מגזין הומלס

מה כדאי לעשות עם 200 אלף שקל פנויים? המדריך המלא

מה כדאי לעשות עם 200 אלף שקל פנויים? המדריך המלא

למרות המצב הכלכלי המדובר, לצד משבר הבריאות העולמי המדובר עוד יותר, אשר החריף עוד יותר את המצב הכלכלי, ניתן לומר בבטחה כי עדיין אפשר למצוא בישראל לא מעט אנשים שיש להם סכום כסף נכבד להשקיע והם רק צריכים להחליט מהו אפיק ההשקעה הנכון ביותר עבורם. אז אם יש לכם 200,000 ש"ח פנויים להשקעה הרשו לנו לברך אתכם, כי זה לא מובן מאליו וקבלו מאיתנו באהבה כמה רעיונות, שיוציאו את הכסף שלכם לעבוד, בשבילכם.

04/01/2021
פיננסים

להשקיע בעתיד שלכם ולקבל יותר

דירה להשקעה היא אפיק ההשקעה המוכר ביותר בישראל, אליו נמשכים לא מעט משקיעים קטנים, שרוצים השקעה בטוחה ומניבה. אבל האם זוהי באמת האפשרות המומלצת והטובה ביותר?

 

אז הרשו לנו לעצור אתכם, רגע לפני שאתם בוחרים אפיק השקעה משתלם ולומר לכם למה השקעה היא צעד כל כך חשוב.

למעשה, רבים אינם מבינים את חשיבות ההשקעות, חוששים מפני הצעד ואף מעדיפים להשאיר את הכסף לשכב לו בקופת גמל שכוחת אל, שם הוא צובר אבק ולא ריבית, או גרוע מכך - אם כבר יש קצת כסף פנוי, אז למה לא לבזבז אותו? הרי חיים רק פעם אחת?!?!

 

למה חשוב להשקיע?

השקעה נבונה יכולה לבנות עבורכם חומת מגן שתשמור עליכם ועל הילדים שלכם בעתיד, לבסס אתכם כלכלית לטווח ארוך, ליצור עבורכם רזרבות, אשר יכולות לשרת אתכם בשעת מצוקה לא עלינו וגם לאפשר לכם לתת לילדים שלכם בבוא העת, בסיס כלכלי איתן להתחיל איתו את החיים.

גם אם אתם מוצאים את עצמכם במאבק הישרדות יומיומי, אבל יש לכם סכום כסף נכבד שאיתו תוכלו לייצר הקלה זמנית על עול החיים, כדאי שתחשבו טוב, אם אולי השקעה טובה יכולה להיות משתלמת אף יותר.

 

סיכונים בהשקעה

הצד הרציונלי של המוח יודע היטב להרחיק אתכם מסכנה ולספר לכם על הסיכונים שעלולים לבוא יחד עם ההשקעה - הכסף יכול ללכת לאיבוד ההשקע היכולה לאבד מערכה, אין ערובה לכך שההשקעה תהיה מניבה כפי שתכננתם, כל החסכונות שצברתם, לפעמים לאורך שנים ארוכות, עלולים לרדת עכשיו לטמיון ועוד.

אבל משקיעים ותיקים יכולים לספר לכם, שהחששות האלה, למרות היותם טבעיים ולפעמים גם מוצדקים, יכולים להתפוגג, אם אתם בוחרים בארגון אמין ובעל שם, שילווה את ההשקעה שלכם וינחה אתכם לעבר בחירה שמתאימה לכם, לאישיות שלכם ולצרכים שלכם.

למעשה השקעה של 200,000 ש"ח יכולה להיות התחלה מצויינת למשקיעים בתחילת דרכם, שרוצים להכיר את התחום בסיכון מינימלי ולאפשר לכסף שלהם לגדול.

 

אז איך עושים את זה?

הדבר הראשון שעליכם להבין הוא כי בכל השקעה יש סיכונים לצד הסיכוי להרוויח וכי אתם צריכים לבחור את הסיכונים המתאימים לכם, מתוך הבנה כי רמת הסיכון משפיעה ישירות גם על רמת ההצלחה של ההשקעה.

במילים אחרות - ככל שהסיכון יותר גבוה, כך גם הסכומים שאתם יכולים להרוויח הם גדולים יותר, אבל אתם ממש לא חייבים לבחור דווקא במודל הזה, של סיכון גבוה.

ההיפך הוא הנכון עבור מספר גדול של אנשים, המעדיפים דווקא לקחת סיכון קטן ככל האפשר, בידיעה שגם הרווחים יהיו מתונים, אך בטוחים יותר.

 

השקעה בסיכון נמוך

בחירת אפיק השקעה בסיכון נמוך אינה מורכבת במיוחד והיא תלויה בעיקר באופי שלכם - עד כמה אתם מחפשים הרפתקאות, עד כמה אתם עסוקים, עד כמה אתם רוצים שהכסף שלכם "יתנהל בעצמו". לאחר שתענו על השאלות הללו, תוכלו לבחור מתוך כמה אפיקים מקובלים של השקעות בסיכון נמוך: 

 

אגרות חוב ממשלתיות

אג"ח ממשלתיות נחשבות לאפיק השקעה בטוח במיוחד, כי הן מגיעות עם הבטחה לשלם לכם את הריבות כל שנה ואת הקרן בסוף התקופה.

משו כך הן מספקות הכנסה יציבה ומובטחת, אבל ייתכנו תנודות במחיר, בשל שינויים בשער הריבית למשל, כמו גם רמת הכנסה נמוכה יחסית.

 

אגרות חוב קונצרניות

אגרות חוב המונפקות על ידי חברות הן מגוונות יותר מאג"ח ממשלתיות. בחלקן יש רמה גבוהה של סיכון ואופציה להרוויח יותר ובחלקן יש רמה נמוכה של סיכון, עם אופציה להרוויח בצורה בטוחה, אבל בסכומים נמוכים יחסית.

משום כך, השקעה מסוג זה צריכה להיבחן באופן נקודתי ולא להילקח כמובן מאליו - למרות שהיא נחשבת לאפיק השקעה סולידי יחסית.

 

נכסים מניבים ונדל"ן

השקעה בנדל"ן ונכסים מניבים היא כנראה ההשקעה המוכרת ביותר במחוזותינו, אשר גם נחשבת בטוחה ומניבה בהשוואה לאפיקים רבים אחרים.

נדל"ן הוא השקעה בעלת פוטנציאל לתזרים קבוע הוא יציב ועמיד, אבל הוא גם בעל ערך לא יציב, הרווחיות תלויה בשיעור התפוסה של הנכס (אם אתם לא מצליחים למצוא שוכרים אתם מפסידים כסף וגם אם אתם לוקחים בטעות שוכרים בעייתיים).

משום כך, גם השקעה בנדל"ן נחשבת כיום בעלת רמת סיכון מסוים, שחושב לקחת בחשבון.

יחד עם זאת, המחירים העולים בהתמדה של נדל"ן בישראל לצד האפשרויות הרבות שנפתחו בפני משקיעים ישראליים להשקעות נדל"ן מניבות ומוצלחות בחו"ל, עדיין מטות את המשקל לטובת ההשקעה בתחום ה, בעיקר כאשר מדובר על סכומים בסדר גודל של 200,000 ש"ח וסכומים דומים.

לבסוף, נראה כי הקלף המנצח של השקעות בנדל"ן נשען על עובדת היותה של השקעה מסוג זה ברור ומובן יותר מסוגים רבים אחרים של השקעות - בעיקר עבור המשקיע המתחיל, או משקיעים שלא מחפשים הרפתקאות, אבל רוצים להבין בדיוק כיצד מתנהלת ההשקעה שלהם וממה היא מושפעת.

 

לסיכום

קיימים סוגים רבים ושונים של השקעות, אך לרוב כאשר מדובר על סכומים כמו אלה המדוברים כאן במאמר, נהוג לבחור באפיקי השקעה עם סיכון נמוך, או אפיקי השקעה סולידיים, בתוכם אגרות חוב ונדל"ן להשקעה, אשר נמצאים ברמת סיכון נמוכה, ברורים גם לאדם הפשוט ומניבים במידה רצויה ביותר.
 

כתבות נוספות


כך תוכלו לשפר את מהירות האינטרנט הביתי בכל החדרים
בעוד שבעבר, שימש האינטרנט הביתי בעיקר לצרכים כמו מפגשים חברתיים, הפגת השעמום ומשחק, אין ספק כי כיום מדובר בכלי חיוני ביותר, המשרת אותנו בכל תחומי החיים שלנו, ובכלל זה עבודה ולימודים. כאשר אנו חווים מהירות גלישה איטית, הדבר עשוי לעכב אותנו משמעותית ולהשפיע על לוחות הזמנים שלנו, או סתם לתסכל אותנו ולמ...מדידות בתים מקצועיות לעומת מדידות עצמאיות
שיפוץ הדירה הוא אחד המהלכים המרגשים והוא גם אחד מהמהלכים היקרים שנעשים בדירה לאחר רכישתה. כל החלומות מתנקזים לתכנון ולתהליך ביצוע שנמשך שבועות או חודשים ספורים ולמקום המחייה למשך השני הבאות.חימום תת רצפתי – החימום שישדרג לכם את הבית
בונים בית או מתכננים שיפוץ מאסיבי ולא יודעים באיזו מערכת חימום לבחור? הגעתם למאמר הנכון. חימום תת רצפתי על בסיס מים, מהווה את פתרון החימום היעיל והאפקטיבי הקיים כיום בהשוואה לשאר שיטות החימום האחרות.כיצד להפוך מעבר דירה ליעיל וקל
אחת התקופות המרגשות בחיינו מתחילות כשאנו מחליטים שהגיע הזמן לעבור דירה – זה לא משנה אם מדובר בדירה שכורה חדשה או שהתמזל מזלכם לרכוש נכס משלכם, מעבר דירה למקום מגורים חדש הוא מרגש ומאתגר באותה מידה, כשהמטרה היא בסופו של דבר להתמקד בחלק המרגש ולהפוך את התהליך לכמה שפחות מאתגר.


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle