מגזין הומלס

מה כדאי לעשות עם 200 אלף שקל פנויים? המדריך המלא

מה כדאי לעשות עם 200 אלף שקל פנויים? המדריך המלא

למרות המצב הכלכלי המדובר, לצד משבר הבריאות העולמי המדובר עוד יותר, אשר החריף עוד יותר את המצב הכלכלי, ניתן לומר בבטחה כי עדיין אפשר למצוא בישראל לא מעט אנשים שיש להם סכום כסף נכבד להשקיע והם רק צריכים להחליט מהו אפיק ההשקעה הנכון ביותר עבורם. אז אם יש לכם 200,000 ש"ח פנויים להשקעה הרשו לנו לברך אתכם, כי זה לא מובן מאליו וקבלו מאיתנו באהבה כמה רעיונות, שיוציאו את הכסף שלכם לעבוד, בשבילכם.

04/01/2021
פיננסים

להשקיע בעתיד שלכם ולקבל יותר

דירה להשקעה היא אפיק ההשקעה המוכר ביותר בישראל, אליו נמשכים לא מעט משקיעים קטנים, שרוצים השקעה בטוחה ומניבה. אבל האם זוהי באמת האפשרות המומלצת והטובה ביותר?

 

אז הרשו לנו לעצור אתכם, רגע לפני שאתם בוחרים אפיק השקעה משתלם ולומר לכם למה השקעה היא צעד כל כך חשוב.

למעשה, רבים אינם מבינים את חשיבות ההשקעות, חוששים מפני הצעד ואף מעדיפים להשאיר את הכסף לשכב לו בקופת גמל שכוחת אל, שם הוא צובר אבק ולא ריבית, או גרוע מכך - אם כבר יש קצת כסף פנוי, אז למה לא לבזבז אותו? הרי חיים רק פעם אחת?!?!

 

למה חשוב להשקיע?

השקעה נבונה יכולה לבנות עבורכם חומת מגן שתשמור עליכם ועל הילדים שלכם בעתיד, לבסס אתכם כלכלית לטווח ארוך, ליצור עבורכם רזרבות, אשר יכולות לשרת אתכם בשעת מצוקה לא עלינו וגם לאפשר לכם לתת לילדים שלכם בבוא העת, בסיס כלכלי איתן להתחיל איתו את החיים.

גם אם אתם מוצאים את עצמכם במאבק הישרדות יומיומי, אבל יש לכם סכום כסף נכבד שאיתו תוכלו לייצר הקלה זמנית על עול החיים, כדאי שתחשבו טוב, אם אולי השקעה טובה יכולה להיות משתלמת אף יותר.

 

סיכונים בהשקעה

הצד הרציונלי של המוח יודע היטב להרחיק אתכם מסכנה ולספר לכם על הסיכונים שעלולים לבוא יחד עם ההשקעה - הכסף יכול ללכת לאיבוד ההשקע היכולה לאבד מערכה, אין ערובה לכך שההשקעה תהיה מניבה כפי שתכננתם, כל החסכונות שצברתם, לפעמים לאורך שנים ארוכות, עלולים לרדת עכשיו לטמיון ועוד.

אבל משקיעים ותיקים יכולים לספר לכם, שהחששות האלה, למרות היותם טבעיים ולפעמים גם מוצדקים, יכולים להתפוגג, אם אתם בוחרים בארגון אמין ובעל שם, שילווה את ההשקעה שלכם וינחה אתכם לעבר בחירה שמתאימה לכם, לאישיות שלכם ולצרכים שלכם.

למעשה השקעה של 200,000 ש"ח יכולה להיות התחלה מצויינת למשקיעים בתחילת דרכם, שרוצים להכיר את התחום בסיכון מינימלי ולאפשר לכסף שלהם לגדול.

 

אז איך עושים את זה?

הדבר הראשון שעליכם להבין הוא כי בכל השקעה יש סיכונים לצד הסיכוי להרוויח וכי אתם צריכים לבחור את הסיכונים המתאימים לכם, מתוך הבנה כי רמת הסיכון משפיעה ישירות גם על רמת ההצלחה של ההשקעה.

במילים אחרות - ככל שהסיכון יותר גבוה, כך גם הסכומים שאתם יכולים להרוויח הם גדולים יותר, אבל אתם ממש לא חייבים לבחור דווקא במודל הזה, של סיכון גבוה.

ההיפך הוא הנכון עבור מספר גדול של אנשים, המעדיפים דווקא לקחת סיכון קטן ככל האפשר, בידיעה שגם הרווחים יהיו מתונים, אך בטוחים יותר.

 

השקעה בסיכון נמוך

בחירת אפיק השקעה בסיכון נמוך אינה מורכבת במיוחד והיא תלויה בעיקר באופי שלכם - עד כמה אתם מחפשים הרפתקאות, עד כמה אתם עסוקים, עד כמה אתם רוצים שהכסף שלכם "יתנהל בעצמו". לאחר שתענו על השאלות הללו, תוכלו לבחור מתוך כמה אפיקים מקובלים של השקעות בסיכון נמוך: 

 

אגרות חוב ממשלתיות

אג"ח ממשלתיות נחשבות לאפיק השקעה בטוח במיוחד, כי הן מגיעות עם הבטחה לשלם לכם את הריבות כל שנה ואת הקרן בסוף התקופה.

משו כך הן מספקות הכנסה יציבה ומובטחת, אבל ייתכנו תנודות במחיר, בשל שינויים בשער הריבית למשל, כמו גם רמת הכנסה נמוכה יחסית.

 

אגרות חוב קונצרניות

אגרות חוב המונפקות על ידי חברות הן מגוונות יותר מאג"ח ממשלתיות. בחלקן יש רמה גבוהה של סיכון ואופציה להרוויח יותר ובחלקן יש רמה נמוכה של סיכון, עם אופציה להרוויח בצורה בטוחה, אבל בסכומים נמוכים יחסית.

משום כך, השקעה מסוג זה צריכה להיבחן באופן נקודתי ולא להילקח כמובן מאליו - למרות שהיא נחשבת לאפיק השקעה סולידי יחסית.

 

נכסים מניבים ונדל"ן

השקעה בנדל"ן ונכסים מניבים היא כנראה ההשקעה המוכרת ביותר במחוזותינו, אשר גם נחשבת בטוחה ומניבה בהשוואה לאפיקים רבים אחרים.

נדל"ן הוא השקעה בעלת פוטנציאל לתזרים קבוע הוא יציב ועמיד, אבל הוא גם בעל ערך לא יציב, הרווחיות תלויה בשיעור התפוסה של הנכס (אם אתם לא מצליחים למצוא שוכרים אתם מפסידים כסף וגם אם אתם לוקחים בטעות שוכרים בעייתיים).

משום כך, גם השקעה בנדל"ן נחשבת כיום בעלת רמת סיכון מסוים, שחושב לקחת בחשבון.

יחד עם זאת, המחירים העולים בהתמדה של נדל"ן בישראל לצד האפשרויות הרבות שנפתחו בפני משקיעים ישראליים להשקעות נדל"ן מניבות ומוצלחות בחו"ל, עדיין מטות את המשקל לטובת ההשקעה בתחום ה, בעיקר כאשר מדובר על סכומים בסדר גודל של 200,000 ש"ח וסכומים דומים.

לבסוף, נראה כי הקלף המנצח של השקעות בנדל"ן נשען על עובדת היותה של השקעה מסוג זה ברור ומובן יותר מסוגים רבים אחרים של השקעות - בעיקר עבור המשקיע המתחיל, או משקיעים שלא מחפשים הרפתקאות, אבל רוצים להבין בדיוק כיצד מתנהלת ההשקעה שלהם וממה היא מושפעת.

 

לסיכום

קיימים סוגים רבים ושונים של השקעות, אך לרוב כאשר מדובר על סכומים כמו אלה המדוברים כאן במאמר, נהוג לבחור באפיקי השקעה עם סיכון נמוך, או אפיקי השקעה סולידיים, בתוכם אגרות חוב ונדל"ן להשקעה, אשר נמצאים ברמת סיכון נמוכה, ברורים גם לאדם הפשוט ומניבים במידה רצויה ביותר.
 

כתבות נוספות


5 עצות זהב למעבר דירה קל
וואו, מעבר דירה זה כזה סרט. אני יודעת. אז עשיתי לכם קצת סדר עם 5 טיפים שיכולים לעשות לכם קצת פחות כאב ראש ביום הכל כך מיותר הזה.
מבטיחה שהטיפים האלה יביאו אתכם מהר משחשבתם למצב של רגל על רגל עם קפה על הספה בבית החדש שלכם.המדריך השלם לרכישת מטבח
רכישת דירה זו הזדמנות מצוינת לעצב את מטבח החלומות שלכם, אך כאשר ההיצע הקיים הוא אינסופי הבחירה עשויה להיות מאתגרת. כיצד תבחרו את המטבח המושלם, שיהיה גם יפה ופונקציונלי? במה עליכם להשקיע ועל מה אפשר לוותר? לפניכם המדריך השלם.רוכשים מיטת ילדים? כך עשו זאת נכון
חדרי הילדים בבית חייבים להיות מעוצבים בצורה חכמה בה ישנו שילוב מנצח בין רהיטים ופריטים משלימים. בתוך חדר הילדים הרהיט הדומיננטי ביותר היא המיטה ויש לה היצע רב, מגוון ועיצובים שונים. כאשר הנכם מגיעים לרכוש מיטה לחדר של ילדיכם חשוב לזכור כי היא תלווה אותו במשך שנים רבות ולכן חשוב לדעת כיצד לבחור במיטה...הדרך המקצועית להשלים את השיפוץ – ניקיון לאחר שיפוץ
השלב האחרון בכל שיפוץ של דירה או בית, כמו גם במקרה של בית/דירה חדשים אותם מוסר הקבלן לבעלים, צריך להיות ניקיון מקצועי ויסודי. למעשה, ניקיון לאחר שיפוץ אינו ניקיון דירה רגיל או סטנדרטי – לרוב מדובר במצב המצריך ניקיון מסוג שונה, יסודי ומאתגר יותר מבחינות שונות. מה חשיבותו של ניקיון ייעודי מסוג זה, מה ...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle