מגזין הומלס

הר הכסף וכל מה שצריך לדעת בנושא ב2021

הר הכסף וכל מה שצריך לדעת בנושא ב2021

הידעתם? למעלה מעשרה מיליארד שקלים בישראל עדיין מוגדרים בתחילת שנת 2021 ככספים אבודים. האם חלק מזה שייך לכם?

22/12/2020
צרכנות, פיננסים

העידן המודרני מתמודד לראשונה בהיסטוריה עם צורת מחייה חדשה, שבה תרבות הצריכה וכמות השירותים המסופקים לכל אדם גבוהה במיוחד. עשרות אלפי חברות מזנקות מידי יום על מי שמוכן לשמוע, להתעניין ולקנות אצלן. הרשת גדושה בפרסומות ובמוצרים מפתים שאפשר להזמין עד הבית והשירותים הפיננסיים, הביטוחיים, הרפואיים והמשפטיים מתחרים אלו באלו מי יספק לכם את השירות הטוב ביותר. ועם כל הכאוס הזה, פלא שיש לכם כסף אבוד שלא ידעתם עליו?

מהו כסף אבוד?

בשנת 2015 הבינו במשרד האוצר שקיימת במשק בעיה. אנשים פותחים חשבונות בנק חדשים, עוברים לבית השקעות אחר, מחליפים סוכנות ביטוח ובסופו של דבר, שוכחים לקחת איתם את הכסף שהפקידו בעבר ונשמר אצלם.

איך זה קורה בכלל?

מספיק רק לדמיין את התרחישים שהצגנו קודם על מנת להבין עד כמה האפשרויות השונות עשויות להטיב איתנו בתקופות חיים מסוימות, כדי להבין למה החלפנו סוכנות או עברנו לסניף בנק אחר. קצב החיים הישראלי גם הוא קשור לבעיה: הישראלי הממוצע מסיים תיכון, עולה על מדים, טס למזרח, נוחת ללימודים, מתחתן ומביא ילדים. כל "תחנה" שכזו היא מקום שבו הוחלף חשבון הבנק (למשל כאשר פותחים חשבון משותף והחשבון האישי עוד ממשיך להתקיים), סוכנות הביטוח התחלפה, מקום העבודה השתנה כמה וכמה פעמים ולעתים גם המגורים השתנו, מה שעשוי להשפיע על קופת החיסכון הפנסיוני ואפילו על סניף הבנק שאתם נמצאים בו. ואחרי שהתקדמנו, לא תמיד זכרנו להביט לאחור ולאסוף את כל חפצינו. זהו מצב שבו הכסף שלנו "נרדם" וכעת מי שחשף אותו הוא משרד האוצר.

איך מגלים כסף אבוד?

כעת משהבנתם שגם לכם עשוי להתגלות כסף אבוד, נותר לענות רק על שאלה אחת – כיצד מאתרים כספים אבודים?

בזכות הממצאים של משרד האוצר, נולדה היוזמה הממשלתית "הר הכסף". היוזמה מאפשרת לכל אזרח לקבל לראשונה מידע שקוף ומהימן ממקור ממשלתי מוסמך בנוגע לחסכונות, פיקדונות והון צבור שנותר רדום בכל הגופים הפיננסיים בישראל.

מהו אתר הר הכסף?

אתר הר הכסף מציג את הנתונים בצורה פשוטה וידידותית לכל דורש ומאפשר לכולם להזין את פרטיהם האישיים ולקבל במרוכז את כל המקומות שבהם קיימים להם כספים: קופות חיסכון פנסיוניות, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות, ביטוח מנהלים ועוד.

הבדיקה תתאים גם לאנשים שמבקשים לבדוק את החסכונות והכספים הקיימים לקרובי משפחתם שנפטרו (הורים, ילדים ואחים) ולדרוש אותם, במקביל לסגירת כל החשבונות, הקרנות והחסכונות שמופיעים על שמם.

אתר הר הכסף הפרטי – האוצר הנוסף שלכם

משרד האוצר שואף לספק לאזרחי ישראל נתונים שעד כה לא היו מצויים בידם אלא בידי הגופים הפיננסיים וחברות הביטוח בלבד. כעת, משחזר הכוח לצרכנים, באפשרותם להחליט כיצד לנהל את כספם טוב יותר. סביר להניח שההחלטה נובעת מתנאי קופות שהשתנו עם הזמן, עמלות אחרות וגם שינויים באורח החיים האישי שיכולים להשפיע על הבחירה.

אלא שלמרות הנתונים המוצגים, רוב האנשים עדיין לא יודעים או מודעים לאפשרויות השונות שיעזרו לכסף שלהם "לחסוך" יותר, בוודאי שלא על כל הדרכים למטב את הקיים ולעבור לקופות, תוכניות או מסלולים יעילים יותר בעבורם.

לשם כך בדיוק נועד אתר הכסף הפרטי. כאן תוכלו לא רק לקבל את מלוא הנתונים הקיימים באתר הר הכסף של משרד האוצר, אלא גם להמשיך הלאה לבדיקה מקצועית  וזאת על ידי פניה למסלקה הפנסיונית שזה אתר שמפוקח על ידי משרד האוצר שתאפשר לכם לדעת כיצד לנהל את הכספים שגיליתם עליהם לצד הכספים הקיימים שלכם.

למי שייך הר הכסף הפרטי?

מאחורי אתר הר הכסף הפרטי פועל צוות מקצועי שמורכב מיועצים פיננסיים וסוכני ביטוח. הם יקבלו את פרטיכם רק אם תבחרו לעשות זאת במסגרת סיום הצפייה בנתונים. כל עוד לא בחרתם באפשרות שכזו, כל שיוצג לכם הוא פרטי משרד האוצר בלבד, מבלי שתהיה לנו גישה לעולם ובשום שלב לנתוניכם האישיים.

אם תבחרו שנביט לעומק על הנתונים מכם, נוכל לצפות בהם ממש כפי שאתם צפיתם בהם. המידע יאפשר לנו לנתח, לבדוק ולאפיין את כל הכספים הקיימים ולהגיש לכם תוך 3 ימי עסקים בלבד דוח המלצות מסודר ישירות למייל.

דו"ח המלצות מקצועי ומפורט

דוח ההמלצות שלנו מכיל את כל הפעולות שמומלץ שתעשו על מנת למטב את הכספים שברשותכם: העברת, פתיחת חיסכון או קופת גמל חדשה, מעבר בין חברות וקופות, בדיקת תשלומי הפרמיה והעמלות שאתם משלמים כיום לעומת האפשרויות הזולות יותר בשוק ועוד.

פניה יזומה מטעמכם תאפשר לכם לקבל מתוך אתר הר הכסף  תיק פיננסי מפורט הכולל את כל הכספים שאיתרנו עבורכם: כמה כסף יש לכם והיכן, איך למשוך אותו והאם כדאי לעשות זאת.

בנוסף, נוכל לספק לכם תמונת מצב פנסיונית הכוללת את גובה הסכום שייצבר לגיל הפרישה וגובה הקצבה החודשית, גובה דמי הניהול שאתם משלמים כעת והאם קיימת חברה טובה יותר שמומלץ שתעברו אליה.

ובנוסף לכל אלה – קיימת גם האפשרות לבדוק את כל הכיסויים הקיימים לכם בחברות הביטוח השונות, להשוות ביניהן ולספק לכם המלצות דומות הודות לאתר הר הביטוח, גם הוא ביוזמת משרד האוצר, שנבעה מאיתור חריג מאוד של כפלי ביטוח בציבור הישראלי (פוליסה זהה שמשולמת בשני מקומות שונים פעמיים).

לא בטוחים שיש לכם כסף אבוד? שאלו את עצמכם:

  1. האם החלפתם כמה עבודות מסודרות במהלך חייכם?
  2. האם החלפתם במהלך חייכם חשבון בנק?
  3. האם קיים לכם קרוב משפחה מקרבה ראשונה שנפטר ולא בדקתם עד היום את החסכונות הפנסיוניים שהיו לו?
  4. האם בעבר הצטרפתם לביטוח כלשהו ממקום העבודה במקביל ליצירת פוליסה פרטית?
  5. האם ידוע לכם מהו גובה דמי הניהול הקיים לקרן הפנסיה או קופות וחסכונות שקיימים לכם?

אנחנו איתכם לאורך כל הדרך

הסטטיסטיקה בישראל מראה כי רוב האנשים לא מודעים ליכולתם לנהל בצורה אחרת את כספיהם ולשמור על סדר, ארגון, חיסכון ויעילות בתכנון ובתפעול כל הקופות. דרך השירות שלנו תוכלו לדעת בדיוק כיצד לעשות זאת על ידי דו"ח ההמלצות ולהמשיך לקבל מאיתנו שירות אם וכאשר תבחרו בעתיד, לכל סוגיה, התלבטות או שאלה. סוכני הביטוח והיועצים הפיננסיים שלנו עומדים לרשותכם בכל עת ויספקו לכם מידע ושירות כעת ובעתיד. צרו קשר ונשמח לסייע לכם!

 

איתור כספים אבודים בתקופת הקורונה

דווקא עכשיו, ייתכן שקבלת סכום כספי משמעותי תוכל לסייע לכם לעבור את התקופה בקלות רבה יותר. משבר הקורונה הפך את המציאות של אזרחים רבים בישראל לקשה יותר והמצוקה הכלכלית לאורך התקופה רק המשיכה לעלות. זוהי הזדמנות מצוינת לבדוק מה קיים לכם ולדעת כיצד למטב נכון את חסכונותיכם בעיקר לאור התקופה. חלק מהפעולות אף יהיו משתלמות יותר, הודות לריבית בנק ישראל הנמוכה ושינויים נוספים שמומלץ להכיר בעולם הפיננסי. אל תהססו – היכנסו ובדקו. מי יודע, אולי תגלו סכום אבוד שיוכל להקל עליכם בדיוק עכשיו, כשהכי צריך.
 

כתבות נוספות


עיצוב הבית DIY: כל אחד יכול!
יש לא מעט דרכים לעצב את הבית ולהעניק לו את הטאצ' הייחודי גם בלי לשלם הון תועפות אחת הדרכים הפופולאריות ביותר טמונה בעולם שכל כולו DIY. אספנו בעבורכם כמה רעיונות להכנת אלמנטים מדליקים ופשוטים במיוחד.איך ללמוד לעשות קסמים בעצמך כמו דיויד קופרפילד
אנחנו מסתכלים על קוסמים, מופתעים בכל קסם מחדש מהיכולות שלהם. מהקסמים המיוחדים שנוגדים את חוקי הטבע שמוכרים לנו. אנחנו בוהים בציפיה במחזה של קוסם ומחכים שדבר מה יקרה ובסופו של דבר אנחנו מגלים שהתוצאה היא שונה לחלוטין ממה שציפינו.מה ההבדל בין תמ"א לפינוי בינוי?
תמ"א 38/1, תמ"א 38/2 ותוכנית "פינוי בינוי" אלו 3 תכניות דומות, אך בהחלט שונות. עם זאת, בעוד שברור מהו ההבדל המהותי בין תמ"א 38/1 לבין תמ"א 38/2 (שיפוץ מבנה לעומת בניית מבנה חלופי), הרי כשמדובר על ההבדל שבין תמ"א 38/2 לבין "פינוי בינוי" ההבדלים נעלמים, לפחות עבור מי שאינו בקיא בתחום.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle