מגזין הומלס / זירת המומחים

איך מתמודדים עם פינוי של שוכר בעייתי

איך מתמודדים עם פינוי של שוכר בעייתי

השכרת הדירה לשוכר בעייתי בוודאי אינה משאלת לב של אף אחד מבעלי הדירות. עם זאת, איך מתמודדים עם פינוי של שוכר בעייתי ואיך בכלל ניתן לעשות את זה?

05/01/2021

הסכם שכירות מתאים

הדבר החשוב ביותר שיש לעשות בטרם תשכירו את דירתכם לאחר, הוא לערוך הסכם שכירות מתאים. הסכם שכירות ברור ומפורש, בדרך כלל ירתיע את השוכר מלהפר את הוראותיו. ניתן לקבוע מראש את האירועים אשר יהוו עילות לפינוי הדירה וכן ניתן אפילו להשית על השוכר קנסות עקב כך. 

לצורך ניסוח הסכם שכירות מתאים עבורכם, מומלץ להסתייע בעורך דין מומחה בכך. כך, ניתן יהיה לקבוע באופן ברור ומפורש את האירועים אשר התקיימותם תהווה עילה לפינוי של השוכר מהדירה.

כך לדוגמה, ובשים לב למצב הדירה ואופייה, ניתן לקבוע למעשה את האירועים אשר יהוו עילה מצדכם לפינוי של השוכר מהדירה. דוגמאות לאירועים אפשריים:

  1. אי עמידה מתמשך בתשלום דמי שכירות
  2. שינוי יסודי במצב הפיזי של הדירה
  3. פעילות מסחרית בדירה
  4. פעולות בלתי חוקית בדירה

 

כמובן שמדובר ברשימה חלקית בלבד, אולם מקום בו הסכם השכירות שותק באשר להתקיימות אירוע כלשהו, עשוי הדבר להותיר אתכם "תקועים" עם אותו שוכר בעייתי שימשיך לגור בדירתכם. על כן, אל תהססו ופנו לעורך דין מקצועי אשר ינסח עבורכם הסכם שכירות מתאים כך שלא תתקעו עם שוכר בעייתי.

 

הליכים משפטיים לפינוי של שוכר בעייתי

פינוי של שוכר, מקום בו הופר הסכם השכירות הפרה יסודית. או לחלופין, מצב בו התקיים אירוע המאפשר לדרוש את פינוי השוכר, אזי יש לפעול באופן מקובל ובכל מקרה יש להימנע מלפעול לפינוי השוכר בכוח.

הדרך היעילה והבטוחה ביותר לקבל את החזקה בדירתכם בחזרה היא באמצעות הגשת תביעה לפינוי מושכר בבית המשפט במחוז בו נמצאת הדירה. מדובר בהליך מהיר ואפקטיבי אשר בסיומו נדרש לפעול לפינוי השוכר מהדירה באמצעות רשויות האכיפה והגבייה – הוצאה לפועל.

על אף שמדובר בהליך משפטי, משך ההליך יהיה קצר במיוחד. כך לדוגמה, לאחר הגשת התביעה יעמדו לשוכר 30 ימים בלבד על מנת להגיש את כתב הגנתו. מדובר בפרק בזמן קצר בהשוואה להליכים משפטיים אחרים בהם פרק הזמן העומד לרשות הנתבע הוא 60 ימים.

בנוסף, תביעה לפינוי מושכר בדרך כלל נחשבת לפשוטה יחסית להוכחה. זאת כמובן נוכח הסכם השכירות הקיים, כתב ערבות ככל שישנו, וכן שייקים או אמצעי תשלום אחר של דמי השכירות. לכן, פסק הדין לעיתים אף ניתן במעמד הדיון בתביעה, או לכל המאוחר עד 14 ימים לאחריו.

 

פינוי בפועל של השוכר

לאחר קבלת פסק דין המורה על פינוי השוכר, יש לפעול לטובת הפינוי בפועל של השוכר מהדירה, באמצעות הגורמים המוסמכים לכך. על כן, יש לפנות להוצאה לפעול עם פסק הדין בבקשה למתן צו לפינוי השוכר.  

באמצעות הצו ומכוחו, תישלח לשוכר התראה וכן אזהרה נוספת,  כי אם לא יפנה את הדירה במועד שנקבע לכך, אזי מסתכן הוא בפינוי בכפייה ובכוח מהדירה. בנוסף לכך, אי ציות לפסק הדין מצדו של השוכר, עשוי להוביל בהמשך לתוצאות חמורות  בשל ביזיון בית משפט.

לסיכום, פינוי של שוכר בעייתי רצוי וכדאי שילווה לאורך כל הדרך על ידי עורך דין מקצועי ומומחה בכך. הסכם שכירות מתאים יאפשר לכם לשמור על החזקה בדירתכם גם אם במקרה טעיתם ומצאתם את עצמכם משכירים את דירתכם לשוכר בעייתי. ובכל מקרה את פינוי השוכר יש לבצע רק באמצעות הגורמים המוסמכים לכך.
 

כתבות נוספות


המדריך המלא: כך תשפצו את הסלון שלכם עם מינימום טעויות
לעיתים אנו מרגישים שכל מה שאנחנו צריכים על מנת לתת לבית תחושה של בית חדש ומרענן הוא שיפוץ סלון מקיף. בסופו של דבר הסלון הוא חדר בו אנו מבלים לא מעט זמן מהיום שלנו וחשוב מאוד שנרגיש בו נוח אך מעבר לכך שגם נאהב את החלל הזה ויהיה לנו נעים להעביר בו את הזמן המשפחתי המשותף.הנה כמה טיפים שיסייעו לכם בתהלי...סיוע מטעם המדינה בנושא משכנתא
על מחיר למשתכן, מי זכאי לסיוע הזה ואילו סוגי סיוע נוספים תוכלו לקבל מהמדינה בכל הקשור ללקיחת משכנתא?המדריך השלם לרכישת מטבח
רכישת דירה זו הזדמנות מצוינת לעצב את מטבח החלומות שלכם, אך כאשר ההיצע הקיים הוא אינסופי הבחירה עשויה להיות מאתגרת. כיצד תבחרו את המטבח המושלם, שיהיה גם יפה ופונקציונלי? במה עליכם להשקיע ועל מה אפשר לוותר? לפניכם המדריך השלם.קניית ציוד הגברה – איך נדע שאנחנו עושים עסקה טובה?
קנייה של ציוד מקצועי מתחום זה או אחר לרוב מצריכה מאיתנו הבנה מסוימת בתחום, כמו גם ביצוע מחקר מקדים על מנת להבטיח שאנחנו מוצאים עסקה טובה ולא מכלים את כספנו לשווא. הדבר נכון גם עבור תחום ציוד ההגברה, אשר הפך בשנים האחרונות רלבנטי עבור המוני אנשים. בין אם מדובר בחגורת הגברה להעברת הדרכות, מיקרופון דש ...


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle