מגזין הומלס

הכסף שאחרי הסערה

הכסף שאחרי הסערה

הקיץ הארוך עוד לא לגמרי מאחורינו, אך סימני החורף מתחילים להופיע. הימים מתקצרים והחושך מגיע מוקדם, הערבים מתקררים ולעיתים אפילו ג'קט קל לא מספיק כדי להתחמם, והיו אפילו כמה ימים של גשם כבד. לכן, כדי שנתכונן לבאות.

22/11/2020
צרכנות

החורף בשנה שעברה - שנת 2019 היה קשה וארוך במיוחד. הרוחות והגשמים היו חזקים, והציפו ערים שלמות.

הנזקים שגרמו היו עצומים והשפיעו על משפחות רבות. משנה זו למדנו שכדאי להיערך ולהתכונן לחורף הקרוב, ולו רק כדי לא להיתפס לא מוכנים.

נזקי החורף – גשם, רוח וקור

החורף הישראלי מאופיין במזג אויר הפכפך. ישנם ימים קרים, גשומים וסוערים ולאחריהם שבת נעימה לטיולים וליציאה לטבע.

החורף שלנו יכול להגיע למצבים של קור קיצוני, רוחות חזקות ומהירות וגשמים בלתי פוסקים שיוצרים כמויות מים אדירות. כל אלו - גשם, רוח וקור עלולים לגרום לנזקים למבנה הבית במגוון דרכים שונות.

הרוחות החזקות עלולות לגרום לניתוק דודי השמש מהגג ולהעיפם, כמו גם להעיף ענפים, עצים גדולים או כל דבר אחר שאינו מקובע היטב. הפריטים הללו יכולים לעוף לכל עבר ולגרום לנזק לחלונות, תריסים או לכל פריט אחר הנמצא בחצרות או במרפסות הבתים.

גשמים כבדים עלולים לגרום לעומס במערכת הניקוז, דבר שעלול לגרום להצפת הבית כפי שהיו מקרים רבים כאלה בשנה שעברה.

גשמים ממושכים יכולים לחלחל גם מעבר לקירות ולחלונות הבית, לגרום לרטיבות בקירות ואפילו לפגיעה בתכולת הבית. חלחול שכזה, אם אינו מטופל כראוי יכול להחמיר גם לעובש על קירות.

מזג האוויר החורפי והקר, מורגש אף יותר ביישובים וערים שבהם הטמפרטורות אפילו נמוכות עוד יותר מרוב חלקי הארץ, אזורים כאלה נמצאים בסכנה לנזקי קרה שגורמים לקיפאון של המים בצנרת הבית, ויכולים להביא לפיצוץ הצינורות.

קר בחוץ – ביטוח בבית

החורף מביא איתו תקווה לחקלאים, מביא איתו עלייה במפלס הכנרת וגם תחושה של התחדשות.

אך, לצערנו הוא מביא איתו גם סכנות רבות, וסבירות גבוהה יותר לנזקים שונים שעשויים להתרחש. במקרים כאלה כדאי שיהיה לכם ביטוח מבנה בתוקף שיכסה ויפצה אתכם בקרות אירועים כאלה ואחרים.

ביטוח מבנה מעניק כיסוי במקרים של נזקים למבנה שהם: קירות, חלונות, דלתות הבית וצמודי המבנה: כלים סניטריים, הסקות, מזגנים, מערכות סולאריות וכדומה.

הביטוח ידאג לטיפול בנזק שהתרחש על־ידי הזמנת אנשי מקצוע או שהוא ידאג לפיצוי עבור הטיפול או התיקון שנאלצתם לבצע בעקבות הנזק שהתרחש. נזקי רוחות, סערה או נזקי קרה מכוסים על־ידי הפוליסה התקנית, כמו גם נזקי מים או נזקי הצפה (חשוב לציין כי נזקי מים שמקורם מחדירת מי גשמים עקב איטום לקוי אינם מכוסים במסגרת הפוליסה).

גם נזקי צד שלישי מכוסים בביטוח המבנה, כך שאם דוד השמש עף מהגג לדוגמה ופגע ברכוש של אדם אחר, הביטוח יפצה את האדם שרכושו נפגע בהתאם לתנאי הפוליסה.

חשוב לציין כי חברת AIG מציעה הרחבת כיסוי גם מפני נזקי איטום ורטיבות (תחום שלרוב אינו מכוסה על-ידי הפוליסה התקנית). החברה גם מציעה הנחות בביטוח הדירה למתקינים בדירתם מערכת למניעת הצפות כך שההתקנה משתלמת לשני הצדדים.

לסיכום אנחנו מבינים כי חשוב להיערך פיזית לחורף על־ידי בדיקת תקינות הצנרת, תחזוקה וחידוש האיטום לפתחי הבית וחיזוק דודי השמש והקולטים.

יחד עם זאת, חשוב לוודא כי יש ברשותכם ביטוח מבנה תקף, המעניק כיסוי למקרי ביטוח שונים בעיקר בזמן החורף.

חשוב להיות מוכנים וערוכים לימי החורף, וחשוב להבין שגב חזק של חברת הביטוח נחוץ גם הוא כדי להיחלץ ממשברים בלתי צפויים העשויים להתרחש ולגרום לעוגמת נפש כמו גם לנזק כלכלי.
 

כתבות נוספות


הדברים שחובה לדעת לפני שבוחרים צימר בצפון
אז סוף סוף החלטתם לצאת לחופשה בצפון כי כנראה שכבר הורגלתם לנוף האורבני במרכז ובא לכם לברוח מהציוויליזציה ולראות נופים אחרים. מדהים! אז רגע לפני שאתם נכנסים לגוגל לבחור את הצימר המושלם ועוד רגע לפני שאתם מסתנוורים מכל המידע העצום שקיים ברשת על צימרים בצפון, החלטנו לעשות לכם סדר בבלגן.מדריך לבחירת מצעים איכותיים למיטה
מוכרת האמרה לפיה, אדם ישן איך שהוא מציע את מיטתו. בחירה מוקפדת של מצעים איכותיים תשפר את איכות השינה ולו רק בשל תחושת הנוחות והנעימות שמשרה השימוש בהם.צימרים בחד נס: הכי מומלצים והכי מובילים – מה כוללים ומה מציעים?
אתם כאן כי אתם מחפשים אחר צימרים מובילים בצפון, כולל למשל סוויטות יוקרתיות לזוגות בחד נס עם הנוף הכי קסום שתראו ותחוו באזור, נוף הכנרת. אז רגע לפני שמאתרים אטרקציות מים לסופ"ש הקרוב, סוגרים על הדיל המושלם קודם.יהלומי מעבדה - הטרנד הכי חם של 2021
היהלום היא אחת האבנים היפות והיקרות ביותר בעולם כולו וכן אחת המבוקשות. בזכות הקדמה הטכנולוגית, אשר החלה לפרוח במאה האחרונה, ניתן לייצר יהלומים בעלי תכונות זהות ליהלום הטבעי בתנאי מעבדה. מה הם יהלומי מעבדה ואיך מייצרים אותם? זאת ועוד במאמר הבא


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle