מגזין הומלס / זירת המומחים

המדריך לאחסון דירות שאתם חייבים לקרוא

המדריך לאחסון דירות שאתם חייבים לקרוא

למרות שאף פעם לא פשוט לקחת את כל הציוד והרכוש האישי שצברנו במשך השנים ולהפקיד אותו בידיו של מישהו אחר, יש תקופות בחיים בהן נאלצים להיעזר בשירותי אחסנת דירות, ולשים את כל החפצים שלנו במחסן.

21/10/2020

מתי צריך להשתמש באחסון דירות?

אחסון תכולת דירה הוא שירות מתבקש במגוון של מצבים, החל מכאלה שתכננו ועד למצבים שבו הוא מהווה פתרון SOS.

לדוגמה, י' סאונדמן ונגן ממרכז הארץ מספר שנאלץ לעזוב את דירת השותפים שלו בתל אביב, בעקבות ריב בלתי צפוי עם אחת השותפות. בית הוריו, לא יכול היה להכיל את כמות הציוד שצבר, בין היתר מגברים, גיטרות, וציוד של סאונד.

הוא היה חייב לחשוב על פתרון מהיר, אחרת ימצא את עצמו ברחוב, עם כמויות של ציוד. י' מספר שחיפש מחסן אמין שבו יוכל לאחסן את התכולה של העסק ושל הדירה ולהפתעתו, נתקל בעשרות חברות שמתמחות באחסנה של תכולה, מהן בחר את זאת שהציעה את התנאים הטובים ביותר בקרבת מקום מגוריו.

מרווח נשימה

פתרון האחסון אפשר לי' מרווח נשימה, במהלכו יכול להתארגן על דירה חדשה בתל אביב ולחזור לעמוד על הרגליים כמה שיותר מהר. י' מדווח כי בהתחלה היה לו לא פשוט לתת את כל הציוד שלו, ולהשאירו במחסן, אבל הוא הבין שאין ברירה.

בסופו של דבר, מה שגרם לו לסמוך על שירות האחסון הוא האחריות של החברה על הציוד, והשיחה עם הנציגה שהבהירה לו שהמקום מאובטח 24/7, עם מצלמות אבטחה ופטרול יומי, וגדר גבוהה. המחסנים נעולים במנעולים איכותיים, לכן אפשר להרגיש בנוח ולהשאיר ציוד יקר כמו מגברים, ציוד אלקטרוני וכדומה.

איך עושים את זה נכון?

כאמור, אחסון החפצים האישיים במחסן לאחסון דירות יכול להיות מאוד מלחיץ, ולכן יש לוודא שעושים את זה כמו שצריך, כדי לחסוך כאב ראש גדול בהמשך והפתעות לא צפויות. אז למה צריך לשים לב לפני שפונים לאחסון דירות, ואיך מבצעים את המעבר על הצד הטוב ביותר? לפניכם מספר טיפים ועצות שיעזרו לכם לבחור את המקום המתאים.

אריזה נכונה של החפצים

על מנת לבצע את המעבר בצורה הטובה ביותר, ולשמור על החפצים השבירים והעדינים, עליכם להשתמש בקרטונים למעבר דירה. האריזה של הציוד בקרטונים, תבטיח שהוא ישמר מפני מכות במהלך ההובלה. סמנו במדבקה את הארגזים השבירים, על מנת לשמור על הציוד בטוח במהלך ההובלה והאחסון.

גישה לחפצים

דמיינו מה היה קורה לי' ממרכז הארץ אם היה צריך את המגבר שלו להופעה, אך הוא היה נעול במחסן ללא אפשרות לגשת אליו. הדבר החשוב ביותר לוודא בטרם הזמנת אחסון דירות, הוא שהגישה שלכם לחפצים אינה מוגבלת. בין אם מדובר במפתח אישי, או נציג שירות שיכול לפתוח את המחסן בתיאום מראש, כך או כך אתם חייבים לוודא את זה לפני שאתם סוגרים את העסקה.

שירותי הובלה

ברוב המקרים, שירות אחסון הדירות מלווים בשירותי הובלה, שכוללים את איסוף הקרטונים ממקום אחד, הובלה לנקודת האחסון,  ופריקת הציוד במחסן בזהירות.

אמינות כערך עליון

בצעו מחקר מהיר על המחסן בו אתם מאחסנים את תכולת הדירה, ובדקו שהם אכן אמינים. לא הייתם רוצים להשאיר את הציוד היקר לכם מכל במחסן מפוקפק, שלא ידאג לשמירה או חמור מכך, יעלים לכם חלק מהחפצים. בחרו במחסן שאתם יכולים לסמוך עליו בעיניים עצומות, ולדעת שכל הציוד שהשארתם שם, נשאר בידיים טובות.

אחסון לטווח ארוך או קצר

בקשה לקבל הצעת מחיר בהתאם לטווח הזמן שאתם מעוניינים להשאיר את הציוד. האם מדובר לשבוע או שבועיים, עד שתתארגנו על דירה חדשה? או שאולי אתם רוצים לעשות רילוקיישן לחוץ לארץ למשך שנה? הצעות המחיר משתנות מן הסתם על פי טווח הזמן. קבעו מראש על טווח הזמן שאתם רוצים ובררו במספר מקומות במקביל.

כמה שטח אחסון אתם מבקשים

ברוב המקומות, המחיר נקבע על פי שני פרמטרים – כמה שטח אסון אתם צריכים, ולכמה זמן אתם צריכים להשאיר את התכולה במחסן. נסו לחשב כמה שטח תצטרכו בשביל לאחסן את הציוד שלכם. היזהרו מדיל לא משתלם, שבו תאלצו לשלם עבור שטח אחסון גדול יותר ממה שאתם צריכים. קיימים מחסנים שמציעים מספר גדלים של יחידות לאחסון, לרוב המחיר פר מטר יורד, ככל שהמחסן גדל.

ביטוח הציוד

אמנם הציוד שמור ונעול במחסן אבל שימו לב שיש דברים שיכולים להשתבש. למשל, אם חס וחלילה יש שיטפון או הצפה במחסן, והציוד שלכם נרטב. או במצב אחר, כשיש רעידת אדמה, וחלק מהציוד נשבר או ניזוק. אל תמהרו לסגור, ותסתכלו על התנאים שמגיעים לכם עם הביטוח. קראו את הפוליסה היטב, ובררו אילו מקרים היא מכסה. בחלק מהמחסנים הביטוח יהיה כלול, ובחלק מהמחסנים תצטרכו לשלם תשלום נוסף על הביטוח.

קראו את האותיות הקטנות

בכל חוזה שסוגרים, כדאי לקרוא את האותיות הקטנות. במקרים כמו אחסון דירה זה חשוב על אחת כמה וכמה. בדקו את אופציות הגישה לציוד שלכם, את הביטוח, מה קורה אם מוציאים את הציוד לפני הזמן מבחינת זיכוי.

אחסון דירות יכול לעזור המון ולהוות פתרון ביניים מעולה אך חשוב לבצע סקר שוק לפני שאתם בוחרים. אל תמהרו לסגור, ותשאלו את כל השאלות המתבקשות.
 

כתבות נוספות


כך תוכלו לשפר את מהירות האינטרנט הביתי בכל החדרים
בעוד שבעבר, שימש האינטרנט הביתי בעיקר לצרכים כמו מפגשים חברתיים, הפגת השעמום ומשחק, אין ספק כי כיום מדובר בכלי חיוני ביותר, המשרת אותנו בכל תחומי החיים שלנו, ובכלל זה עבודה ולימודים. כאשר אנו חווים מהירות גלישה איטית, הדבר עשוי לעכב אותנו משמעותית ולהשפיע על לוחות הזמנים שלנו, או סתם לתסכל אותנו ולמ...בדיקת אינסטלציה לפני כניסה לדירה חדשה
מה חשוב לבדוק מבחינת מערכת האינסטלציה לפני שנכנסים לדירה חדשה? איך מתבצעת הבדיקה ומה עושים אם מתגלים לקויים?7 עקרונות מנצחים לעיצוב דירה קטנה
״מראות יוצרות תחושה של עומק״ זה הטיפ הראשון שמתנגן בראש כשחושבים על דירה קטנה. אבל מה עוד? באילו אמצעים אפשר להשתמש כדי ליצור תחושה של מרחב ונעימות בדירה קטנה? אספנו 7 עקרונות מנצחים שיעזרו לכם ליצור תחושת מרחב בדירה.המדריך השלם לרכישת מטבח
רכישת דירה זו הזדמנות מצוינת לעצב את מטבח החלומות שלכם, אך כאשר ההיצע הקיים הוא אינסופי הבחירה עשויה להיות מאתגרת. כיצד תבחרו את המטבח המושלם, שיהיה גם יפה ופונקציונלי? במה עליכם להשקיע ועל מה אפשר לוותר? לפניכם המדריך השלם.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle