מגזין הומלס

תמונה: 123rf.com

תמונה: 123rf.com

היתרונות של קרנות השתלמות

קרנות השתלמות נועדו במקור כאמצעי חסכון למימון הכשרות כגון כנסים מקצועיים ולימודיים, עבור עובדי מדינה. עם השנים, חל שינוי מהותי בנידון וקרנות אלה הפכו זמינות לכל האוכלוסייה בישראל ולכל מטרה שהחוסך מחליט עליה. מאחר שאנשים מצביעים עם הארנק לגבי קרנות אלה, משמע שיש כאן משהו שעובד לטובתם. ואכן, יש להם לא מעט יתרונות.

30/12/2020
צרכנות, פיננסים

הטבות המס

אחד מהיתרונות הגדולים ביותר שרואים לגבי קרנות השתלמות, הוא בנושא הטבות המס. יש פטור ממס במשיכת הכספים מהקרן. זאת, עד לתקרה מוגדרת מסוימת, אשר שונה בין שכירים לעצמאים. מדובר במעין השקעה פטורה ממס - מצב יוצא דופן ומשתלם.

 

חסכון לטווח בינוני, משיכת כספים מלאה

קרן השתלמות מאפשרת (לא מחייבת) למשוך את הכספים שנצברו בה בבת אחת, כאמור עם פטור ממס. זאת, לאחר 3 שנים, במידה ומתכוונים להשתמש בכסף למטרת השתלמות או במקרה שבו הגעתם כבר לגיל פרישה. בכל מקרה אחר, ניתן למשוך את הכסף רק לאחר 6 שנים של חסכון.

 

מסלולי השקעה רבים לבחירתכם

את הכסף הנחסך בקרנות ההשתלמות, ניתן להשקיע במסלולי השקעה שונים. תמהיל ההשקעות הנבחר, יציג איזון מבוקש, בין הסיכון בהשקעה לבין הסיכוי לרווח. חשוב לציין, שניתן לעבור בין מסלולי השקעה שונים כאלה ואף בין קרנות השתלמות, ללא צורך בתשלום קנסות או מיסים.

 

מגוון רחב של סוגי קרנות

עוד יתרון של קרנות ההשתלמות, הוא שהן זמינות כיום בואריאציות רבות. מלבד הקרנות הרגילות, יש קרנות מיוחדות לעובדי מעסיקים גדולים, קרנות לחברי קיבוצים ומושבים וגם סוג קרן מיוחד שנקרא "קרן השתלמות של בעל שליטה". כמו כן, יש הבדלים שונים בין קרנות השתלמות לשכירים וקרנות השתלמות לעצמאים. בולטות במיוחד קרנות השתלמות עם התמקדויות ספציפיות, שידועות גם בשם "קרנות השתלמות ייעודיות". אלה קרנות השתלמות, אשר תפורות באופן מיוחד להתאמה לצרכי בעלי מקצוע מתחומים שונים. זה יכול להיות לדוגמא קרן השתלמות ייעודית עבור מנהלים או עבור עובדי הייטק. מי שמתעניין בקרנות השתלמות, עשוי להיות מתאים לאחת מהקרנות הייעודיות, מתוקף נסיבות חייו האישיות. ייתכן גם מצב שבו כמה סוגי קרנות השתלמות מתאימות לאותו אדם. לכן, כדאי להתעמק באפשרויות ולהשוות ביניהן, מתוך דגש על התאמה אישית לכם.

 

יתרונות נוספים

לקרנות השתלמות יש גם יתרונות משניים נוספים, דוגמת דמי ניהול נמוכים יחסית. ישנם גם תנאים והטבות מיוחדים, ששונים לגבי אוכלוסיות ספציפיות. אצל עצמאים למשל, הם מחליטים לגבי סכומי ומועדי ההפקדות לקרן ההשתלמות. כל עוד ההפקדות הן עד 4.5% מ"ההכנסה החייבת" ולא עולות על 11,925 ש"ח בשנה, הן נחשבות כהוצאה מוכרת לעצמאים. למי שמתעניין בכך, כדאי להתעמק ביתרונות אלה כמובן. עם זאת, כבר מהיתרונות שציינו קודם לכן, ניתן להבין שמדובר בצורת חסכון אטרקטיבית למדי.
 

כתבות נוספות


איך לדעת אם מבצע מסוים הוא אכן אטרקטיבי?
בתקופה בה אנו חיים, כולנו נחשפים ללא מעט מידע ופרסומים לגבי מבצעים - זה יכול "לתפוס אותנו" שעה שאנחנו גולשים ברשת האינטרנט, שעה שאנחנו עורכים קניות ברשת האינטרנט וגם שעה שאנחנו מטיילים בקניון או ברחוב – ומסביבנו לא מעט חלונות ראווה של חנויות עם שלטים המבשרים על הנחות ומבצעים.מכשירי שמיעה למבוגרים – כך תבחרו את מכשיר השמיעה המתאים לכם
הנתונים מפתיעים: בקרב בני 20 ומעלה, כ – 20% מהאוכלוסייה סובלת מירידה בשמיעה, ושיעורי הסובלות מלקות בשמיעה עולים באופן דראסטי לאורך השנים, עד כדי כמעט 80% בקרב אוכלוסיית בני 85 ומעלה.היום שאחרי קורונה - איך יראה יום השופינג הגדול?
מבצע החיסונים הלאומי ומספרי המחוסנים הגדול בישראל, כבר מאפשרים לנו להתחיל לחלום על היום שאחרי. מה יחזור להיות כמו שהיה קודם ואילו מנהגים יעלמו מהעולם? מומחים רבים כבר חוזים כי עולם הצרכנות כבר השתנה לנצח ולא יחזור להיות מה שהכרנו לפני הקורונה. אבל איך השינויים האלה ישפיעו על החיים של כולנו והאם הם...מיטות מרופדות – כל הכיף לישון במיטה מעוצבת ונוחה
הידעתם כי שעות הלילה שלכם ואיכות השינה יקבעו עד כמה תהיו יעילים ביום שלאחר מכן. לכן, המיטה שלכם והמזרון שתבחרו חשובים מאד. בכתבה זו נרחיב על סוג מיטות נפוץ ואהוב במיוחד – מיטות מרופדות שהבסיס שלהן עשוי עץ ועליו כיסוי נעים ועמיד. מה ההיסטוריה שלהן ומדוע הן מומלצות בכל בית? הכל במאמר לפניכם.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle