מגזין הומלס / Lifestyle

מלגות לתואר שני שכדאי לכם להכיר

מלגות לתואר שני שכדאי לכם להכיר

לימודי התואר השני מאפשרים להרחיב את תחום הידע שאותו למדתם בתואר הראשון בקורסי עומק מקיפים, או לשלב תחום נוסף שיעניק לכם אפשרות לחקור אותו ממספר היבטים שונים. קיימות מספר מלגות המיועדות לאפשר לסטודנטים לשלב בצורה הרמונית לימודים, משפחה וקריירה תוך מתן סיוע כלכלי לזקוקים לכך. אספנו עבורכם כמה דוגמאות.

25/10/2020

 

מלגות הצטיינות ומלגות קיום לתואר שני מהמוסד הלימודי עצמו

תלמידים מצטיינים המעוניינים להמשיך לתואר שני מחקרי בתחום הדמוקרטיה, מדעי המחשב ופסיכולוגיה חברתית ושוקלים להמשיך בעתיד ללימודי דוקטורט, יכולים להגיש בקשה למלגת לימודים וקיום של המוסד האקדמי עצמו.

לימודי דמוקרטיה, למשל, מאפשרים עם הקבלה למסלול מחקרי למצטיינים, לקבל פטור מלא משכר הלימוד לתואר שני וכן מלגת יום (בכפוף לאישור המחקר לתזה).

המחלקה למדעי המחשב אף היא מציעה תוכנית דומה, שבה הסטודנט זוכה לפטור מלא משכר הלימוד לתואר שני ומלגת קיום שנועדה לאפשר מיקוד מלא במחקר.

אחד המאפיינים המייחדים את המלגה המיועדת לתלמידי מדעי המחשב היא האפשרות להגשת הבקשה עבורה ללימודי תואר שני כבר מרגע הקבלה לתואר זה, גם אם עדיין לא סיימו את הלימודים לתואר הראשון במלוא

ם.

מלגות לעובדי מדינה ועובדי הרשויות המקומיות

עובדי מדינה רבים מעוניינים להתקדם לתפקידים בכירים יותר ברשות המקומית ובמשרדי הממשלה. תפקידים אלה דורשים לרוב תואר שני. מלגות מיוחדות שמעניק מפעל הפיס בשיתוף עם השלטון המקומי מאפשרות ללמוד תוך כדי עבודה ולזכות להשתתפות בשכר הלימוד בשיעור של כ-4,400 ₪ לכל שנת לימודים.

חשוב לציין כי הן מותנות ב-60 שעות פעילות של התנדבות במוסדות שונים. עובדי הרשות הציבורית יכולים להגיש בקשה גם ל-"קרן הדרים" לקידום עובדי רשויות מקומיות ואיגודי ערים לשירותי כבאות והצלה.

גובה המלגה כיום עומד על 5,000 ₪ לכל שנה. מלגות אלה יכולות להיות משולבות במלגות נוספות המבוססות על מצב סוציו־אקונומי, אזור מגורים, שירות צבאי וסטטוס משפחתי.

 

מלגות לתואר שני למגזר החרדי במסגרת "קרן קמ"ח"

מלגה נוספת מיועדת לסטודנטים מהמגזר החרדי עבור לבוגרי ישיבה קטנה או תיכון בפיקוח חרדי בארץ, ומאפשרת לבעלי תואר ראשון להמשיך וללמוד לימודים אקדמיים לתואר שני במוסדות שונים המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה. סטודנטים שמתקבלים לתוכנית הזו יקבלו מימון בשיעור של 9,800 ₪ לקורסים בתואר השני. היא אינה דורשת שעות התנדבות.

 

מלגת מרום לבני העדה האתיופית

תוכנית זו מיועדת לבני העדה האתיופית מציעה סיוע בשכר הלימוד בסך 10,000 ₪ לסטודנטים המתנדבים במסגרות שונות בהיקף של 130 שעות במהלך השנה. הן ניתנות גם לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון וגם לסטודנטים לתואר שני.

מלגות אלה ואחרות מאפשרות ללמוד תואר שלם בעלות מסובסדת או ללא עלות כלל. המלגות שציינו הן רק חלק קטן מאלו המוצעות לתואר שני, ומומלץ להיעזר במוסד הלימודי שבו תרצו ללמוד כדי ללמוד על אפשרויות נוספות לסיוע במימון שכר הדירה באמצעות מלגה המתאימה לכם.
 

כתבות נוספות


מדריך לבחירת מצעים איכותיים למיטה
מוכרת האמרה לפיה, אדם ישן איך שהוא מציע את מיטתו. בחירה מוקפדת של מצעים איכותיים תשפר את איכות השינה ולו רק בשל תחושת הנוחות והנעימות שמשרה השימוש בהם.חולמים על מעשנת בשר?
חובבי הבשר אוהבים לאכול אותו בדרכים שונות - מבושל, צלוי או מעושן. בכל אחת משיטות ההכנה מקבל הבשר טעם וארומה אחרים, והקרניבורים לרוב אוהבים לנסות את כולם. עישון בשר הוא אחת הדרכים המיוחדות להכין בשר3 סוגים של מכונות קפה - מה מתאים לכם?
אם גם אתם אוהבים קפה איכותי שנמזג ממכונת קפה ורוצים לשתות אותו בלי להיאלץ לעזוב את הבית או את המשרד, ייתכן מאוד שיעניין אתכם להכיר 3 סוגים של מכונות קפה מומלצות במיוחד. מעבר לכך שמדובר על מכונות קפה איכותיות שמייצרות קפה משובח, יש לכל אחת מהן מאפיינים המייחדים אותה.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle