מגזין הומלס / נדל"ן

התחדשות עירונית בתל אביב

התחדשות עירונית בתל אביב

העיר הבולטת ביותר בישראל מבחינת התחדשות עירונית היא כמובן העיר תל אביב. מלבד המרכזיות של העיר והביקוש הרב למגורים בעיר, הרי שגם איכות הנכסים והאישורים הרבים המתקבלים להתחדשות עירונית בעיר פותחים את השער עבור יזמי נדל"ן רבים המעוניינים להשקיע בנכסים בעלי פוטנציאל צמיחה בעיר.

סיטי בוי 20/10/2020

 בשל העובדה שהבנייה בתל אביב מתחדשת כל הזמן ומדובר בעיר מתקדמת טכנולוגית הנחשבת לעיר המרכזית בישראל ולכן גם עולה כל הזמן הצורך לשדרג שכונות ומבנים ישנים בעיר ולחדש אותם בבנייני מגורים חדישים ומתקדמים, עם תשתיות חזקות וחדשות וכמובן על הדרך להרוויח מקומות מגורים חדשים בעיר.

מהי למעשה התחדשות עירונית וכיצד היזם מרוויח?

התחדשות עירונית היא מגמה חיובית החלה בערים שונות בישראל וזאת במטרה לחדש מבנים ישנים, לחזק את התשתיות שלהם מפני רעידת אדמה ותנאים שונים הרלוונטיים לימנו אנו ועל הדרך לשפר ולשדרג את איכות חייהם של התושבים עם בנייני מגורים חדישים ומרווחים יותר, חניות מרווחות יותר המתאימות לרכבים של היום, מעליות ודרכי נגישות לנכים בכל בניין ועוד.

כדי שיזם או משקיע ייקחו על עצמם את ההשקעה בבניין או באזור מסוים, יהרסו את המבנה הישן, ירימו את הבניין החדש ואף ירוויחו מזה קצת כסף – על העיריות לאפשר ליזמים תמריץ כלכלי כדי שיבצעו את העבודה.

תמריץ זה הוא מתן האישור ליזמים לבנות קומות מגורים חדשות בבניין החדש שיקום על חשבון הבניין הישן. היזם יוכל לשווק את הדירות החדשות ולהרוויח ממכירתן כאשר הערך של כל הדירות בבניין יעלה עם חידוש הבניין והתשתיות בו. 

 

חלוקת תל אביב לרובעים:

התחדשות עירונית בתל אביב נעשית בהתאם לתוכנית אותה אישרה עיריית תל אביב ולפיה העיר תחולק ל9 רבעים, כאשר כל רובע יקבל יחס שונה בנוגע להתחדשות העירונית, לתנאי הסף להריסת מבנים ישנים והקמת המבנים החדשים ובכלל לצורך בנייה מחודשת במקום.

רובעים 3,4,5 ו-6 יהיו הרובעים המרכזיים בהם מתקיימת התחדשות עירוני בשל העובדה שמדובר באזורים יוקרתיים, ותיקים ובעלי אחוז גבוה של בניינים המיועדים לשימור.

כמו כן הביקוש באזורים אלו למגורים הוא גבוה מאוד בשל היותם חלקים מרכזיים בעיר. 

 

היכן הכי כדאי להשקיע?

כמעט כל השקעה בתל אביב יכולה להניב לכם תשואה יפה שלא כמו באזורים רבים אחרים בארץ וזאת בשל עלויות הקרקע והנכסים לצד הביקוש הגבוה שלהם. כמו כן על פי התוכניות שאישרו העירייה לפחות, רובע 4 של תוכנית ההתחדשות העירונית של תל אביב יהיה האזור בעל פוטנציאל הרווח הגדול ביותר, אם כי גם באזורים האחרים הנכסים נחטפים כמו לחמניות חמות, שכן כל יזם נדל"ן רוצה לשים את היד על דירות ובמיוחד על פנטהאוזים חדשים בתל אביב אותם יוכל למכור לאחר מכן ברווח יפה עם העלאת ערך הדירות לאורך הזמן.

חברת סיטי בוי תשמח להראות לכם פרויקטים נהדרים להשקעה בתל אביב. מידע נוסף באתר סיטי בוי וניתן גם לחייג אלינו בטלפון וכמובן נשמח להיפגש.

 סיטי בוי

 

כתבות נוספות


טרנדים מובילים בעיצוב הבית 2020
השנה החולפת נתנה משמעות חדשה לעיצוב הבית, שהפך למקום שבו אנחנו מבלים את רוב שעות היום, עובדים, לומדים, מבשלים ומבלים עם המשפחה. בזכות עיצוב פנים מלא בסטייל בעזרת הטרנדים המובילים ל2020, אפשר להישאר בבית בכיף.שמעתם פעם על ״בית נושם״?
כשמדברים על המפ או המפקריט, מתכוונים לבנייה טבעית אשר משדרגת משמעותית את איכות החיים בבית מבחינת האוויר, הבריאות, הטמפ' וחיסכון באנרגיה. בתים הנבנים מהמפ הם מאוד עמידים ואינם מזיקים לסביבה, הם למעשה בנייה טבעית, מחומרים שלא מיוצרים באופן סינתטי. והתוצאה: בתים בעלי אווירה מיוחדת, או כפי שרבים מהמתגור...דירות להשכרה בתל אביב ומה עשו AirBnB לשוק
AirBnB הביאו בעקבותיהם מהפכה של ממש בשוק הדירות להשכרה בתל אביב. משכירי הדירות לטווח קצר יצרו מחסור חמור בדירות להשכרה בעיר ונדמה שרק הקורונה תצליח לשנות את התמונה. על התופעה המרתקת בכתבה שלפניכם.עומדים לפני עסקת נדל״ן? 4 שאלות שכדאי שתשאלו
מצאתם את דירת החלומות ואתם מתלבטים איזה עורך דין לקחת? אתם צודקים. כנראה שבשכונה יכולים להמליץ על מישהו טוב, או בפייסבוק, אולי ההורים רוצים שתשמשו בחבר ותיק שלהם. מבולבלים? בואו נעשה סדר ונראה מה כדאי לדעת על בחירת עורך דין לעסקאות מקרקעין.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle