מגזין הומלס

תמונה: FREEPIK

תמונה: FREEPIK

מה עדיף? להשכיר משרד או לקנות משרד?

מנהלים רבים ובעלי חברות בתחומים שונים נדרשים למעבר למשרדים חדשים מעת לעת. יכולות להיות לכך סיבות מגוונות – סיום שכירות בבניין משרדים מסוים, צמיחה של החברה וצורך במשרדים גדולים יותר, צמצום בחברה ומעבר למשרדים קטנים יותר או פשוט רצון לשדרג את התנאים הפיזיים של עובדי החברה.

22/11/2020
נדל"ן מסחרי

אותם מנהלים ובעלי חברות צריכים להחליט, לאחר שהחליטו על מעבר למשרד חדש, האם עדיף לקנות משרד חדש או להשכיר משרדים חדשים. קניית משרד פירושה השקעה לטווח ארוך מאוד, וכרוכה בהוצאה כספית משמעותית ביותר.

האפשרות לקנות משרד יכולה להתאים לחברות מבוססות, שיש להן ביטחון רב המשך השגשוג והקיום שלהן, כך שהן יכולות לקנות משרדים בשקט ובביטחון מלא.

לעומת זאת, הנתונים בשטח מראים שמרבית החברות מעדיפות לבחור בהשכרה של משרדים חדשים, ולא בקנייה.

החברות שבוחרות לקנות משרדים חדשים הן בדרך כלל חברות מובילות בתחומן, שרוצות שיהיה בבעלותן נכס נדל"ן מניב, שבעתיד יהיה ניתן גם לעשות בו אולי שימושים נוספים.

חברות שבוחרות להשכיר משרדים, הן אלה שלא מעוניינות בהשקעה כספית גדולה של קנייה, ושהביטחון שלהן בהמשך קיומן בעתיד הרחוק אולי פחות יציב ומבוסס.

בנוסף לכך, פתרון של השכרה הוא זול בהרבה מפתרון של קנייה, בוודאי כשמדובר בפרק זמן של כמה שנים קרובות.

יתרונות של השכרת משרדים

לבחירה של השכרת משרדים יש כמה יתרונות ברורים – לעומת קנייה שלהם. ראשית, מדובר בהתחייבות לפרקי זמן קצרים יותר.

לא כל חברה מעוניינת להשתקע בבניין משרדים מסוים לטווח ארוך של שנים. המצב הכלכלי והעסקי של מרבית החברות בישראל הוא תמיד מעט ארעי. שינויים בשוק העבודה יכולים לגרום לצורך פתאומי בהגדלה או בצמצום של כוח האדם – וכך יכול להיות שיהיה צורך לעבור למשרדים אחרים.

מכיוון שהאפשרות לקנות ולמכור משרדים בכל פעם שרוצים לבצע שינוי בהיבט זה היא בלתי ריאלית – עדיף בדרך כלל להשכיר משרד.

בנוסף לכך, השכרת משרדים היא כלכלית יותר. דמי השכירות החודשיים, גם אם הם יקרים יחסית, אינם משתווים להוצאה על קנייה של משרדים. גם שאלת המיקום חשובה בהקשר זה. לא כל חברה מעוניינת להתחייב להישאר באותו המיקום לטווח ארוך.

השכרת משרדים מאפשרת גמישות תמידית בבחירת המיקום של החברה. כך, חברה שמצויה בחיפה או בבאר שבע, יכולה להחליט לעבור למרכז הארץ במקרה הצורך. כך גם להיפך – חברה שרוצה להוזיל את עלויות השכרת המשרדים יכולה לבחור לעבור לאזור פריפריאלי יותר בארץ.

החיסרון העיקרי של השכרת משרדים, לעומת קנייה שלהם, הוא בכך שכל בעל בניין משרדים או חברה שמנהלת את הבניין יכולים להחליט לסיים את ההתקשרות עם החברה השוכרת. כך, חברה יכולה למצוא את עצמה ללא משרדים ראשיים, ולהיאלץ לחפש מיקום חדש – גם אם היא אינה מעוניינת בכך.

 

איך למצוא את המשרד האידיאלי להשכרה?

הדרך הטובה ביותר למצוא משרדים חדשים להשכרה היא על ידי קבלת ייעוץ של סוכנות תיווך או על ידי חיפוש עצמאי באתרים שמרכזים משרדים להשכרה במרכז. פעולת החיפוש יכולה להיות מעט ממושכת, אך שווה להשקיע בה זמן ומאמץ. בסופו של דבר, מציאת המשרד האידיאלי יכולה לתרום רבות לכל חברה.

זאת גם מההיבטים של שביעות הרצון של העובדים, מציאת מיקום מרכזי ומציאת בניין משרדים איכותי שרמת התחזוקה בו היא טובה ומספקת.

לסיכום

פתרון השכרת משרדים הוא הפתרון המתאים יותר למרבית החברות. למעט חברות ענק מבוססות היטב, מעטות הן החברות בארץ שהפתרון המתאים עבורן הוא קנייה של משרדים.

להשכרה יש יתרונות רבים, ובעזרת העזרה המקצועית המתאימה – ניתן בקלות למצוא משרד אידיאלי שיתאים לצרכים של החברה.
 

כתבות נוספות


משרד לא חייב להיות אפור
כמה עקרונות ודרכים להכניס צבע ועיצוב למרחב העבודהמיוחד: המדריך להשכרת משרד
בואו נודה על האמת - המשרד הפך להיות הבית השני שלנו. אנחנו מבלים בו כל כך הרבה שעות ביום, שאך טבעי שנקדיש תשומת לב מיוחדת לבחירתו. אז איך באמת בוחרים בית לעסק, כזה שגם ירגיש כמו מקום שנרצה לבלות בו שעות ארוכות כל כך וגם ימלא את כל הפונקציות הנדרשות ממקום עבודה?★ פרוייקט מיוחד: הובלת משרדים - חלק ב׳ ★
לאחר שאנחנו מתמצאים בדברים ההכרחיים שחשוב לדעת לפני שעוברים משרד, אפשר לדבר על כמה ״שירותי אקסטרא״. מעבר משרד הוא תהליך מורכב ומורט עצבים. אך במידה ומוצאים חברת הובלת משרדים מקצועית, דואגים לתכנון מדויק ככל הניתן של המעבר, ושמים לב לכמה פרטים חשובים, ניתן לצפות למעבר חלק יותר והתחלה חדשה נעימה.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה