מגזין הומלס / זירת המומחים

הכל על הרחקת יונים באמצעים הומאניים

הכל על הרחקת יונים באמצעים הומאניים

כשמדברים על הרחקת יונים התמונה הראשונה שתעלה בדמיונכם תהיה כנראה לא נעימה במיוחד, סיטואציה שעדיף לא לדמיין. עם זאת, כיום עלתה המודעות לשמירה על בעלי החיים (גם המזיקים שבהם) ובהמשך ישיך לכך נוצרו פתרונות נפלאים, הומאניים ולא מזיקים שמטרתם אחת ויחידה – להרחיק את בעלי החיים המזיקים מהמקום מבלי לפגוע בהם.

24/11/2020

בין אם מדובר בסמל השלום הנושא בפיו עלה של זית או בציפורים אחרות כדוגמת דרורים וזרזירים, הרי שהמטרד הוא אמיתי ולא ניתן להתעלם ממנו; הריחות הרעים, הלכלוך שמצטבר כתוצאה מצואת הציפורים, מחלות שונות שעלולות לעבור דרך טפילים על גופן של הציפורים; כל אלו הופכים את זני ציפורים אלו למזיקים של ממש.

 

אז כיצד מתבצעת הרחקת יונים בצורה הומאנית

נציין שוב שלא מדובר בהריגת בעלי החיים כפי שהיה נהוג בזמנים רחוקים יותר. הרחקת יונים היא המטרה בלבד, והברחתן למקומות אחרים בהם יהיה להן נוח יותר לקנן.

כדי לעשות זאת, יש לפנות למדביר המחזיק בהסמכה להרחיק את היונים, תוך שהוא מתחשב בתנאי השטח הקיימים. בהתאם לתנאי השטח, תיבחר השיטה הטובה ביותר להרחקת היונים:

  • רשת יונים – הרשת מגיעה במגוון גדלים ועובי חוט, וחוסמת את הגישה של היונים לנקודות קינון אסטרטגיות. חוסר הנוחות ואי היכולת להגיע לנקודה שמעניינת אותן, יגרמו להן להמשיך בחיפושים אחר מקום טוב לקנן בו.
  • דוקרנים קלים – לא מדובר בדוקרנים שיפגעו ביונים, אלא בדוקרנים פשוטים וקלים יחסית שיוכלו לעמוד עליהם אך לזמן קצר בלבד לפני שיחושו אי נוחות, שתגרום להם להמריא בשנית ולחפש מקום אחר לנוח בו.
  • חוט רטט ללא חשמל – זהו חוט המצופה ניילון המשולב עם קפיצי נירוסטה, שמטרתו למנוע את נחיתת היונים עליו. חוטים אלו לרוב מותקנים מסביב לאנדרטאות, בתי מלון ומקומות אחרים אותם מבקשים להשאיר נקיים ככל האפשר.
  • מלכודות מיוחדות – הרחקת יונים ניתן לבצע גם בעזרת מלכודות. ממש כפי שנהוג לבצע כשמדובר בעכברים לדוגמא, מציבים מלכודות ברחבי האזור הרצוי ככלובים ובתוכם מזון מיוחד לציפורים, מים ואפילו יונת פיתיון. כשהיונה נכנסת היא אינה יכולה לצאת מכיוון שהמלכודת מאובזרת בדלת מיוחדת, כך שהלוכד יכול לקחת אותה למקום אחר ולשחרר אותה בחזרה לטבע במקום בו לא תפריע לאיש.

אתם ממש לא צריכים לסבול!

חוסר הידע של אנשים לגבי הרחקת יונים מביא אותם להימנע מהצעד המתבקש, ופשוט "ללמוד לחיות" עם בעלי החיים המזיקים.

אנחנו אומרים – לא עוד! הפתרונות ההומאניים והידידותיים קיימים, וכל שנותר לכם זה רק ליצור קשר, לספר על האיזור בו אתם מתגוררים או עובדים ולקבל פתרון מעולה במחיר משתלם, שיחזיר אתכם לשגרת חיים ללא ריחות רעים ובעלי חיים מזיקים.

רק ביננו, הרחקת היונים ממקום המגורים של בני האדם יוביל אותן לחזור לטבע ולקנן במקום בו יהיו הרבה, הרבה יותר מוגנות. אז למה אתם מחכים?!

 

 

 
 

כתבות נוספות


כתיבת תוכן לאתר
בתוך העולם הגדול העוסק בשיווק וקידום דרך האינטרנט, קיימים כמה תתי סעיפים שמאפשרים לנו להגיע לתוצאות טובות אפילו יותר, במידה ונתייחס לכל סעיף ברצינות הראויה.מדוע לבצע איתור ותיקון נזילה על ידי חברה מקצועית?
יצא לכם לשמוע לא מעט על איתור ותיקון נזילה, אך מה שבטוח הוא שאסור לכם להתפשר. אסור לכם להתפשר כאשר אתם בוחרים את החברה שתאתר ותתקן את הנזילה. האחריות שיש לחברה שתבצע את המשימה הזאת היא גדולה במיוחד. מה תוכלו להשיג במקרה שבו תפנו לחברה מקצועית שתבצע את המשימה? זוהי אולי שאלה שמעסיקה אתכם לא מעט.תוכנית עסקית למסעדה: תוכנית חובה לכל מסעדן
מי מאיתנו לא דמיין את עצמו מנהל מסעדה או בית קפה קטן מתישהו בחייו? עבור אילו שלוקחים את החלום צעד אחד קדימה, קיימנו ראיון עם אריק שולמן, הבעלים של שולמן אסטרטגיה שמתמחה בייעוץ למסעדנים על מנת להבין מהם הדברים שחשוב לתת עליהם את הדעת בדרך לפתוח מסעדה?יצאנו לבדוק: אתר שיפוצים פלוס
מאז ומעולם נחשבו תהליכי שיפוצים לעניין סבוך, מלחיץ ומרתיע. החל בחיפוש בעלי מקצוע, תכנון ותקצוב וכלה בחודשים ארוכים של בלגן, לכלוך ואבק.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle