מגזין הומלס / זירת המומחים

הכל על הרחקת יונים באמצעים הומאניים

הכל על הרחקת יונים באמצעים הומאניים

כשמדברים על הרחקת יונים התמונה הראשונה שתעלה בדמיונכם תהיה כנראה לא נעימה במיוחד, סיטואציה שעדיף לא לדמיין. עם זאת, כיום עלתה המודעות לשמירה על בעלי החיים (גם המזיקים שבהם) ובהמשך ישיך לכך נוצרו פתרונות נפלאים, הומאניים ולא מזיקים שמטרתם אחת ויחידה – להרחיק את בעלי החיים המזיקים מהמקום מבלי לפגוע בהם.

24/11/2020

בין אם מדובר בסמל השלום הנושא בפיו עלה של זית או בציפורים אחרות כדוגמת דרורים וזרזירים, הרי שהמטרד הוא אמיתי ולא ניתן להתעלם ממנו; הריחות הרעים, הלכלוך שמצטבר כתוצאה מצואת הציפורים, מחלות שונות שעלולות לעבור דרך טפילים על גופן של הציפורים; כל אלו הופכים את זני ציפורים אלו למזיקים של ממש.

 

אז כיצד מתבצעת הרחקת יונים בצורה הומאנית

נציין שוב שלא מדובר בהריגת בעלי החיים כפי שהיה נהוג בזמנים רחוקים יותר. הרחקת יונים היא המטרה בלבד, והברחתן למקומות אחרים בהם יהיה להן נוח יותר לקנן.

כדי לעשות זאת, יש לפנות למדביר המחזיק בהסמכה להרחיק את היונים, תוך שהוא מתחשב בתנאי השטח הקיימים. בהתאם לתנאי השטח, תיבחר השיטה הטובה ביותר להרחקת היונים:

  • רשת יונים – הרשת מגיעה במגוון גדלים ועובי חוט, וחוסמת את הגישה של היונים לנקודות קינון אסטרטגיות. חוסר הנוחות ואי היכולת להגיע לנקודה שמעניינת אותן, יגרמו להן להמשיך בחיפושים אחר מקום טוב לקנן בו.
  • דוקרנים קלים – לא מדובר בדוקרנים שיפגעו ביונים, אלא בדוקרנים פשוטים וקלים יחסית שיוכלו לעמוד עליהם אך לזמן קצר בלבד לפני שיחושו אי נוחות, שתגרום להם להמריא בשנית ולחפש מקום אחר לנוח בו.
  • חוט רטט ללא חשמל – זהו חוט המצופה ניילון המשולב עם קפיצי נירוסטה, שמטרתו למנוע את נחיתת היונים עליו. חוטים אלו לרוב מותקנים מסביב לאנדרטאות, בתי מלון ומקומות אחרים אותם מבקשים להשאיר נקיים ככל האפשר.
  • מלכודות מיוחדות – הרחקת יונים ניתן לבצע גם בעזרת מלכודות. ממש כפי שנהוג לבצע כשמדובר בעכברים לדוגמא, מציבים מלכודות ברחבי האזור הרצוי ככלובים ובתוכם מזון מיוחד לציפורים, מים ואפילו יונת פיתיון. כשהיונה נכנסת היא אינה יכולה לצאת מכיוון שהמלכודת מאובזרת בדלת מיוחדת, כך שהלוכד יכול לקחת אותה למקום אחר ולשחרר אותה בחזרה לטבע במקום בו לא תפריע לאיש.

אתם ממש לא צריכים לסבול!

חוסר הידע של אנשים לגבי הרחקת יונים מביא אותם להימנע מהצעד המתבקש, ופשוט "ללמוד לחיות" עם בעלי החיים המזיקים.

אנחנו אומרים – לא עוד! הפתרונות ההומאניים והידידותיים קיימים, וכל שנותר לכם זה רק ליצור קשר, לספר על האיזור בו אתם מתגוררים או עובדים ולקבל פתרון מעולה במחיר משתלם, שיחזיר אתכם לשגרת חיים ללא ריחות רעים ובעלי חיים מזיקים.

רק ביננו, הרחקת היונים ממקום המגורים של בני האדם יוביל אותן לחזור לטבע ולקנן במקום בו יהיו הרבה, הרבה יותר מוגנות. אז למה אתם מחכים?!

 

 

 
 

כתבות נוספות


כל מה שכדאי וצריך לדעת על הדברת חולדות
חולדות נחשבות לבעלי חיים מאוד חכמים, ערמומיים, עקשניים וכאלה שלא קל בכלל לתפוס אותם. חשוב לזכור שיש הבדל מהותי גם מבחינה אסתטית, גם מבחינה התנהגותית וגם מבחינה תברואתית בין חולדות לבין עכברים.איזה קמין אתם מעדיפים?
בשנים האחרונות הקמינים נכנסים ליותר ויותר בתים. אנשים מעריכים את החום הנעים, את האפקט הבריאותי, את העוצמה החזקה וכמובן את הנראות המרשימה, כך שגם אנשים שיש להם בבית מזגן בוחרים להכניס הביתה קמין, פשוט כי מדובר בחוויה ובאיכות לגמרי שונה. עם זאת, לצד ההסכמה שהולכת ותופסת תאוצה שלקמינים אין מתחרים, עדיי...ערבות בנקאית כמה זה באמת עולה לנו?
ערבות בנקאית היא אחת מהבטוחות המועדפות על ידי משכירי נכסים ולא במקרה. מדובר בכלי פיננסי רווח, המבטיח תשלום עתידי של סכום נקוב ישירות מחשבון הבנק של השוכר.איך לבחור מעבדה עבור תיקון מחשבי אפל
לא מעט אנשים בוחרים כיום לרכוש את המחשבים של אפל. מדובר על מחשבים פופולאריים מאוד, יוקרתיים, איכותיים ומשמשים עבור מגוון רחב של מטרות שונות. יחד עם זאת, דווקא בשל העובדה שמדובר על מחשבים איכותיים ויוקרתיים, חשוב מאוד שבכל מקרה של בעיה או תקלה כלשהי, לפנות למעבדת תיקונים מקצועית ומנוסה בתחום תיקון מח...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle