מגזין הומלס / זירת המומחים, Lifestyle

קרדיט תמונה:  creativewalls

קרדיט תמונה: creativewalls

מילון המונחים בחיפוי קיר - מהם החומרים הנבחרים?

חיפויי הקירות משתלטים על עולם עיצוב הפנים! זו לא כותרת ריקה מתוכן, אלא אמת לאמיתה. מדובר באחד התחומים הדינמיים והמתפתחים ביותר בתעשייה זו.

02/12/2020

מדי שנה מופיעים פתרונות חדשים ומיוחדים המאפשרים לחדש ולרענן את מראה הקירות הסתמי, ויחד עם זאת להעניק אופי וייחודיות לכל חלל וחדר. לפניכם מילון מושגים מקוצר שיעזור לעמוד על ההבדלים בין החומרים השונים המשמשים לחיפויי קיר האיכותיים והמיוחדים ביותר, כך שתוכלו לבחור את הקונספט המתאים ביותר לראיית העולם והחלל הפרטי שלכם.

פייבר צמנט

חומר מבוסס על צמנט וסיבים אורגניים מהצומח. זהו חומר אורגני שניתן למחזר ולכן נחשב ל”ירוק” ואקולוגי. לכן הוא מתאים לכל שטח ולכל אזור שמעוניין לשמור על איכות הסביבה ולהוות דוגמה אישית לחיים הרמוניים יותר בתחום הבנייה. הוא מתאים באותה המידה לחיפויי קירות פנימיים וגם בתור לוחות חיפוי חיצוניים. לוחות העשויים מפייבר צמנט עמידים מאוד ויכולים לעמוד במשקל רב.

דוגמא מצוינת ניתן למצוא באתר של חברת Creative Walls לחיפוי קירות יוקרה שאת החיפויים שלהם הם מייצרים מפייבר צמנט.

HPL

אם מעולם לא שמעתם על החומר הזה, יש לנו רק מילה אחת להגיד לכם: פורמייקה. זה כבר מבהיר לכם שמדובר באחד מחומרי החיפוי הפופולריים ביותר בישראל ב-30 השנה האחרונות. זהו חומר בדחיסות מאוד גבוהה, בעל נראות מרשימה שיכולה להיות מותאמת לכל מראה: עץ, מתכות, אבן. זהו חומר קל ונוח לעבודה ולהתאמה למגוון שימושים.

טפט

כאן אין כל הפתעה - מדובר בכיסוי קיר באמצעות נייר הדבקה. הטפט מאפשר חופש רב מאוד מבחינת מיתוג, הדפסות באינספור צבעים ותמונות בסדרי מורכבות משתנים. ראוי לציין שהחיפוי עדין מאוד ונוטה לבלאי מהיר יחסית, אך מתאים מאוד למיתוג אזורים עסקיים שמעוניינים להשתנות ולהמציא את עצמם מחדש לעתים קרובות.

סגסוגת / מתכות

הרעיון של סגסוגת הוא חיבור של כמה חומרים ליצירת אחד חדש. בתחום החיפויים ניתן לשלב בין מתכות שונות, כגון פליז, פלדה שחורה, קורטן (פלדת בליה), אלומיניום. לכל תשלובת שכזאת יתרונות ושימושים משלה, כולל תנאי תחזוקה מגוונים ושימושים מתאימים יותר או פחות.

אבן טבעית

אבן טבעית מאופיינת במראה מאוד מיוחד וייחודי, בדיוק כפי שהטבע יוצר כל אבן ואבן – אחת ויחידה. לצד היתרון יש גם חסרונות בצורת היעדר גמישות מסוימת, הצורך להגן על האבן מפני ספיגת מים, ריחות וחומרים אחרים, ולכן חיפוי זה לא מתאים לכל חלל ולכל צורך, אך בהחלט עשוי להוסיף הוד והדר לאזורי מפתח בחלל.

גרניט פורצלן

זוהי האבן שכולנו מכירים מהרצפות המקובלות ברוב חלקי הארץ. בדומה לקרמיקה בחדרי אמבטיה, חיפוי גרניט פורצלן מתאימים לחללים המאופיינים בלחות ובטמפרטורות גבוהות, ובמקרים רבים הם אופטימליים מבחינת עמידות – אך סתמיים יחסית מבחינת המראה החיצוני, כך שצריך להתאים לכל מקרה לגופו.

אלו הם חומרי הבסיס העיקריים המשמשים כיום בתחום חיפויי הקירות. תמיד כדאי לפנות לאנשי מקצוע בעלי היכולת לעבוד עם כל סוגי החומרים, כך שכל לוח וכל חיפוי יהיו תמיד בול מה שדרוש לכם בעל עת ובכל מקום.
 

כתבות נוספות


הובלת מקררים ותכולת דירות עניין של מיומנות
הובלת מקררים הינה עבודה מקצועית שדורשת מיומנות.  זו לא מיומנות שרוכשים בהתכתבות גם לא בלימודי זום -  אלא תוך כדי עבודה בפועל. אפשר מטבע הדברים ללמוד לשאת מקררים קטנים יותר או נפחיים פחות וככל שמפתחים מיומנויות בנשיאת מקררים קטנים אפשר לשאת מקררים כבדים יותר. במאמר זה נחקור במקצת את ענין הובלת המקררי...כל מה שכדאי וצריך לדעת על הדברת חולדות
חולדות נחשבות לבעלי חיים מאוד חכמים, ערמומיים, עקשניים וכאלה שלא קל בכלל לתפוס אותם. חשוב לזכור שיש הבדל מהותי גם מבחינה אסתטית, גם מבחינה התנהגותית וגם מבחינה תברואתית בין חולדות לבין עכברים.תוכנית עסקית למסעדה: תוכנית חובה לכל מסעדן
מי מאיתנו לא דמיין את עצמו מנהל מסעדה או בית קפה קטן מתישהו בחייו? עבור אילו שלוקחים את החלום צעד אחד קדימה, קיימנו ראיון עם אריק שולמן, הבעלים של שולמן אסטרטגיה שמתמחה בייעוץ למסעדנים על מנת להבין מהם הדברים שחשוב לתת עליהם את הדעת בדרך לפתוח מסעדה?ההבדל הקטן בין טיפול לאימון
רבים מאיתנו המעוניינים לחולל שינוי בחייהם, לא תמיד יודעים האם מה שנחוץ להם הוא טיפול או אולי אימון. קצת על ההבדלים הלא כל כך דקים בין שתי השיטות, ומתי ראוי להשתמש בכל אחת מהן.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle