מגזין הומלס / זירת המומחים

איך מתמודדים עם פינוי של שוכר בעייתי

איך מתמודדים עם פינוי של שוכר בעייתי

השכרת הדירה לשוכר בעייתי בוודאי אינה משאלת לב של אף אחד מבעלי הדירות. עם זאת, איך מתמודדים עם פינוי של שוכר בעייתי ואיך בכלל ניתן לעשות את זה?

05/01/2021

הסכם שכירות מתאים

הדבר החשוב ביותר שיש לעשות בטרם תשכירו את דירתכם לאחר, הוא לערוך הסכם שכירות מתאים. הסכם שכירות ברור ומפורש, בדרך כלל ירתיע את השוכר מלהפר את הוראותיו. ניתן לקבוע מראש את האירועים אשר יהוו עילות לפינוי הדירה וכן ניתן אפילו להשית על השוכר קנסות עקב כך. 

לצורך ניסוח הסכם שכירות מתאים עבורכם, מומלץ להסתייע בעורך דין מומחה בכך. כך, ניתן יהיה לקבוע באופן ברור ומפורש את האירועים אשר התקיימותם תהווה עילה לפינוי של השוכר מהדירה.

כך לדוגמה, ובשים לב למצב הדירה ואופייה, ניתן לקבוע למעשה את האירועים אשר יהוו עילה מצדכם לפינוי של השוכר מהדירה. דוגמאות לאירועים אפשריים:

  1. אי עמידה מתמשך בתשלום דמי שכירות
  2. שינוי יסודי במצב הפיזי של הדירה
  3. פעילות מסחרית בדירה
  4. פעולות בלתי חוקית בדירה

 

כמובן שמדובר ברשימה חלקית בלבד, אולם מקום בו הסכם השכירות שותק באשר להתקיימות אירוע כלשהו, עשוי הדבר להותיר אתכם "תקועים" עם אותו שוכר בעייתי שימשיך לגור בדירתכם. על כן, אל תהססו ופנו לעורך דין מקצועי אשר ינסח עבורכם הסכם שכירות מתאים כך שלא תתקעו עם שוכר בעייתי.

 

הליכים משפטיים לפינוי של שוכר בעייתי

פינוי של שוכר, מקום בו הופר הסכם השכירות הפרה יסודית. או לחלופין, מצב בו התקיים אירוע המאפשר לדרוש את פינוי השוכר, אזי יש לפעול באופן מקובל ובכל מקרה יש להימנע מלפעול לפינוי השוכר בכוח.

הדרך היעילה והבטוחה ביותר לקבל את החזקה בדירתכם בחזרה היא באמצעות הגשת תביעה לפינוי מושכר בבית המשפט במחוז בו נמצאת הדירה. מדובר בהליך מהיר ואפקטיבי אשר בסיומו נדרש לפעול לפינוי השוכר מהדירה באמצעות רשויות האכיפה והגבייה – הוצאה לפועל.

על אף שמדובר בהליך משפטי, משך ההליך יהיה קצר במיוחד. כך לדוגמה, לאחר הגשת התביעה יעמדו לשוכר 30 ימים בלבד על מנת להגיש את כתב הגנתו. מדובר בפרק בזמן קצר בהשוואה להליכים משפטיים אחרים בהם פרק הזמן העומד לרשות הנתבע הוא 60 ימים.

בנוסף, תביעה לפינוי מושכר בדרך כלל נחשבת לפשוטה יחסית להוכחה. זאת כמובן נוכח הסכם השכירות הקיים, כתב ערבות ככל שישנו, וכן שייקים או אמצעי תשלום אחר של דמי השכירות. לכן, פסק הדין לעיתים אף ניתן במעמד הדיון בתביעה, או לכל המאוחר עד 14 ימים לאחריו.

 

פינוי בפועל של השוכר

לאחר קבלת פסק דין המורה על פינוי השוכר, יש לפעול לטובת הפינוי בפועל של השוכר מהדירה, באמצעות הגורמים המוסמכים לכך. על כן, יש לפנות להוצאה לפעול עם פסק הדין בבקשה למתן צו לפינוי השוכר.  

באמצעות הצו ומכוחו, תישלח לשוכר התראה וכן אזהרה נוספת,  כי אם לא יפנה את הדירה במועד שנקבע לכך, אזי מסתכן הוא בפינוי בכפייה ובכוח מהדירה. בנוסף לכך, אי ציות לפסק הדין מצדו של השוכר, עשוי להוביל בהמשך לתוצאות חמורות  בשל ביזיון בית משפט.

לסיכום, פינוי של שוכר בעייתי רצוי וכדאי שילווה לאורך כל הדרך על ידי עורך דין מקצועי ומומחה בכך. הסכם שכירות מתאים יאפשר לכם לשמור על החזקה בדירתכם גם אם במקרה טעיתם ומצאתם את עצמכם משכירים את דירתכם לשוכר בעייתי. ובכל מקרה את פינוי השוכר יש לבצע רק באמצעות הגורמים המוסמכים לכך.
 

כתבות נוספות


15 טיפים למעבר דירה שלא בטוח שחשבתם עליהם
מעבר דירה יכול להיות אירוע די מלחיץ או מפחיד. כל אחד מאיתנו שמתחיל בתהליך הזה הופך למעין מפיק אירועים שמפקד על כל המעבר בקפדנות ובדקדוק כדי שהכול יגיע בשלום למחוז חפצכם החדש. בשביל שהמעבר הזה יקרה בצורה טובה ויגרום לכם לשקט נפשי, הבאנו לכם 15 טיפים מעולים שיעזרו לכם לנהל את היום המורכב הזה.איך מקימים מיזם דיגיטלי - עצות למתחילים
אם חשבתם על רעיון מבריק לסטרט-אפ, אתר אינטרנט או מיזם דיגיטלי מסוג אחר, אבל הנגיעה שלכם לעולם הטכנולוגי מסתכמת ביישומי אופיס וגלישה ברשתות החברתיות - אל דאגה. הכנו לכם כמה טיפים שיעזרו לכם להביא את המיזם שלכם מרעיון לעובדה בשטח.פתרונות אחסון ומידוף לעסקים ולפרטיים
בתי עסק ואנשים פרטיים רבים זקוקים לפתרונות אחסון בצורה מסודרת, נגישה וזולה. ישנם פתרונות רבים של מידוף המותאמים לכמות וגודל הסחורה או האביזרים שיש לאחסן. המאמר יעסוק בסוגי המידוף השונים והתאמתם על פי הצרכים של הלקוחות.איך לבחור יועץ עסקי
שימוש בייעוץ עסקי מקצועי עשוי להוות זריקת מרץ של ממש להצלחת העסק בשלבים שונים בהקמתו ובתפעולו. איך לבחור אחד נכון שייקח אתכם קדימה?


 


עוד בהומלס

דירות ונדל"ן

דירות להשכרה

דרושים

דרושים

רכב

רכב יד שניה

יד שניה

יד שניה

 


עוד במגזין

נדל"ן

רכב

חיות מחמד

יד שנייה

דרושים

זירת המומחים

Lifestyle