הזמן ומדובר בעיר מתקדמת טכנולוגית הנחשבת לעיר המרכזית בישראל ולכן גם עולה כל הזמן הצורך לשדרג שכונות ומבנים ישנים בעיר ולחדש אותם בבנייני מגורים חדישים ומתקדמים, עם תשתיות חזקות וחדשות וכמובן על הדרך להרוויח מקומות מגורים חדשים בעיר.

מהי למעשה התחדשות עירונית וכיצד היזם מרוויח?

התחדשות עירונית היא מגמה חיובית החלה בערים שונות בישראל וזאת במטרה לחדש מבנים ישנים, לחזק את התשתיות שלהם מפני רעידת אדמה ותנאים שונים הרלוונטיים לימנו אנו ועל הדרך לשפר ולשדרג את איכות חייהם של התושבים עם בנייני מגורים חדישים ומרווחים יותר, חניות מרווחות יותר המתאימות לרכבים של היום, מעליות ודרכי נגישות לנכים בכל בניין ועוד.

כדי שיזם או משקיע ייקחו על עצמם את ההשקעה בבניין או באזור מסוים, יהרסו את המבנה הישן, ירימו את הבניין החדש ואף ירוויחו מזה קצת כסף – על העיריות לאפשר ליזמים תמריץ כלכלי כדי שיבצעו את העבודה.

תמריץ זה הוא מתן האישור ליזמים לבנות קומות מגורים חדשות בבניין החדש שיקום על חשבון הבניין הישן. היזם יוכל לשווק את הדירות החדשות ולהרוויח ממכירתן כאשר הערך של כל הדירות בבניין יעלה עם חידוש הבניין והתשתיות בו. 

 

חלוקת תל אביב לרובעים:

התחדשות עירונית בתל אביב נעשית בהתאם לתוכנית אותה אישרה עיריית תל אביב ולפיה העיר תחולק ל9 רבעים, כאשר כל רובע יקבל יחס שונה בנוגע להתחדשות העירונית, לתנאי הסף להריסת מבנים ישנים והקמת המבנים החדשים ובכלל לצורך בנייה מחודשת במקום.

רובעים 3,4,5 ו-6 יהיו הרובעים המרכזיים בהם מתקיימת התחדשות עירוני בשל העובדה שמדובר באזורים יוקרתיים, ותיקים ובעלי אחוז גבוה של בניינים המיועדים לשימור.

כמו כן הביקוש באזורים אלו למגורים הוא גבוה מאוד בשל היותם חלקים מרכזיים בעיר. 

 

היכן הכי כדאי להשקיע?

כמעט כל השקעה בתל אביב יכולה להניב לכם תשואה יפה שלא כמו באזורים רבים אחרים בארץ וזאת בשל עלויות הקרקע והנכסים לצד הביקוש הגבוה שלהם. כמו כן על פי התוכניות שאישרו העירייה לפחות, רובע 4 של תוכנית ההתחדשות העירונית של תל אביב יהיה האזור בעל פוטנציאל הרווח הגדול ביותר, אם כי גם באזורים האחרים הנכסים נחטפים כמו לחמניות חמות, שכן כל יזם נדל"ן רוצה לשים את היד על דירות ובמיוחד על פנטהאוזים חדשים בתל אביב אותם יוכל למכור לאחר מכן ברווח יפה עם העלאת ערך הדירות לאורך הזמן.

חברת סיטי בוי תשמח להראות לכם פרויקטים נהדרים להשקעה בתל אביב. מידע נוסף באתר סיטי בוי וניתן גם לחייג אלינו בטלפון וכמובן נשמח להיפגש.

 סיטי בוי

 

כתבות נוספות


הכנת תשתיות תקשורת לפני מעבר דירה
רגע לפני שאתם עוברים לדירה חדשה, עליכם לבדוק אילו תשתיות תקשורת קיימות בנכס, בין אם אתם עובדים לדירה יד 2 ובין אם בכוונתכם לעבור לדירה חדשה מקבלן. כדי לעבור לדירה החדשה בראש שקט וליהנות מצפייה בטלוויזיה ומאינטרנט בכל החדרים כדאי לבקר בדירה אליה עוברים כשבועיים לפני המעבר בפועל.השקעות נדל״ן בחו״ל: למה להשקיע באנגליה?
השקעות נדל"ן בחול מאפשרות מיצוי מרבי של פוטנציאל השקעות בנכסים מניבים. יש סיבות טובות להשקעה בחו"ל בכלל ובאנגליה בפרט. אספנו אותם למאמר שלפניכםאיך מחשבים דמי תיווך?
בעסקת מכירת דירה ונדל"ן בישראל נהוג לגבות עמלת תיווך העומדת על כ-1% - 4% (מהצד המוכר ומהצד הרוכש), כאשר אומדן מחירים זה נתון לעיתים למיקוח ומו"מ. הנה כל מה שצריך לדעת בנושא של חישוב דמי תיווך, רכישת דירה בעזרת מתווך וכו',.אחזקת מבנים - ביטוח לבניין משותף
יש היום בניינים רבים אשר יש להם ועד בית, אבל מדובר על ועד בית לא ניטרלי שיכול לגרום לסכסוך בין דיירי המבנה. חברה לאחזקת מבנים מהווה תחליף הולם לועד בית, משאירה את הראש שלכם נקי לחיות בצורה ראויה ומתקדמת.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle