מגזין הומלס

מה זה ביטוח רכב חובה?

מה זה ביטוח רכב חובה?

ביטוח רכב חובה הינה פקודה משנת 1970, הוראה המחייבת על כל נהג בביטוח רכב מנועי. אין הביטוח ספציפי לגבי אדם, אלא על כל אדם שנוהג ברכב. זה אומר שאם הביטוח שלכם הוא ביטוח רכב התקף לגילאי 40+, כל נהג מתחת לגיל הזה אינו מבוטח ועובר על החוק.

27/12/2020
צרכנות

ביטוח רכב חובה - לא רק את עצמכם אתם מבטחים

ביטוח רכב חובה הינו ביטוח רכב המכסה במקרים של פגיעות גופניות כתוצאה משימוש ברכב, כל פגיעה שאינה גופנית אינה תקפה תחת ביטוח חובה, אלא ביטוחים אחרים מכסים פגיעות רכוש. רבים נוטים לחשוב שכאשר הם לא מבטחים בביטוח חובה הסיכון הוא רק על גופם. חשוב להדגיש, ביטוח חובה אינו מבטח רק את נהג הרכב, אלא את כל הנוסעים ברכב בזמן הפגיעה, יתרה על כך, במקרה בו נתקלתם בתאונה המערבת פגיעות גוף של הולכי רגל או נהגים אחרים, ביטוח חובה מכסה אתכם.

 

המטרה בחוק היא לבטח את כל מי שנפגע באופן פיזי כתוצאה מתאונת דרכים, הביטוח מכסה טיפולים רפואיים (יש לעיין בפוליסה), וכל מימון הקשור לטיפול הרפואי כמו הובלה לבית החולים. ההגנה של ביטוח רכב חובה הינה הגנה כלכלית שכן טיפול רפואי לא מסובסד על ידי הביטוח יכול להגיע למאות אלפי שקלים.

 

ביטוח חובה - איפה עושים?

רוב ביטוחי החובה הינם זהים מבחינת סכומם, כמובן שהנתון משתנה מחברה לחברה אך לא באופן משמעותי. בכדי לבחור את חברת הביטוח יש לערוך סקר שוק, סקר בו אתם רואים את כל התנאים אשר כל חברה מציעה לכם, את דמי הביטוח ואת המסלולים המגוונים. נציין שתחום ביטוחי הרכב הוא תחום בעל תחרות גדולה, למרות מה שיגידו לכם תמיד תוכלו למצוא פרצות להורדת המחיר.

 

ככל שיש תחרות יותר גדולה כך מגוון האפשרויות העומדות בפני הלקוח מתרבות. כיום חברות ביטוח רכב מציעות מגוון מסלולים מותאמים באופן אישי לשימוש שלכם ברכב. שכן אדם דעתי שאינו נוסע בשבת עדיין מבוטח בשבת, חייל שמגיע פעם בשבועיים הביתה משלם דמי ביטוח גם עבור השבועיים שהיה בבסיס. מכיוון שחברות הביטוח ראו בכך תקלה הן יצרו מסלולים שונים בשביל למשוך לקוחות מכל הסוגים, הגילאים והדתות.

 

אל תתפשרו על הביטחון שלכם

אמנם מחירי הביטוח יכולים להיות גבוהים, אבל אסור להתפשר עם הביטחון הכלכלי והגופני שלכם. לא מעט צעירים בוחרים שלא לבטח בביטוח רכב חובה כיוון שהם לא עומדים בסכומים, לא רק שאתם מסכנים את עצמכם אתם כבר עוברים על החוק. הסיכון בו תמצאו בלי ביטוח חובה הינו גבוה, ולא רק בזמן של תאונה. אל תקחו סיכון על החיים שלכם, ואל תקחו סיכון על חיים של אחרים. תמיד תוכלו למצוא את החברה המתאימה עם המסלול המתאים להכנסה שלכם.
 

כתבות נוספות


מחירון הסעות מיניבוס לשנת 2021
רוצים להזמין הסעות מיניבוס? על מנת שתוכלו לבצע הזמנה מסודרת יהיה עליכם להכיר את העלויות מראש. מחירון הסעות מיניבוס יאפשר לכם לתכנן את העלויות הצפויות, וכמובן להיערך אליהן בהתאם.כל מה שצריך לדעת על משטחי שיש
משטחים משיש הם עניין שצריך לקחת בחשבון כאשר משפצים דירה או רוכשים דירה חדשה ומעוניינים לעצב אותה. המשטחים נוכחים בריצוף, בחיפויים, בחדרי האמבטיה, המטבח והריצוף החיצוני, ולכן יש לבחור אותם בחברה מקצועית ואמינה. המאמר יפרט אודות כל סוגי משטחי השיש.איך להתלבש לעבודה ב-2020
לבוש במקום העבודה עלול להיות נושא רגיש. קיימים מקומות שמנהיגים קוד לבוש קפדני ויש המאפשרים לבוש יומיומי. באנגלית יש לזה ביטוי קליל ""casual Monday, כי בדיוק עבר הסופשבוע ולאנשים קצת קשה עוד לחזור לחליפה ועניבה.הרכישה המתבקשת והמשתלמת ביותר כרגע – מסכה רב פעמית
השנה האחרונה הביאה עימה אתגרים ומאפיינים שאף אחד לא יכול היה לצפות מראש, ובראשם כמובן מגפת הקורונה והמגבלות המתמשכות על הציבור הרחב. אחד האביזרים המרכזיים והבולטים ביותר של השנה האחרונה (ונראה שגם של השנה הקרובה) הוא כמובן מסכות לפנים, אשר הפכו לפריט חובה בסיסי עבור כל גבר ואישה ומכל קבוצות הגילאים ...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle