מגזין הומלס

מה זה ביטוח רכב חובה?

מה זה ביטוח רכב חובה?

ביטוח רכב חובה הינה פקודה משנת 1970, הוראה המחייבת על כל נהג בביטוח רכב מנועי. אין הביטוח ספציפי לגבי אדם, אלא על כל אדם שנוהג ברכב. זה אומר שאם הביטוח שלכם הוא ביטוח רכב התקף לגילאי 40+, כל נהג מתחת לגיל הזה אינו מבוטח ועובר על החוק.

27/12/2020
צרכנות

ביטוח רכב חובה - לא רק את עצמכם אתם מבטחים

ביטוח רכב חובה הינו ביטוח רכב המכסה במקרים של פגיעות גופניות כתוצאה משימוש ברכב, כל פגיעה שאינה גופנית אינה תקפה תחת ביטוח חובה, אלא ביטוחים אחרים מכסים פגיעות רכוש. רבים נוטים לחשוב שכאשר הם לא מבטחים בביטוח חובה הסיכון הוא רק על גופם. חשוב להדגיש, ביטוח חובה אינו מבטח רק את נהג הרכב, אלא את כל הנוסעים ברכב בזמן הפגיעה, יתרה על כך, במקרה בו נתקלתם בתאונה המערבת פגיעות גוף של הולכי רגל או נהגים אחרים, ביטוח חובה מכסה אתכם.

 

המטרה בחוק היא לבטח את כל מי שנפגע באופן פיזי כתוצאה מתאונת דרכים, הביטוח מכסה טיפולים רפואיים (יש לעיין בפוליסה), וכל מימון הקשור לטיפול הרפואי כמו הובלה לבית החולים. ההגנה של ביטוח רכב חובה הינה הגנה כלכלית שכן טיפול רפואי לא מסובסד על ידי הביטוח יכול להגיע למאות אלפי שקלים.

 

ביטוח חובה - איפה עושים?

רוב ביטוחי החובה הינם זהים מבחינת סכומם, כמובן שהנתון משתנה מחברה לחברה אך לא באופן משמעותי. בכדי לבחור את חברת הביטוח יש לערוך סקר שוק, סקר בו אתם רואים את כל התנאים אשר כל חברה מציעה לכם, את דמי הביטוח ואת המסלולים המגוונים. נציין שתחום ביטוחי הרכב הוא תחום בעל תחרות גדולה, למרות מה שיגידו לכם תמיד תוכלו למצוא פרצות להורדת המחיר.

 

ככל שיש תחרות יותר גדולה כך מגוון האפשרויות העומדות בפני הלקוח מתרבות. כיום חברות ביטוח רכב מציעות מגוון מסלולים מותאמים באופן אישי לשימוש שלכם ברכב. שכן אדם דעתי שאינו נוסע בשבת עדיין מבוטח בשבת, חייל שמגיע פעם בשבועיים הביתה משלם דמי ביטוח גם עבור השבועיים שהיה בבסיס. מכיוון שחברות הביטוח ראו בכך תקלה הן יצרו מסלולים שונים בשביל למשוך לקוחות מכל הסוגים, הגילאים והדתות.

 

אל תתפשרו על הביטחון שלכם

אמנם מחירי הביטוח יכולים להיות גבוהים, אבל אסור להתפשר עם הביטחון הכלכלי והגופני שלכם. לא מעט צעירים בוחרים שלא לבטח בביטוח רכב חובה כיוון שהם לא עומדים בסכומים, לא רק שאתם מסכנים את עצמכם אתם כבר עוברים על החוק. הסיכון בו תמצאו בלי ביטוח חובה הינו גבוה, ולא רק בזמן של תאונה. אל תקחו סיכון על החיים שלכם, ואל תקחו סיכון על חיים של אחרים. תמיד תוכלו למצוא את החברה המתאימה עם המסלול המתאים להכנסה שלכם.
 

כתבות נוספות


מדריך לבחירת מצעים איכותיים למיטה
מוכרת האמרה לפיה, אדם ישן איך שהוא מציע את מיטתו. בחירה מוקפדת של מצעים איכותיים תשפר את איכות השינה ולו רק בשל תחושת הנוחות והנעימות שמשרה השימוש בהם.יהלומי מעבדה - הטרנד הכי חם של 2021
היהלום היא אחת האבנים היפות והיקרות ביותר בעולם כולו וכן אחת המבוקשות. בזכות הקדמה הטכנולוגית, אשר החלה לפרוח במאה האחרונה, ניתן לייצר יהלומים בעלי תכונות זהות ליהלום הטבעי בתנאי מעבדה. מה הם יהלומי מעבדה ואיך מייצרים אותם? זאת ועוד במאמר הבאבת הזוג חוגגת יום הולדת? להלן רשימת מתנות שאי אפשר לטעות לגביהן
בת הזוג חוגגת יום הולדת ואתה "שובר את הראש" לגבי איזו מתנה כדאי להביא לה, מה היא תאהב, מה יכול להראות לה שאתה משקיע בה, מה היא צריכה וכמובן, מה לא מזכיר שום דבר שהבאת לה בימי ההולדת הקודמים..דירה חדשה? אל תזניחו את חדר השינה ואל תתפשרו על השינה שלכם
עוברים לדירה חדשה? מזל טוב! זו עומדת להיות תקופה מרגשת בחייכם ובה שינויים מבורכים. בזמן שאתם הופכים את הדירה החדשה לבית, חשוב מאוד שתקפידו להקדיש זמן ומחשבה גם לאיכות השינה שלכם.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle