מגזין הומלס / דרושים

שוק העבודה להנדסאי בניין ללא ניסיון

שוק העבודה להנדסאי בניין ללא ניסיון

מהן אפשרויות התעסוקה להנדסאי בניין ללא ניסיון? האם באמת חייבים ניסיון תעסוקתי כדי להתקבל לעבודה כהנדסאי בניין? האם הנדסאי בניין ללא ניסיון חייבים לעבוד בעבודות רטובות כמו ריצוף, טיח, יציקות בטון ובניית קונסטרוקציה עם ברזלים ופלדה?

22/12/2020

בשנים האחרונות הביקוש לבוגרי לימודי הנדסאי בניין הולך וגובר, ורוב הבוגרים נחטפים במהירות לעבודה גם אם אין להם ניסיון מעשי. יש מחסור עצום במפקחי בנייה ובמנהלי אתרי בנייה, בהנדסאים מיומנים לתכנון מבנים עד 4 קומות ולתפקידים נוספים. לכן, אם אתם חוששים שלא תמצאו עבודה לאחר הלימודים כדאי לכם להמשיך לקרוא את הכתבה שהכנו עבורכם. 

מה עושה הנדסאי בניין?

בוגרי תוכנית לימודים להנדסאי בניין משתלבים במהירות בשוק העבודה במגוון תפקידים מעניינים ומאתגרים. במסגרת הלימודים הסטודנטים חייבים לבחור מסלול התמחות, הם יכולים לבחור התמחות בתכנון מבנים או התמחות בניהול בנייה. סטודנט שמסיים התמחות בתכנון בנייה רשאי לתכנן מבנים עד לגובה של 4 קומות, הוא יכול להירשם כקבלן רשום במאגר הקבלנים לארר תקופת ניסיון קצרה. סטודנט שמסיים התמחות בניהול בנייה לרוב יעבוד בתפקידי פיקוח וניהול אתרי בנייה.

בוגרי מסלול הלימודים בבית ספר מוביל להנדסאים נהנים משפע אפשרויות תעסוקה ויכולים לעבוד בחברות הנדסה, בחברות בנייה, בחברות נדל"ן, בתפקידי פיקוח ברשויות השונות או לפתח קריירה עצמאית. יש אפשרות לעבוד גם בתפקידי ניהול, פיקוח ותכנון פרויקטים, הנדסאי ביצוע, חשב כמויות, פיקוח באתרי בנייה ועוד.

תפקידים המוצעים להנדסאי בניין מתחיל

בוגרי הנדסאי בניין נחטפים לעבודה בקלות ובמהירות בגלל המחסור העצום באנשי מקצוע. למרות שאין להם ניסיון, חשוב לזכור כי בוגרי מסלול הלימודים בבית ספר מוביל זוכים להתלמדות מעשית לכן הם רכשו ניסיון מסוים במהלך הלימודים.

התפקידים העיקריים שמוצעים כיום לבוגרי הנדסאי בניין הם משרות כמו מפקחים באתרי בנייה, מנהלי עבודה, חשבי כמויות ותיאום העבודה בשטח בין קבלני הביצוע. למעשה, אם חששתם שהנדסאי בניין עובד רק באתרי בנייה וחוזר הביתה מלוכלך, למעשה חלק מהעבודה נעשה במשרדים אך מבלים לא מעט באתרי הבנייה, בלי לעבוד במקצועות רטובים אלא כמנהלים ומפקחים.

הצעות עבודות ואפשרויות תעסוקה להנדסאי בניין

כאמור, יש ביקוש גבוה מאוד להנדסאי בניין עם או ללא ניסיון. בוגרי מסלול הלימודים נחטפים תוך זמן קצר לעבודה, ובגלל המחסור העצום בהנדסאים השכר ההתחלתי שלהם מתחיל בחמש ספרות. יש לציין כי גם בתקופת הקורונה חברות הבנייה ממשיכות לבנות ולקדם פרויקטים, והצפי הוא שבעתיד הקרוב לעין יהיה ביקוש גדול יותר להנדסאי בניין בגלל עיכובים בהתחלות בנייה והביקושים ההולכים וגוברים לדירות ולפרויקטים חדשים בתחום הבנייה והתשתיות.

תפקידו של הנדסאי בניין בתהליך הבנייה

להנדסאי בניין יש תפקיד חשוב ומרכזי בכל פרויקט בנייה ובכל פרויקט להקמת תשתיות, ההנדסאי מבלה שעות ארוכות מיום העבודה באתרי בנייה, אך הוא עוסק בפיקוח ובניהול ולא בעבודה פיסית ורטובה. ההנדסאי אחראי על הקבלנים והעובדים המקצועיים באתר הבנייה, עליו לתאם בין הקבלנים ולדאוג לכך שכולם מבצעים את עבודתם היטב ובהתאם לתוכניות. 

להנדסאי בניין יש אחריות מקצועית חשובה, לכן עליו לדאוג גם לנושאים כמו בטיחות בעבודה, בחירה נכונה של חומרים, חישוב כמויות, תכנון לוח זמנים וכו'.

שכר ממוצע של הנדסאי בניין

בגלל המחסור העצום בהנדסאי בניין השכר ההתחלתי הממוצע הוא כ-10,000 ₪ עד 12,000 ₪. בוגרי הנדסה אזרחית במסלול הנדסאי בניין נהנים משפע אפשרויות קידום, ולאחר כחמש שנות ניסיון השכר שלהם צפוי לעמוד על כ-14,000 ₪ עד 16,000 ₪. יש הנדסאים היוצאים לדרך עצמאית והשכר שלהם יכול להיות גבוה יותר, בהתאם להצלחת העסק שלהם.
 

כתבות נוספות


שוקלים ללמוד משפטים? אלו הנושאים בהם עוסקת כל התמחות
פלילי, מסחרי, זכויות אדם, הייטק והון סיכון - מה מעניין אתכם?הכוון תעסוקתי - המדריך המלא למציאת כיוון תעסוקתי
כולנו חולמים על עבודת החלומות – כזאת שיש בה שכר ההולם את הניסיון, הידע והכישורים שלנו, שכוללת תנאים מצויינים ושתורמת למימוש הפוטנציאל הגלום בו. אלא שבעולם התחרותי של ימינו, מציאת עבודה כזאת עלולה להיות מאתגרת וישנם מועמדים רבים על כל משרה שנלחמים ביניהם על כל תפקיד.גובה הפיצויים ביחס למשכורת ולוותק בעבודה
סיום העסקה של עובד, בין אם מדובר בפיטורים ובין אם מדובר בהתפטרות של העובד הינו שלב משמעותי וקשה במערכת היחסים של עובד ומעביד. החוק בישראל דואג לזכויות הן של המעסיק והן של העובד וכחלק מכך נקבעו כל החוקים הקשורים בפיצויים המגיעים לעובד. למי מגיע פיצויים על סיום עבודה ומהו גובה הפיצויים שמגיע לעובד? על...עובדים בגובה באחריות
עובדים בעבודות בגובה? בעלי עסק המספק שירותים כאלה? שמרו היטב על עצמכם, על העובדים.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle