מגזין הומלס

יהלומי מעבדה - הטרנד הכי חם של 2021

יהלומי מעבדה - הטרנד הכי חם של 2021

היהלום היא אחת האבנים היפות והיקרות ביותר בעולם כולו וכן אחת המבוקשות. בזכות הקדמה הטכנולוגית, אשר החלה לפרוח במאה האחרונה, ניתן לייצר יהלומים בעלי תכונות זהות ליהלום הטבעי בתנאי מעבדה. מה הם יהלומי מעבדה ואיך מייצרים אותם? זאת ועוד במאמר הבא

Green Diamonds 29/12/2020
צרכנות

מבוא ליהלומי מעבדה

יהלומי מעבדה, כשמם כן הם, יהלומים המיוצרים באופן מלאכותי, במעבדה, בידי אדם, וללא צורך בכרייה. יהלומים אלו קיבלו את אישורם של לשכת הסחר האמריקאי, ואינם נופלים בחזותם ובאיכותם מהיהלומים הטבעיים. למעשה, לא ניתן להבחין בהבדל בין היהלום הטבעי המוכר לבין יהלום המעבדה בעין בלתי מזויינת.

 

הצורך בשינוי – הומאניים וברי קיימא

כפי שרבים השכילו והבינו את הצורך בשינוי בתחומים שונים, כך גם כלפי עולם היהלומים. בשנים האחרונות, ניתן לראות מגמה עולה של הסחר ביהלומי מעבדה, אשר נובע מכמה סיבות עיקריות.

 

גולת הכותרת של יהלומי מעבדה – המחיר

ראשית, רכישת והעדפת יהלומי מעבדה על פני יהלומים טבעיים, תוזיל את עלויות היהלומים, שכן עלויות המעבדה נמוכות משמעותית מעלויות התפעול והבנייה של מכרה יהלומים, מה שאומר שרכישת טבעות אירוסין למשל, תצא הרבה יותר משתלמת.

שנית, תהליך הפקתם של היהלומים הטבעיים מתבצע באמצעות כרייה ומצריך זמן וכסף רב, כמו כן גם לאחר הכרייה, היהלומים עוברים תהליך עיבוד וליטוש, ואלו מצריכים גם הם זמן וכסף רב.

בשל הפקתם של יהלומי המעבדה  בתנאי מעבדה מחירם של יהלומי המעבדה יורדים בשיעור של כ – 50 אחוז ממחירם של היהלומים הטבעיים. עניין זה ינעים את אוזנם של הצרכנים הישראליים. כמו כן, מחירם של יהלומי המעבדה מנגיש את עולם היהלומים הנוצץ והיקר לכלל האוכלוסייה.

 

הומאני, ירוק ובר קיימא

נתון נוסף המשחק לטובת יהלומי המעבדה הוא היות הליך הפקתם הומאני יותר. יהלומים אלו ישימו קץ לסחר ההמוני במקומיים ברחבי אפריקה, המשועבדים לשם ביצוע עבודות הכרייה. כמו כן, הליך הפקתם של יהלומים אלו מזהם באופן משמעותי פחות מאשר יהלומים סטנדרטיים.  

בנוסף, מגמה אשר מתפתחת בשנים האחרונות בעולם היא המעבר ליצור ירוק ושמירה על איכות הסביבה. יהלומי המעבדה אקולוגיים לסביבה בשל היעדר הצורך בכרייה כפי שנצרך בתהליך הפקת היהלום הטבעי.

יתרון נוסף  ליהלומי המעבדה הוא העובדה כי נשים רבות חפצות בתכשיטים משובצים יהלומים צבעוניים, הנחשבים למשאב נדיר במיוחד. הפקת יהלומים צבעוניים אלו במעבדה, מאפשר את הוזלתם.

לבסוף, חשוב לזכור כי היהלומים הטבעיים מצויים בעולם בכמות מוגבלת. משכך, יהלומי המעבדה, בהיותם כמוצר סינטטי, עונים על צורך בעת מיצוי כלל היהלומים בעולם.

 

תהליך ייצור יהלומי המעבדה

את תהליך הייצור של יהלומי המעבדה מבצעים תוך שחזור תנאי השטח בו נכרים היהלומים הטבעיים. תנאי שטח אלו כוללים לחץ גבוהה וכן טמפרטורות גבוהות. כך, תוך הדמיית תנאים אלו, ניתן להפיק יהלומים בתהליך קצר יותר ומבוקר יותר באופן ניכר.

נציין כי בשונה מתהליך התפתחותו של היהלום הטבעי, בייצור בתנאי מעבדה אין צורך בהמתנה של שנים רבות, שכן ייצור היהלום לוקח פרק זמן של כ – 3 חודשים לכל היותר. ישנן שתי שיטות באמצעותן מפיקים יהלומי מעבדה. האחת HPHT, השנייה CVD. שתי שיטות אלו מובילות לתוצאה זהה.

 

HPHT

שיטה המבוססת על לחץ וחום, המדמים את לחצי האדמה ואת החום של ליבת כדור הארץ. שיטה זו אינה חדשה, ושימשה בעבר בעיקר להפקת יהלומי תעשייה. בעקבות הביקוש הגובר ליהלומי מעבדה, החלו להשתמש בשיטה זו גם על מנת להפיק יהלומי מעבדה לתעשיית התכשיטים. להפקת היהלומים בשיטה זו נדרש גם כן מספר שבועות.

 

CVD

בשיטה זו מתבצע אידוי של גזים פחמניים. באמצעות שיטה זו, ניתן להפיק יהלומים גדולים יותר מאשר בשיטת ה – HPHT. כמו כן, באמצעות שיטה זו ניתן לשלוט על פליטת הגזים בעת תהליך ההפקה, וניתן לוודא כי אין חריגה מן הכמות המותרת.

 

יהלומים סינטטיים כאן כדי להישאר

מחירם הנמוך, המאפשר את נגישות כלל האוכלוסייה ליהלום הנחשק, לצד זהותם ליהלומים הטבעיים, ללא יכולת הבדלה ללא מכשור טכנולוגי מתקדם, וכן שאר יתרונותיהם הבולטים מבשרים לנו את הבשורה כי יהלומי המעבדה הם אינם טרנד חולף, אלא נמצאים כאן כדי להישאר לעוד שנים רבות.

 

 

מאמר זה מוגש באדיבות Green Diamonds, מותג יהלומי המעבדה הראשון והמוביל בישראל.Green Diamonds

 

כתבות נוספות


קורס השקעות נדל"ן בחו"ל
השקעות נדל"ן בחו"ל הפכו בשנים האחרונות לאופציה מועדפת על משקיעים רבים בישראל. כיום בעולם הגלובלי השקעה משתלמת מעבר לים יכולה להניב עבורכם תשואה גבוהה במינימום השקעה. נדל"ן הוא אפיק השקעה בטוח יחסית, גם בעולם המשתנה של ימינו בעיצומו של משבר כלכלי עולמי. השקעה בנכס דיגיטלי מניב
השקעה בנכס דיגיטלי מניב נשמעת לכם כמו חיבור בין כמה מילים בלי קשר בינהן? האמת היא שהמילים הללו ועוד מושגים שישמעו לכם כמו סינית יכולים להיות שווים לכם הרבה מאוד כסף. גם אם אין לכם שום היכרות או ניסיון עם תחום השיווק באינטרנט, סנן מזגן - טכנולוגיית Air Care 02 מבוססת מי חמצן
המודעות הרבה לבריאות שמאפיינת את החיים בעידן שלנו, לצד החרדה שגברה בקרב ההמונים בעקבות נגיף הקורונה, הביאה לעלייה בביקוש למוצרי הגיינה וניקיון. כמו כן, הדבר גם תקף למיזוג האוויר שאחראי על סרקולציה וניקוי האוויר אותו אנו נושמים.המתנה המושלמת לחורף ולקורונה – סימולטור טיסה למחשב
החורף הנוכחי הוא במובנים רבים יותר החורף המאתגר ביותר שידענו, במיוחד עבור ילדים ובני נוער – מלבד לכך שבעונת החורף קשה יותר לבלות שעות רבות בחוץ במשחק עם חברים, השנה אנחנו גם נמצאים עדיין תחת ההשפעות מרחיקות הלכת של מגפת הקורונה, המגבילה את האפשרות של כולנו לצאת ולהסתובב. במיוחד בעת סגרים חוזרים ונשנ...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle