מגזין הומלס / זירת המומחים, Lifestyle

קרדיט תמונה:  creativewalls

קרדיט תמונה: creativewalls

מילון המונחים בחיפוי קיר - מהם החומרים הנבחרים?

חיפויי הקירות משתלטים על עולם עיצוב הפנים! זו לא כותרת ריקה מתוכן, אלא אמת לאמיתה. מדובר באחד התחומים הדינמיים והמתפתחים ביותר בתעשייה זו.

02/12/2020

מדי שנה מופיעים פתרונות חדשים ומיוחדים המאפשרים לחדש ולרענן את מראה הקירות הסתמי, ויחד עם זאת להעניק אופי וייחודיות לכל חלל וחדר. לפניכם מילון מושגים מקוצר שיעזור לעמוד על ההבדלים בין החומרים השונים המשמשים לחיפויי קיר האיכותיים והמיוחדים ביותר, כך שתוכלו לבחור את הקונספט המתאים ביותר לראיית העולם והחלל הפרטי שלכם.

פייבר צמנט

חומר מבוסס על צמנט וסיבים אורגניים מהצומח. זהו חומר אורגני שניתן למחזר ולכן נחשב ל”ירוק” ואקולוגי. לכן הוא מתאים לכל שטח ולכל אזור שמעוניין לשמור על איכות הסביבה ולהוות דוגמה אישית לחיים הרמוניים יותר בתחום הבנייה. הוא מתאים באותה המידה לחיפויי קירות פנימיים וגם בתור לוחות חיפוי חיצוניים. לוחות העשויים מפייבר צמנט עמידים מאוד ויכולים לעמוד במשקל רב.

דוגמא מצוינת ניתן למצוא באתר של חברת Creative Walls לחיפוי קירות יוקרה שאת החיפויים שלהם הם מייצרים מפייבר צמנט.

HPL

אם מעולם לא שמעתם על החומר הזה, יש לנו רק מילה אחת להגיד לכם: פורמייקה. זה כבר מבהיר לכם שמדובר באחד מחומרי החיפוי הפופולריים ביותר בישראל ב-30 השנה האחרונות. זהו חומר בדחיסות מאוד גבוהה, בעל נראות מרשימה שיכולה להיות מותאמת לכל מראה: עץ, מתכות, אבן. זהו חומר קל ונוח לעבודה ולהתאמה למגוון שימושים.

טפט

כאן אין כל הפתעה - מדובר בכיסוי קיר באמצעות נייר הדבקה. הטפט מאפשר חופש רב מאוד מבחינת מיתוג, הדפסות באינספור צבעים ותמונות בסדרי מורכבות משתנים. ראוי לציין שהחיפוי עדין מאוד ונוטה לבלאי מהיר יחסית, אך מתאים מאוד למיתוג אזורים עסקיים שמעוניינים להשתנות ולהמציא את עצמם מחדש לעתים קרובות.

סגסוגת / מתכות

הרעיון של סגסוגת הוא חיבור של כמה חומרים ליצירת אחד חדש. בתחום החיפויים ניתן לשלב בין מתכות שונות, כגון פליז, פלדה שחורה, קורטן (פלדת בליה), אלומיניום. לכל תשלובת שכזאת יתרונות ושימושים משלה, כולל תנאי תחזוקה מגוונים ושימושים מתאימים יותר או פחות.

אבן טבעית

אבן טבעית מאופיינת במראה מאוד מיוחד וייחודי, בדיוק כפי שהטבע יוצר כל אבן ואבן – אחת ויחידה. לצד היתרון יש גם חסרונות בצורת היעדר גמישות מסוימת, הצורך להגן על האבן מפני ספיגת מים, ריחות וחומרים אחרים, ולכן חיפוי זה לא מתאים לכל חלל ולכל צורך, אך בהחלט עשוי להוסיף הוד והדר לאזורי מפתח בחלל.

גרניט פורצלן

זוהי האבן שכולנו מכירים מהרצפות המקובלות ברוב חלקי הארץ. בדומה לקרמיקה בחדרי אמבטיה, חיפוי גרניט פורצלן מתאימים לחללים המאופיינים בלחות ובטמפרטורות גבוהות, ובמקרים רבים הם אופטימליים מבחינת עמידות – אך סתמיים יחסית מבחינת המראה החיצוני, כך שצריך להתאים לכל מקרה לגופו.

אלו הם חומרי הבסיס העיקריים המשמשים כיום בתחום חיפויי הקירות. תמיד כדאי לפנות לאנשי מקצוע בעלי היכולת לעבוד עם כל סוגי החומרים, כך שכל לוח וכל חיפוי יהיו תמיד בול מה שדרוש לכם בעל עת ובכל מקום.
 

כתבות נוספות


מדוע לבצע איתור ותיקון נזילה על ידי חברה מקצועית?
יצא לכם לשמוע לא מעט על איתור ותיקון נזילה, אך מה שבטוח הוא שאסור לכם להתפשר. אסור לכם להתפשר כאשר אתם בוחרים את החברה שתאתר ותתקן את הנזילה. האחריות שיש לחברה שתבצע את המשימה הזאת היא גדולה במיוחד. מה תוכלו להשיג במקרה שבו תפנו לחברה מקצועית שתבצע את המשימה? זוהי אולי שאלה שמעסיקה אתכם לא מעט.כל מה שחשוב לדעת על הסכם ממון
הנישואין תופסים מקום של כבוד בתרבות ותילי תילים של סיפורי אהבה נכתבו עליהם. ואולם האמת לאמיתה היא שהנישואין היו בעבר ועודם גם היום בעיקר ברית כלכלית בין בני הזוג.איך לצבוע דירה במינימום תקציב?
קירות הבית הפנימיים הם למעשה המעטפת העיצובית שלו. ברוב הבתים, הקירות יהיו לבנים ובחלקים שונים בבית הם יהיו בצבעים מגוונים שמכניסים צבע ונחשבים לחלק בלתי נפרד מהעיצוב. קירות הבית עם הזמן מתלכלכים ובמיוחד אם מדובר בבית עם ילדים.ביטוח נסיעות לחו"ל – טיפים ודגשים מסוכן ביטוח
כמעט כל ישראלי/ת מודעים לכך שאחד הסידורים החשובים ביותר שעלינו לעשות לפני שאנחנו עולים על טיסה היוצאת מהארץ הוא לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל. במדינות רבות, בראשון מדינות מערביות דוגמת ארצות הברית, גם טיפול רפואי בסיסי ומינימאלי עלול לעלות הרבה מאוד כסף לתיירים אשר אינם מבוטחים, ועל מנת להימנע מכך ניתן ו...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle