מגזין הומלס

תמונה: 123rf.com

תמונה: 123rf.com

היתרונות של קרנות השתלמות

קרנות השתלמות נועדו במקור כאמצעי חסכון למימון הכשרות כגון כנסים מקצועיים ולימודיים, עבור עובדי מדינה. עם השנים, חל שינוי מהותי בנידון וקרנות אלה הפכו זמינות לכל האוכלוסייה בישראל ולכל מטרה שהחוסך מחליט עליה. מאחר שאנשים מצביעים עם הארנק לגבי קרנות אלה, משמע שיש כאן משהו שעובד לטובתם. ואכן, יש להם לא מעט יתרונות.

30/12/2020
צרכנות, פיננסים

הטבות המס

אחד מהיתרונות הגדולים ביותר שרואים לגבי קרנות השתלמות, הוא בנושא הטבות המס. יש פטור ממס במשיכת הכספים מהקרן. זאת, עד לתקרה מוגדרת מסוימת, אשר שונה בין שכירים לעצמאים. מדובר במעין השקעה פטורה ממס - מצב יוצא דופן ומשתלם.

 

חסכון לטווח בינוני, משיכת כספים מלאה

קרן השתלמות מאפשרת (לא מחייבת) למשוך את הכספים שנצברו בה בבת אחת, כאמור עם פטור ממס. זאת, לאחר 3 שנים, במידה ומתכוונים להשתמש בכסף למטרת השתלמות או במקרה שבו הגעתם כבר לגיל פרישה. בכל מקרה אחר, ניתן למשוך את הכסף רק לאחר 6 שנים של חסכון.

 

מסלולי השקעה רבים לבחירתכם

את הכסף הנחסך בקרנות ההשתלמות, ניתן להשקיע במסלולי השקעה שונים. תמהיל ההשקעות הנבחר, יציג איזון מבוקש, בין הסיכון בהשקעה לבין הסיכוי לרווח. חשוב לציין, שניתן לעבור בין מסלולי השקעה שונים כאלה ואף בין קרנות השתלמות, ללא צורך בתשלום קנסות או מיסים.

 

מגוון רחב של סוגי קרנות

עוד יתרון של קרנות ההשתלמות, הוא שהן זמינות כיום בואריאציות רבות. מלבד הקרנות הרגילות, יש קרנות מיוחדות לעובדי מעסיקים גדולים, קרנות לחברי קיבוצים ומושבים וגם סוג קרן מיוחד שנקרא "קרן השתלמות של בעל שליטה". כמו כן, יש הבדלים שונים בין קרנות השתלמות לשכירים וקרנות השתלמות לעצמאים. בולטות במיוחד קרנות השתלמות עם התמקדויות ספציפיות, שידועות גם בשם "קרנות השתלמות ייעודיות". אלה קרנות השתלמות, אשר תפורות באופן מיוחד להתאמה לצרכי בעלי מקצוע מתחומים שונים. זה יכול להיות לדוגמא קרן השתלמות ייעודית עבור מנהלים או עבור עובדי הייטק. מי שמתעניין בקרנות השתלמות, עשוי להיות מתאים לאחת מהקרנות הייעודיות, מתוקף נסיבות חייו האישיות. ייתכן גם מצב שבו כמה סוגי קרנות השתלמות מתאימות לאותו אדם. לכן, כדאי להתעמק באפשרויות ולהשוות ביניהן, מתוך דגש על התאמה אישית לכם.

 

יתרונות נוספים

לקרנות השתלמות יש גם יתרונות משניים נוספים, דוגמת דמי ניהול נמוכים יחסית. ישנם גם תנאים והטבות מיוחדים, ששונים לגבי אוכלוסיות ספציפיות. אצל עצמאים למשל, הם מחליטים לגבי סכומי ומועדי ההפקדות לקרן ההשתלמות. כל עוד ההפקדות הן עד 4.5% מ"ההכנסה החייבת" ולא עולות על 11,925 ש"ח בשנה, הן נחשבות כהוצאה מוכרת לעצמאים. למי שמתעניין בכך, כדאי להתעמק ביתרונות אלה כמובן. עם זאת, כבר מהיתרונות שציינו קודם לכן, ניתן להבין שמדובר בצורת חסכון אטרקטיבית למדי.
 

כתבות נוספות


קורקינט שיאומי: כל היתרונות בקורקינט אחד
לנוע בדרכים מבלי להתאמץ, לדעת שאתם יכולים להגיע לכל מקום ולא תהיה לכם בעיית חניה, או סתם לנסוע בחיק הטבע בשבילים מסומנים. את כל הדברים האלה אפשר לעשות בעזרת קורקינט. במאה ה-21 אנחנו יכולים ליהנות מקורקינט משוכלל אשר נע על חשמל. אך כאשר בוחרים קורקינט חדש, אין מקום לפשרות. רק קורקינט עמיד ואיכותי יכו...הדרכון הפורטוגלי במקום 2 בדירוג הדרכונים העולמי
גם דרכונים מקבלים דירוג משלהם מדי שנה, בהתאם לשאלה לכמה מדינות הם מאפשרים להיכנס ובאילו מדינות ניתן לבקר ללא ויזה. הדרכון הפורטוגלי, חביב הישראלים, מדורג בסולם זה במקום השני והמכובד.דלתות פנים - הבחירה המושלמת לחדרי הבית השונים
אם אתם בונים בית חדש או אם אתם משפצים את הבית הקיים שלכם, אתם בוודאי יודעים כי אחת ההחלטות החשובות ביותר שאתם צריכים לקבל היא איזה דלתות פנים לבחור עבור ביתכם.איך למצוא עוזרת בית בקלות באינטרנט
ניקיון הוא דבר חשוב ובסיסי מאוד בכל בית מגורים. כל אדם יודע שבכדי לשמור על הדקורטיביות של ביתו, בכדי לאפשר לביתו הפרטי להוות את המרחב הנעים ביותר למגורים וכן, בכדי לשמור על היגיינה ועל בריאות, חשוב מאוד לנקות את הבית כמעט בכל יום.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle